Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brytyjski Vodafone wraca do minutowego taktowania

Brytyjski Vodafone wraca do minutowego taktowania

WitekT 9 Lipca 2013 17:36

8 15

Od 1. września brytyjski Vodafone wprowadza minutowe taktowanie w prepaidzie. Swoją decyzję motywuje prostotą rozliczeń.

Operator informuje klientów, że cennik prepaid staje się właśnie prostszy dodając, że nie będzie już więcej skomplikowanego, sekundowego naliczania tylko proste, minutowe taktowanie.

Jeżeli Twoje połączenie trwa minutę i 37 sekund, zapłacisz jak za dwie minuty. W ten sposób zawsze dokładnie wiesz ile minut jeszcze Ci pozostało - tłumaczy Vodafone.




W Polsce wszyscy operatorzy stosują sekundowe naliczanie w usługach prepaid poza tuBiedronka (15-sekundowe). Prekursorem szeroko dostępnego sekundowego taktowania była Heyah, która na rynek weszła w marcu 2004 roku. Wcześniej sekundowe taktowanie było dostępne tylko w usługach abonamentowych, często za dodatkową opłatą rzędu 10 zł.

Czy zaakceptował byś minutowe taktowanie przy znaczącym obniżeniu ceny minuty?

Zdecydowanie tak
11.28%
Raczej tak
13.55%
Raczej nie
16.30%
Zdecydowanie nie
52.70%
Trudno powiedzieć
6.16%

Wszystkich głosujących: 1055


Źródło tekstu: Mobile World Live, wł     

Dodaj do:

Tagi: vodafone

w sumie: 92
  • -1

    79. ~ilko  2013-07-10 11:19:51  host: afdv5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeśli cena połączeń spadnie do tych 10/12 gr za minutę, to śmiało mogą wprowadzić, a jaki opek pierwszy? Raczej Plus bo oni coś tam z vodafone kręcili, o TM bym się chyba na razie nie martwił że mogą coś takiego zrobić:)

  • 0

    80. ~obiektywny  2013-07-10 11:49:44  host: 213-241-50-50.ip.netia.com.pl

    Hahahahaha, uśmiałem się do łez - operator robi to z korzyścią dla użytkowników......simplusowiec dobrze napisał każda sekunda zabrana i zaokrąglona do pełnej minuty to niestety brak korzyści dla Klienta.......mam nadzieję że świadomość w GB jest na wysokim poziomie i zemści się to w postaci mniejszej ilości aktywnych kart sim...... :)

  • 1

    81. ~bez nicka  2013-07-10 12:18:42  host: v12-09.opera-mini.net

    W polsce już podwyszają jednostki rozliczeniowe. Chodzi o bity. Kiedyś dawno dawno temu plus na karte rozliczał jednostki internetowe do 1 bit, a teraz? Play internet na karte było co 100kB, a teraz jest co 300kB. Czyli w polsce już podwyższyli jednostki rozliczeniowe.

  • 0

    82. ~  2013-07-10 12:33:13  host: 77-254-140-126.adsl.inetia.pl

    74@ Dobrze zrozumiałeś. Jeśli ja mam płacić za coś z czego nie korzystałem to dlaczego firma nie ma robić to samo. Prosty przykład. Dzwonie i włącza się sekretarka. 1s a ja płacę za minutę. Masę takich połączeń miałem. Jeśli chcą naliczanie minutowe to niech płacę ca całą wykorzystaną minutę a nie pół. Nie ważne ile minuta kosztuje. Naliczanie minutowe jest niesprawiedliwe i prowadzi opów do okradania nas. To samo tyczy się naliczania internetu. Też jest złodziejstwo.

  • 1

    83.  2013-07-10 12:40:32

    @72: Prawie trafiłeś ;) W sumie 106 połączeń, z czego 60 trwających poniżej minuty - w tym 32 poniżej 30 sekund. Żądamy rozliczania minutowego (może być nawet 15-minutowe) w polskich prepaidach!

  • 1

    84. ~Bedrys  2013-07-10 13:03:47  host: 87-205-247-216.adsl.inetia.pl

    Pamiętam tą kampanie heyah z naliczaniem sekundowym, była to wtedy niezła rewolucja jak na ówczesne realia.

