Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brytyjczycy nie chcą komórek w metrze

Brytyjczycy nie chcą komórek w metrze

Ringu 22 Lutego 2011 17:50

0 0

Niedawno pisaliśmy o planach firmy Huawei odnośnie budowy infrastruktury komórkowej w londyńskim metrze - chiński producent zamierza zrobić to za darmo. Na pierwszy rzut oka wydaje się to propozycją nie do odrzucenia, jednak Brytyczycy są innego zdania. I nie chodzi wcale o strach przed szpiegostwem...

Większość Anglików uważa, że metro jest ostatnim bastionem, w którym można chociaż na chwilę uciec od telefonów komórkowych - tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal GoodMobilePhones.co.uk.

Ponad trzy czwarte ankietowanych internautów jest przeciwna komórkom w metrze. 33% obawia się zagrożenia ze strony kieszonkowców, których mogłąby przyciągnąć duża liczba urządzeń mobilnych na widoku. Wielu uważa także, że prowadzenie rozmów przez telefon w metrze może irytować współpasażerów.




Tylko 25% internautów twierdzi, że umożliwienie korzystania z telefonu pod ziemią jest dobrym pomysłem. Dzięki temu istniałaby możliwość wezwania pomocy i służb ratunkowych w razie potrzeby.

O planach Huawei pisaliśmy wcześniej w tej wiadomości.

Z komórki podczas jazdy metrem mogą korzystać m.in. mieszkańcy Paryża, czy Hong Kongu. W Warszawie także istnieje taka możliwość, jednak dostępna jest pomiędzy wybranymy stacjami i tylko dla klientów jednego operatora. Pisaliśmy więcej na ten temat w tej wiadomości.

Źródło tekstu: The Telegraph, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 2

    1.  2011-02-22 17:46:32

    Chyba Londyńczycy często muszą wyłączać telefon, kiedy są z kochankami a swoim żoną mówić, że Metrem jechali :P

  • 3

    2. ~artug  2011-02-22 17:48:01  host: system8589175106.mtvk.pl

    Urządzenia na widoku - czyli w dłoni (najczęściej). To raczej chyba utrudnia robotę kieszonkowcom. Chyba, że polują na konkretny model to się zgodzę.

  • 0

    3. ~  2011-02-22 18:05:03  host: dcz36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #2 mojemu synowi wyrwali komórkę z ręki. także jak ktoś chce ukraść to i tak ukradnie.

  • 0

    4.  2011-02-22 18:08:06

    A możliwość detonacji ładunku wybuchowego, to gips? Bardzo dobrze, że nie chcą sygnału w metrze. Trochę wytchnienia od codzienności, nawet przymusowego, każdemu wyjdzie na zdrowie.

  • 4

    7. ~artug  2011-02-22 18:15:02  host: system8589175106.mtvk.pl

    @3 Przykre, ale to nie kieszonkowcy.

  • 2

    8.  2011-02-22 18:28:37

    @2 - osoba zaabsorbowana kozystaniem z telefonu moze nie upilnowac innych rzeczy. na telefonie swiat sie nie konczy... sa jeszcze portfele, torebki, dokumenty...

  • 0

    9.  2011-02-22 18:48:51

    Idioci na ulicach się nie boją kieszonkowców? Nie przeszkadza im gadanie przez komórki w autobusach? Been there, seen that... . . . . . . . Nic dziwnego, że dziwny naród wymyśla dziwne powody... W końcu oni wciąż mają królową...

  • 0

    10. ~górnik  2011-02-22 18:49:18  host: host84-38-92-37.tvkdiana.pl

    5. a myślisz że jok na szychcie majo górniki na pejs buka pisoć ?

  • 0

    11. ~kello  2011-02-22 19:24:44  host: host-81-190-66-110.gdynia.mm.pl

    Angole to jednak rozsadni ludzie :D Brawo dla nich :) Ja np lubie chodzic na basen bo tam tez nie ma zasiegu :P

  • 1

    12. ~GAULTIER  2011-02-22 20:01:56  host: ip-93-154-144-195.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ja tez lubie czasamni uwolnic sie ze smyczy i wylaczajac telefon. Taka namiastka wolnosci. W zupelnosci popieram angoli i kolege od pejs buka.

  • 0

    13. ~  2011-02-22 20:47:31  host: dcs192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    100% racji mają Anglicy. W metrze powinien być wręcz blokowany sygnał dla komórek

  • -1

    14. ~aaa  2011-02-22 21:24:45  host: xdsl-83-150-125-202.nebulazone.fi

    @13: Tak, tak! I w autobusie i w tramwaju i w parku i na plaży... A niby po co? Nie chcesz nie używaj; wyłącz, skorzystaj z trybu offline!

  • 0

    15. ~txt  2011-02-22 21:28:29  host: dxw146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W ogóle komórki powinny być zakazane (i takie debile sajty też).

  • 0

    16. ~olek  2011-02-22 21:55:21  host: 095160107022.warszawa.vectranet.pl

    Bzdury: "W Warszawie także istnieje taka możliwość, jednak dostępna jest pomiędzy wybranymy stacjami i tylko dla klientów jednego operatora." Na wszystkich stacjach od Centrum w kierunku Kabat jest zasięg wszystkich 3 głównych operatorów (Era, Plus, Orange), a Play korzysta tam z sieci Plus.

  • 0

    17. ~  2011-02-23 00:22:11  host: z06-10.opera-mini.net

    I dobrze że się nie godzą. Przynajmniej mają spokój jadąc.

  • 0

    18. ~  2011-02-23 10:38:03  host: z17-05.opera-mini.net

    Podoba mi się ich podejście, a niektórzy to za wszelką cenę muszą mieć wszędzie zasięg. Współczuję bycia niewolnikiem swojego telefonu (czy innych gadżetów także).

  • 0

    19.  2011-02-23 11:14:16

    ja też popieram Brytyjczyków, ja też raczej wolałbym spokój przynajmniej podczas jazdy od blablablawania w metrze cały czas z każdego kąta wagonu. Bah, masakra, masakra! Go, London, go! I'm with you!

  • 0

    20. ~zyx  2011-02-23 12:37:32  host: ip-51-9.zax.pl

    Ja wcale bym nie marudził na zasięg w metrze. Najpierw jednak muszą w moim mieście "wykopać" metro...

  • 0

    21. ~tello  2011-02-23 20:04:51  host: acvx147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    -Czy jest tu zasięg? -Nie ma. -Jak to nie ma? -no, nie ma. -ale tam jest. -Owszem, ale tutaj nie ma. -Acha, dziękuję. -Proszę. Anglicy, kocham was :-) Nie samym gsm-em człowiek żyje :-)

  • 0

    22. ~23. rpmm 2011-03-07  2011-03-07 03:16:22  host: user-46-113-16-11.play-internet.pl

    To oni nie mają zasięgu w metrze :0 ? Osobiście jestem zaskoczony. Gdzie tak jeszcze jest ? Proszę o odpowiedź.

Dodaj swoją opinię