Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bułgaria: tylko 3 karty SIM dla jednego mieszkańca?

Bułgaria: tylko 3 karty SIM dla jednego mieszkańca?

Q! 18 Stycznia 2011 19:56

0 0

Bułgarski regulator rynku telekomunikacyjnego (CRC) zastanawia się nad wprowadzeniem limitu liczby kart SIM przypadających na każdego mieszkańca. Podobnym przepisem miałyby zostać objęte również firmy.

Według propozycji szefa Urzędu, każda osoba mogłaby posiadać zarejestrowane na siebie jedynie 3 karty SIM. Z kolei firmy mogłyby posiadać tylko tyle kart SIM, ile zatrudniają pracowników. Skąd taki pomysł?




Jest on wynikiem coraz większej liczby przypadków wyrabiania duplikatu karty SIM na podstawie skradzionego dowodu osobistego. Następnie takie karty wykorzystywane są do popełniania przestępstw. Przedstawiony pomysł miałby temu zapobiec.

Czy taki pomysł wejdzie w życie? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że bułgarskie prawo od 1. stycznia 2010 roku wymaga, aby każda karta SIM, nawet ta pracująca w systemie pre paid, była zarejestrowana.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~Qper  2011-01-18 20:30:06  host: cfu113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie widzę w tym sensu, Wiadomo, że gro ludzi ma jeden główny telefon, ale bardzo często używa się kart sim w alarmach, do Internetu itp. Jeszcze wymogi obowiązkowej rejestracji mógłym zaakceptować ale ograniczania liczby kart już nie. Jak ktoś ma zrobić przekręt, to i tak go zrobi. Weźmie Pana Kazia z monopolowego da mu piwo i numer mu zarejestruje na siebie...

  • 1

    8. ~  2011-01-18 20:44:10  host: 178-37-196-250.adsl.inetia.pl

    Najprostszym sposobem rozwiązanie tego problemu jest zniesienie rejestracji kart sim. Ale jak napisał ~raf rządzące nami bydło zrobi wszystko żeby nas coraz bardziej prześladować.

  • -1

    10. ~Ręka w nocniku  2011-01-18 21:20:16  host: dcw57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kontrolować i cenzurować oto jest zadanie.

  • 1

    11.  2011-01-18 21:29:10

    @9 - bo niektorzy mysla, ze sluzby nie maja co robic tylko 24h na dobe sie ich podsluchuje i na kazdym kroku stara sie inwigilowac. jakos w wielu krajach obowiazek rejestracji istnieje i ludzie zyja. skoro problemem nie jest teraz rejestracja tylko kradziez dowodow, by na lewo taka karte zarejestrowac to chyba, dobrze, ze ktos nie zarejestruje na Ciebie wiecej niz 3 kart... ile ich potrzebujesz? na cala rodzine 6 Ci nie starczy?

  • 0

    12. ~Koko  2011-01-18 21:44:03  host: aejc102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bez sensu. Czesto jest tak: że człowiek ma karte 1)swoją 2)ojca 3) matki 4) dziecka do 18 roku zycia itp Wiec wychodzi Pare kart na 1 osobe. A w firmach przeciez jest telemetryka itp. ale rozumiem ze tak samo neta to nie bedzie dotyczyc. Za pewne chodzi o wałki z bankowością i przeelwami potwierdzanymi przez sms? Pewnie mają złodzieje liste loginów i nazwisk ludzi i teraz styka tylko im numer ukraść. Odgrom ludzi ma wirusy czyli logujac sie na zawirusowanym kompie mamy pewnosc ze login do ebanku jest znaja hakerzy.

  • 0

    13. ~Koko  2011-01-18 21:46:18  host: aejc102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A morał jest taki każdy człowiek powinien miec DWA dowody osobiste. Dowód nr 1 i Dowód nr 2. Z 1 chodzimy na codzień, a 2 mamy w sejfie w domu. Odpada dzieki temu wyłudzenie kredytów, telefonów, duplikatów itp na dowód. ps. do co duplikatów, to wystarczy spytać o parę rzeczy z konta zeby wychwylic czy ktoś nie chce karty wyłudzić. Poza tym jak wyżej dwa dowody powinny być. Poza tym ludzie pod wpływem implusu by przestali brac umowy kredytowe itp.

