Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brytyjczycy wybierają iPhone'y

Brytyjczycy wybierają iPhone'y

orson_dzi 23 Listopada 2017 15:27

0 3

iphone 7 7plus

W III kwartale 2017 roku Apple był liderem sprzedaży smartfonów w Wielkiej Brytanii, ale tylko z niewielką przewagą nad Samsungiem.

uk smartfony

Z informacji przekazanych przez Counterpoint wynika, że w III kwartale 2017 roku smartfony Apple stanowiły 34,4% urządzeń, jakie trafiły na rynek w Wielkiej Brytanii. Przewaga nad Samsungiem jest minimalna. Koreańczycy sprzedali w tym czasie 34% smartfonów na rynku brytyjskim. Trzecie miejsce przypadło Huawei - 13%. Czwarte i piąte miejsce dla Alcatela i Motoroli - 4% i 3%.




uk smartfony

W podziale na modele, najpopularniejszy był Apple iPhone 7, który stanowił 15% sprzedanych smartfonów. Kolejne miejsca przypadłby Samsungowi. Drugi był Samsung Galaxy S8 (9%), trzeci Galaxy S8+ (6%), a czwarty Galaxy J3 2016, również z wynikiem 6%. Piąte miejsce dla Huaweia P10 lite (4%).

Źródło tekstu: Counterpoint     

Dodaj do:

Tagi: samusng | wielka brytania | apple

w sumie: 18
  • 0

    1. ~Hotelarz  2017-11-23 15:39:49  host: user-94-254-134-51.play-internet.pl

    Widać brexit wiele nie dał bogactwo pełną parą.

  • 0

    2. ~Z1  2017-11-23 15:40:30  host: public-gprs378626.centertel.pl

    A ja wybieram LENOVO i XAOMI na droższe fony mnie nie stać , nie mam takich zarobków jak Angole ....

  • 2

    3.  2017-11-23 15:51:40

    Ja tam widzę, że Brytyjczycy wybierają Androida. Te 0,4 różnicy pomiędzy Apple a Samsungiem to niewielka różnica.

  • -2

    4. ~młody_pelikan  2017-11-23 15:52:05  host: 168.235.197.197

    ja mam iPhone SE i jestem KIMŚ!

  • 3

    5.  2017-11-23 16:01:13

    Tytuł z doopy. Brytyjczycy wybierają różne telefony.

  • -1

    6.  2017-11-23 17:19:23

    @3 zauważ, że IOS jest tylko pod jedną marką, a androida masz w każdym innym telefonie

  • 0

    7. ~  2017-11-23 17:19:51  host: 31-178-164-105.dynamic.chello.pl

    A 7 Plus sprzedaje się tak słabo?

  • 1

    8. ~  2017-11-23 17:36:25  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Ja tu widze, ze ~65% wybiera Androida.

  • 0

    9.  2017-11-23 17:48:30

    Gdy ostatnio jechałem metrem w Londynie, przyjrzałem się telefonom jakie ludzie mieli w rękach. Tylko dwie osoby miały telefony z Androidem, wszyscy pozostali iPhony. Trudno się dziwić, cena jak u nas, a zarobki nie takie jak u nas.

  • 0

    10. ~  2017-11-23 20:22:44  host: 188.146.147.96.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    I co mnie to obchodzi? Oceniać człowieka po tym jaką ma kupkę metalu, plastiku i szkła w kieszeni? To tylko urządzenie, jak każde inne - czekaj nie każde inne bo dodatkowo objęte kultem "pseudofajności".

  • 0

    11.  2017-11-23 20:52:50

    @9 Ja ostatnio jechałem KD, to widziałem same Hułałała. Znaczy, że Dolny Śląsk kupuje tylko Hułałeje? :)

  • 0

    12. ~tomaszk-poz  2017-11-24 01:08:06  host: dhcp95-108-47-204.eaw.com.pl

    @9. Remington: to nie tylko kwestia zarobków, ten telefon w UK ma wyższą wartość dla klienta - jest Siri, jest Apple Pay, jest normalna obsługa serwisowa

  • 0

    13.  2017-11-24 02:03:53

    Brytyjczycy to narod niezbyt rozgarniety i podatny na marketing - na co drugim autobusie w Londynie jest reklama Iphone'a 1p

  • 0

    14.  2017-11-24 02:09:00

    Poza tym tak jak ktos juz tu wspomnial ceny w UK w porownaniu do zarobkow pozwalaja kupic sobie najnowszy IP nawet komus kto pracuje za minimalna i oszczedza na to np miesiac. W przeciwienstwie do Polski tu nie jest to telefon do szpanu - raczej jak blyskotka, cos trendy i modnego. Czesto spotyka sie starsze modele - azeby i biedniejsi mogli sobie zakupic. Ogolnie Apple ma mnostwo wiernych userow posiadajacych caly "ekosyatem" tzw Macbooka, Ipada i Iphone'a a do tego cala mase akcesoriow.

  • 0

    15. ~Piła  2017-11-24 09:20:46  host: user-94-254-250-44.play-internet.pl

    Włączają TV, czytają reklamy i dowiadują się co myślą. Usłyszeli co jest lepsze i tak działają. Czy to jeszcze są ludzie?

  • 0

    16.  2017-11-24 10:44:28

    Wiadomo że brytyjczycy w większości, ale brytyjczycy a nie ciapaki czy polaki, cenią sobie jakość to i iphony wybierają :)

  • 0

    17. ~  2017-11-24 11:15:53  host: 188.146.97.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Jakość czego? te pseudofony maja więcej problemów niż buble z chin. Chinskich przynajmniej można kupić 10 w tej kwocie i codziennie nosić inny.

  • 0

    18. ~Adrianej55  2017-11-25 18:21:41  host: 46.20.58.9

    Jeśli szukacie tego telefonu to tutaj można go wygrać :) ja wygrałem tydzień temu i jestem bardzo zadowolony http://tlp.is/fkr

Dodaj swoją opinię