Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Budki telefoniczne zarabiają po 2zł

Budki telefoniczne zarabiają po 2zł

LuiN 30 Maja 2008 20:25

0 0

Do końca tego roku ze świętokrzyskich ulic zniknie 450 telefonów ulicznych. Telekomunikacja Polska tłumaczy to ich nierentownością, wiele z nich zarabia miesięcznie po 2-3 złote - pisze Gazeta Wyborcza.

TPSA jest zobowiązana utrzymywać określony stan telefonów publicznych, jednak zmniejszająca się liczba osób korzystająca z tych aparatów i liczne przypadki ich dewastacji spowodowały, że byliśmy zmuszeni podjąć decyzję o zmniejszeniu ich liczby - powiedziała Izabella Szum, szef biura prasowego TPSA w Krakowie.




Aparaty uliczne pozostaną w newralgicznych miejscach - przy szpitalach, urzędach, domach dziecka, czy dworcach. Zdania Kielczan na temat likwidacji części aparatów ulicznych są podzielone.

W województwie świętokrzyskim z 1900 telefonów ulicznych pozostanie 1450. W Kielcach z 500 aparatów publicznych utrzymane zostanie 230 aparatów.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~vari  2008-05-31 08:32:33  host: eje213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedyś to się korzystało. Nawet bardziej i w inny sposób niż TP by sobie życzyła. Komórki mieli biznesmeni (analogowe NMT) a internetu nie było (nawet dial-up). Coś się tam o nim czytało, że uczelnie mają itp. Była jedna taka budka co miała ujemne dochody na wysokie kwoty i TP ją nawet na jakis czas zdjęła. gdy ponownie założyła to ten Stanisław Urmet kontynuował proceder. ja mało z tej budki korzystałem ale znałem takich co tam w ruchu zagranicznym puscili chyba równowartość samochodu osobowego (ciocia Tepsa sponsorowała).

  • 0

    24. ~stefan  2008-05-31 08:32:39  host: hne66.internetdsl.tpnet.pl

    o jeju...jak zlikwiduja budki to skad terrorysci beda powiadamiac o podlozonych bombach? ;-)

  • 0

    25. ~u  2008-05-31 08:35:54  host: bk66.internetdsl.tpnet.pl

    A ja mam karte do budki telefonicznej z 20 impulsami i nie mam co z tym zrobić. Jakośmi żal tych impulsów jak pomyślę że w przeliczeniu jeden impuls to 60 groszy :/

  • 0

    26. ~Gal  2008-05-31 09:48:25  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    Skoro zarabialy to czemu je likwiduja? Rozumem ze lepiej jak beda lezec na zlomowisku. Osobiscie dostrzegam tutaj jakas kombinacje na ktorej na 100% ktos dobrze zarobi.

  • 0

    27. ~Gal  2008-05-31 09:49:43  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

    :::darius86::: - a Ty kto? Miara wszechrzeczy? Tobie nie pasuja to nie korzystaj, łaski nie robisz.

  • 0

    28. ~erowiec  2008-05-31 10:21:40  host: adfr127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeszcze trochę czasu a budkę będziemy mogli zobaczyć jedynie w muzeum. hihi

  • 0

    29. ~ukenamuniu  2008-05-31 10:40:02  host: nat-go2-1.aster.pl

    luk #19: Urzędowi Kar Ekstremalnych "wydaje się" że kalkulacja kosztów jest niewłaściwa a dopłaty do kosztów netto TP i tak by nie dostała. "Dotacja" nie może więc być wstrzymana, bo jej nie ma.

  • 0

    30. ~111  2008-05-31 11:12:25  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 raczej społeczeństwo nie straci na tym ze zlikwidują część budek, bardzi żadko mozna zobaczyć osoby z nich korzystające

  • 0

    31. ~mirekb  2008-05-31 13:37:14  host: apn-77-112-83-20.gprs.plus.pl

    w mojej gminie w powiecie kieleckim,odszukałem liczbe budek:4.nikt z tego praw nie korzysta ale najczesciej ponoc korzystaja z nich kolesie ustawiajacy sie z różnymi paniami..z kom nie chca dzwonic bo a nuz sprawdzi billing czy tez jakis pikantny sms o nieodpowiedniej porze;-)niech wiec zostawia chociaz 2.u mnie tp i orange maja taki monopol ze nigdy sie to nie zmieni

  • 0

    32.  2008-05-31 14:43:49

    Nie wiem czy to możliwe, sądzę, że tak, ale automaty powinny być na mobety. I powinny je rozpoznawać, żeby potrzebująca osoba mogła zadzwonić bez problemu w razie potrzeby. Wymyślane są jakieś technologie karta czipowych... To może dobre do banomatu, albo do karty lojalnościowej, ale nie do dzwonienia!. Przecież budka ma ułatwiać życie a nie utrudzniać. A jeśli jest sobota i nie ma w pobliżu budki większego marketu, to choćby chiał nie zadzwoni nie mając karty... Budki tak, ale na bilon. Łobuzom niszczącym budki (i inne tego typu publiczne rzeczy) łapy na miejscu bym obcinał ;-)

  • 0

    33. ~k  2008-05-31 14:53:55  host: w3cache.wignet.pl

    Ogólnie telefony stacjonarne czeka wymarcie, sieci stacjonarne będą tylko oferować dostęp do szybkiego internetu. No chyba że na Np. 3G jakiegoś operatora da się wyciągnąć szybkość neta np. 50mb/s...

  • 0

    34. ~  2008-05-31 16:27:37  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    domy dziecka to newralgiczne miejsca? Od kiedy tam nie ma telefonów?

  • 0

    35. ~f  2008-05-31 16:43:28  host: bk66.internetdsl.tpnet.pl

    Budki są dobre dla turystów zza granicy, bo na połączenia krajowe to raczej się nie opłaca :D

  • 0

    36.  2008-05-31 18:36:08

    # 32 Słuszna uwaga. Tak przy okazji - kiedy ostatni raz dzwoniliście z budki? Ja chyba kilkanaście lat temu... :) W każdym razie tak dawno, że nie pamiętam.

  • 0

    37. ~jojo  2008-05-31 18:52:29  host: efd177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MADMAX ja nawet gdybym bardzo chciał, to nie wiem czy bym się przełamał. O samego spojrzenia na obecny stan tych urządzeń robi się niedobrze, a co dopiero przystawiać je do twarzy, ucha i trzymać przez chwilę. Jak to dobrze, że są komórki... ;-)

  • 0

    38. ~tymis  2008-05-31 19:29:35  host: user32.195.udn.pl

    Parę uwag do tego newsa. Oczywiście nie są to uwagi do Redakcji, która po prostu skorzystała ze źródła i to opublikowała. To samo źródła czyli GW już w 2003 roku opublikowała artykuł na ten sam temat ale inaczej podany czyli z tymi budkami to "sprawa" trwa już jakiś czas ;-) O dziwo, o zysku 2-3 PLN miesięcznie z automatu można było usłyszeć w internecie jakieś 9 miesięcy temu z ust... rzeczniczki Netii :-) Jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat to automaty powinny być tylko w istotnych punktach i wyłącznie na monety aby jak najbardziej ułatwić korzystanie z nich. Twierdzę, że ci z nich korzystają to w porażającej większości raczej nie będa bawić się w chipy i tym podobne rzeczy.

  • 0

    39. ~  2008-05-31 21:49:47  host: c61-15.icpnet.pl

    wystarczy obnizyc ceny polaczen a na pewno budki beda rentowne. niech dadza minute po 5 groszy na wszystkie stacjonarne to moze cos zminic

  • 0

    40.  2008-06-01 11:33:30

    39. - wiesz co to rentowność?

  • 0

    41. ~ukenamuniu  2008-06-01 11:44:39  host: nat-go2-1.aster.pl

    wlo: pewnie kojarzy to z rentą, która często jest poniżej kosztów utrzymania.

  • 0

    42.  2008-06-02 17:27:51

    ktos sie pytal kiedy ostatnio ktos korzystal z budki. odpowiem z checia ;) dzisiaj ok. 3 padl na calym moim i nietylko moim osiedlu prad. z racji, ze prowadze czesto nocny tryb zycia byl mi potrzebny... jak sie pozniej dowiedzialem poszla linia sredniego napiecia. w ksiazce telefonicznej numeru stacjonarnego na moja czesc miasta brak (z komorek nie dzialaja numery skrocone po za pogotowiem, straza, policja i o dziwo pogotowiem gazowym, a stacjonarny mam na prad, bo bezprzewodowy), byl tylko na prawobrzezna czesc (ok. 15km lekko) z reszta po co dzwonic. 6 razy dzwonilem na rozne numery i zawsze zglaszala sie ochrona energetyczna na ktorej to telefony jest przekierowanie do godziny 8. sila rzeczy po godzinie wydzwaniania i szukania w ksiazce telefonicznej tego *&^%$# numeru poszedlem do budki, bo tylko z nich dziala alarmowy 991... dyzurujacy pan stwierdzil, ze wiedza o awarii i przekaze moze uwagi dot. dostepnosci ichniego numeru z komorek oraz poocieszyl mnie, ze awaria napewno szybko zostanie usunieta, bo ZUS w naszym miescie tez nie mialby pradu ;) akurat do takich rzeczy budki przydaja sie zawsze.

Dodaj swoją opinię