  • 0

    14. ~...  2011-01-18 22:09:31  host: 188.146.255.219.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @13 Dowodów nie powinno być wcale. Nie byłoby czego gubić. Przed wojną dowody były tylko dla chętnych i kraj jakoś sobie radził. A w ramach ciekawostki dodam, że część obywateli polskich zaraz po wydaniu nakazu posiadania dowodów- opuściła Polskę na znak protestu. Uważano to za jawną ingerencję w życie osobiste. A Ty chciałbyś 2 dowody. A dlaczego nie trzy? Trzy jest jedyną i odpowiednią liczbą. Nie dwa i nie pięć, cztery również jest liczbą złą. A dlaczego tak jest? Holy Hand Grenade:)

  • 0

    15.  2011-01-18 22:12:44

    @12 chodzi o ogolnie pojeta przestepczosc. rejestruje taki karte na Ciebie i ew. podejrzenia ida na Ciebie... prosciej sie nie da wytlumaczyc. ograniczenie rejestracji na kradzione dowody wyeleminuje w pewnym stopniu rejestrowanie kilku(nastu) kart sim na jedna osobe. nie bedzie sie oplacalo krasc dowodow. z reszta kto bedzie chcial i tak znajdzie na to sposob. chocby przyjedzie do Polski i kupi na wage startery fresha z allegro...

  • 0

    16.  2011-01-18 22:14:55

    Dowodów osobistych nie powinno być wcale. Okupanci wprowadzali taki wymóg na terenach podległych w celu kontrolowania. Większość krajów, które do dziś nie były pod obcym panowaniem nie wie co to takiego "Dowód osobisty" - coś co potwierdza, że ja to ja, bo ja jestem za słabym dowodem, że jestem ja.

  • -2

    17. ~galtom  2011-01-18 22:16:35  host: 77-253-177-92.adsl.inetia.pl

    @11 Thonka: zupelnie sie nie zgadzamz Twoim tokiem rozumowania. Jest to ewidentne ograniczenie wolnosci obywatelskiej, ktore jest wynikniem nieudolnosci aparatu Panstwowego. Fakt, w wielu krajach ten obowiazek istnieje i co? Miliony much nie moga sie mylic - jedzmy *** Popatrz na to co sie dzieje w USA... jak zmieniono prawo pod haslami walki z terroryzmem... i od kiedy Bin Laden siedzi? Trudno karac ogol spoleczenstwa za to, ze nie mozna spbie poradzic z garstka ludzi. Gdyby w Bulgarii nie bylo obowiazku rejestracji kart sim to nie ginelyby dowody. Jak gangi sie zaczna mordowac nozami to bedziesz mogl miec w domu dwa - co Ty na to? Przeciez Ci wystarczy... Poza tym, na jednym tego typu kroku nigdy sie nie konczy... Najpier Bulgarmow wprowadzono obowiazek rejestracji kart (bo bedzie bezpieczniej), teraz ogranicza im karty sim... a za chwile trzeba bedzie miec pozwolenie na telefon - ale za to bedzie bezpiecznie!

  • 0

    18. ~galom  2011-01-18 22:17:27  host: 77-253-177-92.adsl.inetia.pl

    @14: dokładnie tak, znam kraj w Europie gdzie dowodow nie ma i jakos ludzie zyja!

  • 0

    19. ~  2011-01-18 22:17:36  host: 87-205-62-148.adsl.inetia.pl

    @14 - niech zgadnę, fan Mikkiego Korwina? Misiu, a jakbyś chciał się identyfikować np. przy braniu kredytu, czy głupiego abo. na telefon? Przed wojną nie miano wielu rzeczy i co z tego. Nie było także rozpowszechnionych wielu zdobyczy cywilizacyjnych, które teraz są powszechnie dostępne. No to jak byś chciał wziąć pożyczkę, 'na gębę' mówiąc że jesteś Jasio Kowalski? Co, jeżeli byłoby dwóch takich Jasiów? Jak ich rozróżnić? Cofnij się jeszcze dalej, przecież takie państwo, czy poczucie obywatelstwa to też w miarę nowy wynalazek. Wczesniej było się tylko czyimś poddanym przecież i tyle w temacie...

  • 0

    20. ~...  2011-01-18 22:32:35  host: 188.146.255.219.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @14 Słabiutko misiu. JKM wywołuje u mnie podobne odczucia jak Kaczyński, Napieralski albo Millery Dwa( ten z SLD i PO albo Grabarczyk. A reszta Twojego postu to jedna wielka sprzeczność. Twierdzisz że mamy taki super progres a z kawałkiem plastyku nie możemy sobie poradzić. No to jak jest? Wielki postęp, który MUSI się opierać na kawałku plastyku. Zabawne.

  • 0

    21.  2011-01-18 22:45:20

    @18 tak i identyfikuja sie oni w urzedach albo prawem jazdy (mocno pratykowane w krajach anglosaskich), albo paszportem. sa tez chocby w Irlandii czy Anglii tzw. ID cardy, ktore jednak nie sa obowiazkowe. niemniej jednak w kazdym panstwie jest dokument, ktory potwierdza tozsamosc...