  • 1

    85. ~Lord  2013-07-10 13:25:34  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    u nas mtry 4 gr i jakby jakiś op dał 6-8 gr za min to mogło by być minutowe

  • -1

    86.  2013-07-10 14:24:53

    W Anglii mają za dużo operatorów! Oby klienci Vodafone zagłosowali nogami i dali popalić tym burakom masową migracją do innych sieci. To ich nauczy rozumu i szacunku.

  • 0

    87. ~  2013-07-10 15:16:48  host: static-62-233-239-2.devs.futuro.pl

    Buhaha, tłumaczenie idioty: "Jeżeli Twoje połączenie trwa minutę i 37 sekund, zapłacisz jak za dwie minuty. W ten sposób zawsze dokładnie wiesz ile minut jeszcze Ci pozostało" to nic innego jak wyciąganie kasy.

  • 0

    88. ~kalah2001  2013-07-10 15:54:21  host: 212.160.172.70

    idioci, myślą że ludzie zgłupieli?

  • -1

    89. ~  2013-07-10 18:03:30  host: v57-16.opera-mini.net

    sądząc po komentarzach nalezy spodziewac sie w niedlugim horyzoncie czasowym bankructwa Vodafone. Wszak tutejsi eksperci wiedzą co mówią albo mówią co wiedzą :)

  • 0

    90.  2013-07-10 18:12:35

    @89, Brytyjczycy nie są zbyt inteligentymi ludźmi, jeśli zaakceptują to rozwiązanie ;) Polakowi ciężko jest coś zabrać ;]

  • 0

    91.  2013-07-10 20:03:05

    SimplusowiecU - ile połączeń wychodzących? Bo to jest podstawowym kryterium oceny a nie ilość minut wydzwonionych - to ważne do porównania tylko ;-) 83 - ok ;-) toms - a jak jest z taktowaniem u innych operatorów?

  • 0

    92. ~  2013-07-10 20:04:49  host: host-89-230-79-248.rzeszow.mm.pl

    od razu spie***załbym od takiego operatora. Sekundowe i rok ważności konta. cena minuty mnie nie obchodzi.

  • 0

    93. ~  2013-07-10 20:10:32  host: 89-66-100-16.dynamic.chello.pl

    @92, to tobie telefon jest potrzebny bardziej dla utrzymania numeru niż do dzwonienia. Jak może nie byc ważny koszt połączenia ale ważna jest RWK?

  • 0

    94. ~  2013-07-11 09:35:58  host: 095160002055.lomza.vectranet.pl

    "brytyjski Vodafone wprowadza minutowe taktowanie w prepaidzie. Swoją decyzję motywuje prostotą rozliczeń" - co to za idiotyczny powód? Bo tam pewnie siedzi jakiś Johnny i zlicza mozolnie te minuty? Ludzie, przecież komputerowi nie robi różnicy czy liczy minuty, czy sekundy! To zwykła ściema, tu chodzi ewidentnie o kasę!

  • 0

    95. ~Namakon  2013-07-11 18:17:57  host: 81.219.84.18

    @81 ~bez nicka - Waćpanie drogi, obecnie w play masz rozliczanie 12gr/100kB bądź 10gr/100kB w MiniMaxie... 300kB masz w przypadku play online a i wtedy masz 1gr/300kB więc chyba dobrze że jest co 300 a nie co 100 nie sądzisz ^^ ?

  • 0

    96. ~  2013-07-12 02:18:27  host: v48-11.opera-mini.net

    94 jesteś tego taki pewien? Licznik czasu jest monitorowany dalej, fakt, ale koszt połączenia jest już zaklepany w pierwszej sekundzie nowej minuty, a tym samym zwalnia się jakąś drobinkę mocy.

  • 0

    97.  2013-07-13 13:14:31

    Błąd w artykule. W Polsce nie tylko tuBiedronka stosuje 15-sekundowe naliczanie. W KLUCZ Mobile taktowanie jest 30-sekundowe.

  • 0

    98. ~  2013-07-13 13:51:59  host: v25-02.opera-mini.net

    97, tylko w polaczeniach miedzynarodowych.

Dodaj swoją opinię