Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BT przejmuje EE za 12,5 mld funtów

BT przejmuje EE za 12,5 mld funtów

WitekT 5 Lutego 2015 08:55

5 0

BT przejmuje od Deutsche Telekom i Orange operatora EE za 12,5 mld funtów. Po transakcji, Deutsche Telekom będzie największym udziałowcem BT, z pakietem 12% akcji.






Cena stanowi 7,9-krotność wyniku EBITDA. Połączenie ma przynieść oszczędności w działaniu obu przedsiębiorstw na poziomie 4,6 mld funtów. Na transakcję zgody muszą wyrazić jeszcze rady nadzorcze oraz odpowiednie urzędy.

EE ma ponad 30 mln klientów, a w 2014 roku zanotowało przychody na poziomie 6,3 mld funtów. Z kolei BT ma roczne przychody na poziomie 18,3 mld funtów i EBITDA w wysokości 6,1 mld funtów.

Źródło tekstu: Deutsche Telekom, wł     

Dodaj do:

Tagi: bt | deutsche telekom | ee | orange

w sumie: 25
  • 2

    6. ~roman  2015-02-05 11:28:11  host: btd141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas takie połączenie by brzydko wyglądało, bo by powstał operator z 50% udziałem co niby zaburza konkurencję, teraz mamy za to fasadową konkurencje miedzy oranżadą a różowymi

  • 1

    7. ~Kamil  2015-02-05 12:07:52  host: public-gprs514517.centertel.pl

    nie kumam, "BT przejmuje od Deutsche Telekom i Orange operatora EE" a za chwile jest napisane "Po transakcji, Deutsche Telekom będzie największym udziałowcem BT" to w końcu BT odkupuje od Deutsche czy na odwrot ?

  • 1

    8. ~BK  2015-02-05 12:14:19  host: rejtana.telefonserwis.pl

    W UK wszystko wraca do monopolu to i u nas za niedługo będzie podobnie. Netia, która kupiła Dialog i przymierza się do TKT odsprzeda część stacjonarną Orange. Orange ma joint vanture z T-Mobile, który kupił GTS.
    Polska powiela schematy zachodnie tylko kilka lat później.

  • 1

    9. ~dan  2015-02-05 12:32:14  host: host-176-221-120-39.dynamic.mm.pl

    dokladnie, na angielskim rynku telekomunikacyjnym ceny sa zamrozone od dobrych kilka lat, stawki nie zmieniaja się, a już slyszałem, że kolejna fuzja w powietrzu, sieś 3 kupuje angielskie O2, to będzie tam już tylko 3 duzych opowow, Vodafone, 3 oraz EE, wydaje sie to niekorzystne dla klienta bo konkurencja coraz mniejsza, ale ma co sie dziwic jak opy lacza sily to maja nizsze koszty

  • 1

    10. ~Norbert z Klanu na TVP  2015-02-05 12:38:27  host: 62.232.156.51

    7. problem polega wlasnie na tym, ze w dzisiejszych gimnazjach nie ucza czytania ze zrozumieniem. DT i Orange oprocz kasy dostana akcje BT.

  • 1

    11. ~Norbert z Klanu na TVP  2015-02-05 12:40:54  host: 62.232.156.51

    8. Bartek, sa MVNO z calkiem dobrymi ofertami, a i w EE w abonamencie za ?35 masz np minuty do UE czy w roamingu.

  • 0

    12. ~Lollipop  2015-02-05 13:01:57  host: user-31-174-111-46.play-internet.pl

    @9 ~Dan owszem, stawki są zamrożone ale nikt nie korzysta na tamtejszym rynku z czystej oferty, tylko każdy zamienia na pakiety, które są na bardzo wysokim poziomie.

  • 0

    13.  2015-02-05 13:11:37

    Everything Everywhere - zaczyna nabierać nowego znaczenia...

  • 0

    14. ~@10  2015-02-05 13:57:28  host: secured-by.zenmate.com

    @10 a gdzie jest napisane ze bt kupuje za wlasne akcje?

  • -2

    15.  2015-02-05 13:58:52

    Polska to jedyny rynek z 4 opami. Infrastruktura trzeszczy, jakosc marna ale co tam, ma byc tanio, jak za Gierka, a po nas to i potop.

  • 1

    16. ~Norbert z Klanu na TVP  2015-02-05 14:01:06  host: mail.aminocom.com

    14: a po co BT ma kupowac wlasne akcje? BT zaplaci EE (DT/Orange) czesciowo w akcjach. Dostana pieniadze i akcje. A gdzie jest napisane? bylo w poprzednim artykule na ten temat.

  • 0

    17. ~@16  2015-02-05 14:06:54  host: secured-by.zenmate.com

    @16 a gdzie napisałem ze BT kupuje wlasne akcje? cytuje "problem polega wlasnie na tym, ze w dzisiejszych gimnazjach nie ucza czytania ze zrozumieniem" poległeś gimbasie

  • 0

    18. ~Norbert z Klanu na TVP  2015-02-05 14:46:53  host: mail.aminocom.com

    17: Napisales: "nie kumam, "BT przejmuje od Deutsche Telekom i Orange operatora EE" a za chwile jest napisane "Po transakcji, Deutsche Telekom będzie największym udziałowcem BT" to w końcu BT odkupuje od Deutsche czy na odwrot ?"

    to kto tu polegl? ewidentnie nie zrozumiales tekstu i jeszcze masz pretensje zamiast przeprosic.

  • 0

    19. ~@18  2015-02-05 15:07:23  host: secured-by.zenmate.com

    @18 7. ~Kamil 2015-02-05 12:07:52 host: public-gprs514517.centertel.pl .... zobacz czy moje posty maja ten sam host.... a taki pan spostrzegawczy, naskakujesz na ludzi a sam sie dalej osmieszasz. zaras naskoczysz na kogos za tresc artykulu z przed pol roku? rozbawiles mnie :)

  • 0

    20. ~BK  2015-02-05 15:12:16  host: rejtana.telefonserwis.pl

    Z tymi akcjami to jest tak, że tych pieniędzy nikt nie ma. To jest jakaś tam wyimaginowana wartość giełdowa (a giełdy od jakiegoś czasu są już na maksimach i czekamy na nadchodzącą korektę - kryzys). W związku z tym nikt pieniędzy za spółkę nie wypłaci tylko płaci się w akcjach.

  • -1

    21. ~Norbert z Klanu na TVP  2015-02-05 18:06:46  host: mail.aminocom.com

    19: szkoda mi czasu na ciebie. schowales ze proxy/torem i udajesz glupiego. otoz: nie musisz.

  • 0

    22. ~@21  2015-02-05 20:12:00  host: host-89-230-199-216.lublin.mm.pl

    @21 brnij dalej rasowy polaczku

  • 0

    23. ~Krystek  2015-02-05 20:13:58  host: te-ic01.xsltel.me

    Norbert z Klanu na TVP przeciez ciagle reprezentujesz taki styl, kogo oszukujesz?

  • 0

    24. ~3o2  2015-02-06 01:49:11  host: 92.40.249.142.threembb.co.uk

    Czyli będzie drozej. I gorsze oferty tak jak w 3 jest teraz

  • 0

    25. ~Kangur  2015-02-09 05:44:37  host: 27-32-126-151.static.tpgi.com.au

    Z perspektywy Świata naprawdę mamy niskie ceny w Polsce. Szczególnie mamy wiele opcji mobilnego Internetu.

    Jestem teraz w Sydney i np net na sticku usb czy do tableta sprzedają tutaj z paczką 2-4gb. Oferty gdzie jest np. 15 gb kosztują ponad 200zł...

    Ofert typu no limit www, duza paczka na karte czy no limit lte brak...

    Fakt z drugiej strony stawka min. na h to tutaj 50zł, wiec operatorzy nie chca na siłe obnizac cen.
    Poza tym infrastuktura obciazona bo ludzi pełno i pewnie im nie zalezy na tym aby net mobilny był mega populany w uzyciu tzn zeby zastapił kablowy - tak jak to w Polsce planuje Solorz.

Dodaj swoją opinię