  • 0

    22. ~Pata  2011-01-18 23:16:27  host: z15-08.opera-mini.net

    Nie sadzicie ze zyjemy w beznadzieji totalnej? Jakies dokumenty, podatki, pity, kredyty, przepisy, ubezpieczenia, zusy, ofe, kasy fiskalne, reformy, koncesje, wybory, pozwolenia, rozdzielczosci ekranu, pakiety internetowe, akcyzy itp itd, a taki bambo na jakiejs wyspie na oceanie zje korzonka, popije sokiem z kokosa i reszte dnia tancuje i spiewa przy ognisku i swiety spokoj. A my sie wieszamy, skaczemy z mostu np z powodu paru wirtualnych cyferek na koncie, ze np zamiast 100000 brakuje jedynki z przodu, albo strzaleczka na gieldzie jest czerwona.

  • 0

    23.  2011-01-18 23:29:42

    @22 tja nie chcial(a)bys byc na miejscu takiego "bambo" gdy zachorujesz na jakas cholere itp. nabawisz sie gangreny, hiv czy innego swinstwa, albo na starosc nie bedziesz miec sily, zeby pojsc nawet w krzaki zeby zalatwic potrzebe o ile oczywiscie jako ten "bambo" starosci dozyjesz :) pisz co chcesz, liberalizm totalny jak to prezentuje jeden z przytoczonych juz wyzej politykow, ktory regularnie ponosi porazke tez lekiem na wszystko nie jest.

  • 0

    24. ~galtom  2011-01-19 07:23:05  host: 77-253-177-92.adsl.inetia.pl

    @19 i 21: kredyt w banku, abonament na telefon i wogle zadne inne sprawy nie sa zadnym porblemem bez dowodu osobistego - w UK. Dododow nie bylo, nie ma i wg. angielskiego obywatela mna nie byc! Co wiecej duzo ludzi (mam takich znajomych) nie ma tez paszportu bo z UK nie wyjezdzaja i nie jest im potrzebny. Czy maja z tego powodu problem? Nie, ja tez nie mialem (polski paszport mozna sobie z reguly wsadzic). Po piwrwsze panstwo respoektuje zdanie obywatela i w przeciwenstwie do np. naszego uznaje ze Kowalski mowi prawde (u nas uznaje sie, ze Kowalski klamie stad potrzeba 1000 zaswiadczen!) - ja to ja. Do wiekszosci sprawa wystarcza adres potwierdzony rachunkami na nasze nazwisko (za gaz, prad, wode lub telefon stacjinarny!) - o to na poczatku pytaja banki. Potem wystarczy pierwsza strona wyciagu z konta (tam tez jest adres i nazwisko ewentualnie karta debetowa i kredytowa. Jesli amy karte kredytowa tzn. ze jestesmy godni zaufania. Dowod naprawde nie jest nikomu do niczego potrzebny. STad takze w UK wystarczaja oswiadczenia zamiast zaswiadczen wydawanych przez miliony urzednikow a prawo jazdy i dowod rejestracyjny wszyscy trzymaja w domu a nie przysobie, zeby nie zgubic.

  • -1

    25. ~  2011-01-19 08:45:54  host: chaos.tpnet.pl

    Socjalizm dzielnie walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach. Mam trzy karty. I potem biorę jeszcze kolejne dwie na brata, dwie na matkę,dwie na babkę, ojca itd. (zakładam, że każda osoba potrzebuje jedną, dlatego po dwie, a nie trzy).

  • -2

    26. ~  2011-01-19 08:54:43  host: chaos.tpnet.pl

    23. O czym Ty piszesz, dzieciaku? Wiesz, na czym USA zbudowały swoją potęgę? Wiesz, dlaczego ludzie z Europy na początku XX wieku walili do USA drzwiami i oknami?

  • 0

    27.  2011-01-20 16:30:59

    @26 na niewolnikach?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-107-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

jowish | 2017-09-22 18:58:18

Wszyscy wszedzie szpiegowani...


~ | 2017-09-22 18:47:57

Bojkot virgin i tigera!


~ | 2017-09-22 18:45:00

Nie kupuje nic co wyprodukował maspex, bojkot tigera na zawsze.


~BB | 2017-09-22 18:39:17

Mam Virgin i faktycznie zasięg internetu jest słaby w roamingu krajowym.


~wer | 2017-09-22 18:16:39

A oferta tez jest dla Taryfy 2012?

Ankieta

Jak oceniasz nową generację iPhone'ów Apple'a?

Apple iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus zaprezentowane

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet