Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BT kupił polską firmę telekomunikacyjną od Fiata

BT kupił polską firmę telekomunikacyjną od Fiata

WitekT 31 Lipca 2006 13:34

0 0

British Telecom kupił Telexis, spółkę telekomunikacyjną Fiata w Polsce. Telexis świadczy usługi zarówno dla Fiat Group jak i klientów zewnętrznych.

Dzisiejsza transakcja jest konsekwencją zakończonego w lutym 2006 roku zakupu firmy Atlanet, włoskiej spółki zależnej Fiata. Jest także ważnym elementem wartego 450 mln euro pięcioletniego kontraktu dotyczącego dostarczania przez BT usług telekomunikacyjnych dla firmy Fiat.

Wdrożenie kontraktu w Polsce umożliwi firmie Fiat skupienie na głównym obszarze działalności i jednoczesne korzystanie z wiedzy i doświadczenia BT w dziedzinie dostarczania usług sieciowych i IT.
Olivier Campenon, prezes BT na region EMEA powiedział: Cieszę, że możemy dodać Fiat Group do powiększającej się listy organizacji, dla których świadczymy usługi we wschodniej Europie. Zakup firmy Telexis w Polsce jest ważnym krokiem milowym dla procesu realizacji naszego globalnego kontraktu z Fiatem. Jednocześnie potwierdza słuszność unikalnej strategii BT polegającej na łączeniu lokalnych i globalnych możliwości informatycznych i sieciowych. Transakcja ta zwiększa nasze inwestycje i skalę działalności w Polsce. Jest kolejnym potwierdzeniem naszych sukcesów w wygrywaniu globalnych kontraktów ogłaszanych przez międzynarodowe korporacje na całym świecie.

Przejęcie Telexis wzmacnia pozycję BT na rynku Europy Środkowej i Wschodniej poprzez umocnienie lokalnej współpracy z firmą Fiat, dostarczenie kluczowych kompetencji i pozyskanie ponad stu nowych klientów. Wielu z nich jest powiązanych łańcuchem dostaw z Fiatem. Telexis osiągnęło w zeszłym roku przychody na poziomie 3 mln euro i zatrudnia obecnie 27 osób. Za transakcję BT zapłaci w przybliżeniu około 1,2 miliona euro.

Źródło tekstu: BT     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet