Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brytyjska królowa zadecyduje o przyszłości tureckiej sieci

Brytyjska królowa zadecyduje o przyszłości tureckiej sieci

WitekT 29 Stycznia 2013 19:43

0 0

Spór pomiędzy tureckim biznesmenem Mehmetem Karamehmet z Grupy Cukrova i rosyjskim przedsiębiorcą Mikhailem Fridmanem z Grupą Alfa ma miejsce od 2005 roku. Cukrova pożyczyła od Alfy 1,35 mld dolarów, dając pod zastaw swoje udziały w sieci Turkcell - 13,7%. Wszelkie ewentualne spory rozstrzygać miał sąd na Wyspach Dziewiczych.

W 2007 roku Alfa, w związku z problemami ze spłatą pożyczki, postanowiła przejąć udziały w Turkcellu. W zeszłym roku sąd apelacyjny Wschodnich Karaibów w wyroku potwierdził, że rosyjska grupa miała do tego prawo. Cukrova postanowiła odwołać się do najwyższej instancji - czyli brytyjskiej monarchii, co jest pozostałością po czasach kolonizacyjnych. Królowa Elżbieta II nie przeprowadzi całego postępowania, ale posłucha rady trzech sędziów, którzy podejmą finalną decyzję.
Jeżeli wyrok zostanie podtrzymany, Rosjanie powiększą swój udział w Turkcellu do 26,9%. 37% w tureckiej sieci posiada TeliaSonera, która także jest w sporze z Cukrovą w kwestii przejęcia kontroli nad spółką.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:

Tagi: turkcell

w sumie: 2
  • 2

    2. ~  2013-01-29 20:30:06  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @1. mirku, zazwyczaj piszesz rozsądnie ale teraz to przywaliłeś jak dupą o kant stołu. Dorabiasz ideologie do wydarzenia, które ma tylko związek z finansami. Nawet jeżeli przyjąć, że sieć komórkowa może "podglądać" wszystkie transmisje danych przez nią przepływające, co oczywiście nie jest prawdą, to przecież praktycznie w żadnym kraju nie jest tylko jeden operator tego typu i jak komuś nie pasuje właściciel to może sieć zmienić.

  • 0

    4. ~  2013-01-30 21:02:17  host: ip-94-42-232-13.multimo.pl

    Grupę Cukrowa założył rosyjski uczony Cukrow.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet