Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BT wchodzi na polski rynek

BT wchodzi na polski rynek

WitekT 27 Sierpnia 2004 11:29

0 0

TP SA przybył nowy, potężny rywal na rynku telekomunikacyjnym - British Telecommunications. BT otworzył dziś w Warszawie oddział, który w przyszłości stanie się centrum marketingowym BT na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Ma się tam mieścić zespół sprzedaży i usług.

Koncern będzie oferować w naszym kraju infrastrukturę telekomunikacyjną, zarządzanie aplikacjami i obsługiwać telefoniczne centra obsługi klientów (tzw. call center). BT skupi się u nas niemal wyłącznie na klientach korporacyjnych. Nie wyklucza obsługi klientów indywidualnych, ale tylko za pośrednictwem partnerów. Wiceprezes BT Global Services zapowiedział rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce, nie chciał jednak zdradzić przewidywanej wartości inwestycji. Zainteresowani są przetargami rządowymi na dostarczanie platformy do usług e-government.
Jak szacuje firma badawcza IDC wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego w 2003 r. przekroczyła 8,14 mld dol. Ponad 53%. rynku przypada na usługi telefonii stacjonarnej. W przyszłym roku, po raz pierwszy w historii większe przychody przyniosą jednak usługi bezprzewodowe, głównie telefonia komórkowa. Zdaniem IDC wartość polskiego rynku IT, czyli sektora będącego głównym przedmiotem zainteresowania BT wyniosła w 2003 r. prawie miliard dolarów. W ciągu najbliższych pięciu lat ma rosnąć w tempie 12-14% rocznie.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet