Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brytyjska, mobilna telewizja

Brytyjska, mobilna telewizja

WitekT 23 Września 2005 15:44

0 0

Brytyjskie O2 uruchomi pilotażowy program mobilnej telewizji. Weźmie w nim udział 400 abonentów z rejonie Oksfordu, a trwać będzie pół roku.

O2 i Arqiva (nowa nazwa firmy NTL Boradcast) wraz z Nokią i kilkoma nadawcami zapewni testującym usługę abonentom dostęp do 16 kanałów telewizji.
Usłyga oparta jest o standard DVB-H (ang. Digital Video Broadcasting - Handheld). Do testów zostaną użyte Nokie 7710 z odpowiednimi przystawkami. Więcej o DVB-H pisaliśmy w tej wiadomości.

O2 i Nokia narzekają, że regulator rynku telekomunikacyjno-telewizyjnego Ofcom, rzuca telekomom kłody pod nogi. Do tej pory nie ogłoszono terminarza przetargu na częstotliwości dla mobilnej telewizji. Nikt nie przewiduje jednak, żeby odbyły się przed 2008 rokiem.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~itchytrickyfingerniggaz  2005-09-23 15:56:49  host: terminal-1-159.retsat1.com.pl

    OKSFORDU? nie ma takiego miasta jak oksfodu! chociasz saras moke sie mylić.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet