Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Broadcom próbuje wszystkich sztuczek by kupić Qualcomma

Broadcom próbuje wszystkich sztuczek by kupić Qualcomma

Isand 11 Marca 2018 16:22

3 1

qualcomm logo

Broadcom (z siedzibą w Singapurze) oskarża amerykańskiego Qualcomma o współpracę z Chinami. To wszystko by przekonać Amerykanów do tego, że kupno producenta Snapdagonów to najlepsze co może się stać.
Wcześniej amerykański departament skarbu (a konkretnie jego Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych) ostrzegał przed wykupieniem amerykańskiej firmy przez Broadcom. Firma z Singapuru (w którym aż 77% mieszkańców deklaruje chińskie pochodzenie) oskarżyła zatem Qualcomm o... współpracę z chińskimi firmami. Singapurczycy zamierzają również 6 maja przenieść siedzibę do amerykańskiego stanu Delaware. Wszystko to by posiadać wizerunek amerykańskiej firmy.

Qualcomm już kolejny raz odrzucił ofertę kupna ze strony Broadcomu. Przeciwko przejęciu lobbują także m.in. Google i Microsoft.

Źródło tekstu: wall street journal, wł     

Dodaj do:

Tagi: qualcomm | broadcom

w sumie: 3
 • 0

  1.  2018-03-11 16:41:59

  A od kiedy Broadcom jest Singapurską firmą?

 • 0

  2.  2018-03-11 16:43:26

  @1 - Od momentu kupna przez singapurskie Avago (w 2016 roku)

 • -1

  3. ~piotrmak  2018-03-11 17:50:57  host: static-46-238-231-247.rfc.pl

  A Donaldu Tusku uważał, że kapitał nie ma narodowości

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet