Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brytyjska "3" wprowadza darmowy roaming w wybranych krajach

Brytyjska "3" wprowadza darmowy roaming w wybranych krajach

WitekT 29 Sierpnia 2013 09:12

11 0

Brytyjska sieć "3" wprowadziła darmową usługę, w ramach której jej abonenci przebywający w wybranych krajach mogą za darmo odbierać połączenia i korzystać z limitów minut i transmisji zawartych w abonamencie.




W ramach usługi, klienci mogą dzwonić i SMS-ować do Wielkiej Brytanii korzystając z "krajowego" limitu. Podobnie jest z transmisją danych. Jest jednak kilka drobnych ograniczeń:
  • z limitu nie można korzystać dłużej niż 3 miesiące w ciągu roku,
  • nie można wykorzystać więcej niż 3 tys. minut, 5 tys. SMS-ów i 25 GB transmisji miesięcznie w więcej niż jednym okresie rozliczeniowym w ciągu roku,
  • nie można udostępniać transmisji danych innym urządzeniom (tethering).

Po wykorzystaniu limitu z abonamentu, klienci będą korzystać z promocyjnych stawek niższych niż standardowe w roamingu:
  • 20 p. za minutę połączenia (98 groszy),
  • 7 p. za SMS-a (40 groszy),
  • 10 p. za 1 MB transmisji (49 groszy).

Usługa działa w Australii, Austrii, Danii, Hongkongu, Włoszech, Irlandii i Szwecji. Jak zapewnia operator, na liście mają pojawić się kolejne kraje.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: roaming | three

w sumie: 21
  • 4

    2. ~Sig  2013-08-29 09:24:35  host: 77-254-83-95.adsl.inetia.pl

    T-mobile i Orange mogliby zaproponować podobne usługi w krajach gdzie występują własne sieci tych operatorów...

  • 0

    3. ~Koval  2013-08-29 10:00:05  host: pd95bdf5f.dip0.t-ipconnect.de

    Niemcy z blau.de tez maja cos podobnego, z tym ze odebrane kosztuje 8 centow, wychodzace z zagranicy (ale tylko do niemiec) po 9 centow.

  • 2

    4. ~user_delete27  2013-08-29 10:09:47  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    Witek : 7 p. za SMS-a (4 grosze), powaznie ? ;) Chyba innej matematyki uzywamy ;)

  • 0

    5.  2013-08-29 10:24:36

    dziadek186: postawiłem zero do dziennika za te wyliczenie i zero przy 4. ;-) Dzięki! ;-)

  • 0

    6. ~maciuś  2013-08-29 10:31:15  host: dvp84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pogratulować pomysłu, jednak jak dla nas (Polaków) stawki te wcale nie są takie niskie...

  • 0

    7.  2013-08-29 10:35:30

    @6 - nie? 40 gr za sms to tanio, normalnie jest chyba 60. pozostałe też w miarę ok. Ale najważniejsze jest to że na początku leci z minut które masz krajowych

  • 0

    8.  2013-08-29 10:41:37

    Zależy gdzie. W EU no to ceny są średnie (dla Anglików pewnie OK), ale w HK to nawet przeliczając na PLN - ceny są niezłe.

  • -1

    9. ~a  2013-08-29 11:27:21  host: ip-78-30-93-150.free.aero2.net.pl

    po 50h jest ban na połączenia w mc w roamingu... w w PL schiza bo po 20h odłączą numer w ofertach no-limit...

  • 0

    11. ~  2013-08-29 11:52:58  host: v51-09.opera-mini.net

    skokami w traces

  • 0

    12. ~  2013-08-29 12:21:54  host: 77-253-15-163.adsl.inetia.pl

    98 gr a u nas 1.22 czyli bogatsi maja taniej. norma.

  • 0

    13. ~V1  2013-08-29 12:39:29  host: 176.12.107.139

    Dobra sieć :)

  • 1

    14. ~Paweł Nyczaj  2013-08-29 12:41:55  host: 89-68-228-166.dynamic.chello.pl

    Usługa działa w krajach, w których także jest sieć 3. Orange i T-Mobile mające przecież wiele siostrzanych sieci za granica także mogłyby wprowadzić coś w tym stylu.

  • 0

    16. ~Zbyszek  2013-08-29 14:03:53  host: 5e06a882.bb.sky.com

    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że Vodafone UK ma coś podobnego, chyba jest więcej krajów i to kosztuje podajże 3 Funty za dzień.

  • 0

    17.  2013-08-29 14:11:25

    Zbyszek: to się nazywa bodaj Vodafone Passport. Polskie Orange też ma coś podobnego. Ale chodzi, że to jest za free, dla wszystkich abonentów.

  • 0

    18. ~3admin  2013-08-29 14:29:39  host: 92.40.248.149.threembb.co.uk

    EE brytyjskie tez ma takie cos tzn. Plan taryfowy

  • 0

    19. ~tom333  2013-08-30 02:17:58  host: 078088039231.starachowice.vectranet.pl

    A czy operator w ogóle wie o tym, że smartfon zostanie podłączony do laptopa lub uruchomię własny hot-spot na smratfonie? Jak operator może wyegzekować zakaz tetheringu? Proszę o odpowiedź :)

  • 0

    20. ~mk  2013-08-30 05:09:51  host: host-78-150-101-18.as13285.net

    niestety wie... nigdy nie zgłębiałem się w ten problem zbyt mocno, także nie wiem dokładnie jak to działa, - ale wlasnie w owej trojce mam plan no limit (all you can eat data) na moim note, i tylko gdy spróbuje "podzielić się dostępem z innymi urządzeniami, mój net zostaje zablokowany. Całe szczęście wystarczy wtedy tylko zresetować telefon. W innych sieciach jest gorzej, bo z tego co wiem, trzeba dzwonić na infolinie, i się tłumaczyć.. ;) Także jest to łatwe do wykrycia przez operatora

  • 0

    21. ~Adam  2013-08-30 10:23:29  host: www2.euron.pl

    Ale są też od dawna aplikacje (android, symbian) które skutecznie to omijają - np. JoikuSpot Premium :)

  • 0

    22. ~tom333  2013-08-30 23:59:40  host: 078088039231.starachowice.vectranet.pl

    @mk, @Adam, Dziękuję za odpowiedź. szkoda, że operator wie... ;)

  • 0

    23. ~  2013-08-31 16:03:35  host: v47-06.opera-mini.net

    WitekT- brytyjska sieć Three nie umieściła w krajach ,,promocyjnych'' Polski, więc małe grono się tym zainteresuje, a kogo nachodzi jakaś tam Austria ?

Dodaj swoją opinię