Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bruksela zainteresowała się rynkiem map satelitarnych

Bruksela zainteresowała się rynkiem map satelitarnych

LuiN 31 Marca 2008 11:23

0 0

KE wszczęła postępowanie, które ma wyjaśnić, czy przejęcie jednego z największych producentów oprogramowania nawigacyjnego przez Nokię nie zaszkodzi konkurencji - pisze Gazeta Wyborcza.

Chodzi o największą transakcję w historii fińskiego producenta komórek - zakup amerykańskiej spółki Navteq produkującej mapy cyfrowe przez Nokię. W październiku 2007 roku Nokia zapowiedziała, że na zakup chce wydać 8,1 mld dolarów, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Przejęcie pozwoliłoby Nokii na bardzo szybkie umocnienie pozycji na intensywnie rozwijającym się rynku nawigacji satelitarnej. Nim jednak to nastąpi, na transakcje musi zgodzić się Bruksela, która jako ostatnia przygląda się poczynaniom Finów - wszystkie inne urzędy, w tym amerykański urząd antymonopolowy, wydały już odpowiednie pozwolenia.
KE wstępnie oszacowała, że wchłonięcie spółki Navteq przez Nokię zaszkodzi konkurencji na tym rynku. Argumenty przedstawicieli Nokii nie przekonały Komisji i w związku z tym wszczęto kolejne, tym razem bardziej szczegółowe śledztwo. Ostateczna decyzja ma zapaść nie później niż do 8. września tego roku.

Równolegle KE zastanawia się, czy nie zablokować poczynań holenderskiego TomToma, który zadeklarował przejęcie spółki Tele Atlas, jednego z głównych dostawców map. W ubiegłym roku największy na świecie producent sprzętu do nawigacji satelitarnej zaoferował za nią 4,2 mld dolarów. W tym przypadku Bruksela ma czas do maja.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2008-03-31 11:38:45

    Ktoś chce kupić jakąś firme to niech kupi, a nie znowu unia europejska ma problem bo konkurencja bedzie mieć problem... zal.pl

  • 0

    2. ~zibi  2008-03-31 14:54:29  host: zbyszko.imio.pw.edu.pl

    Odkąd Nokia zamknęła swoją niemiecką fabryk to ciągle jest na cenzurowanym.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet