Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Brakuje iPhone'ów

Brakuje iPhone'ów

LuiN 19 Października 2009 10:43

0 0

apple iphone 3gs iPhone 3GS, trzeci telefon Apple'a, dostępny jest na polskim rynku od tego lata. Przynajmniej w teorii. Jak się dowiaduje Dziennik Gazeta Prawna, Erze i Orange'owi telefonów wystarczyło raptem na tydzień płynnej sprzedaży. Od tego czasu telefonów prawie, że nie ma.

Próby zamawiania kolejnych sztuk telefonu przez salony operatorów kończą się fiaskiem - brak telefonów w magazynie - dowiadują się pracownicy salonów. Dealerzy proponują starszy model iPhone 3G lub każą pytać ponownie - za jakieś dwa tygodnie.

W przypadku Ery nowe iPhone'y można znaleźć w salonach firmowych, w pozostałych są tylko na zamówienie. Dostawy iPhone’a 3GS są dużo mniejsze od liczby telefonów, które moglibyśmy sprzedać - komentuje sytuację Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.




Na deficyt iPhone'ów 3GS cierpimy jednak nie tylko my. Brakuje ich też w Europie Zachodniej. W efekcie telefon zamiast tanieć trzyma bardzo wysoką cenę, w przypadku urządzeń bez blokady SIMLOCK przekraczającą 2,7 tys. zł.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~  2009-10-19 12:02:30  host: abvf117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dział marketingu Appla stara się jak tylko może :D:D:D by sterować popytem i podażą. Ciekawe jaką cenę osiągnie 4 edycja iPhona obstawiam ze to będzie 5 tys. PLN a dodadzą tylko jakąś śmieszną funkcje którą inne telefony mają od dawna :)

  • 0

    18. ~Astro  2009-10-19 12:28:42  host: v02-12.opera-mini.net

    MM dobre:-)

  • 0

    19. ~orange  2009-10-19 12:32:01  host: ptcnat.era.pl

    szalony, czy era ma już 3G w Aleksandrowie ?

  • 0

    20.  2009-10-19 12:33:30

    ***Matteo , nie wiem czy widziales , ale w internecie jest juz pierwsza polskojezyczna , solidna recenzja N900. Co do iFona , to musze przyznac , ze jedynym brakiem jak dla mnie , jest niedostepnosc OperyMini. Tym bardziej dziwne , ze w AppStore jest juz alternatywna dla Safari przegladarka. Poza tym Accu Weather , Notatnik , Kalenadrz , czytnik RSS/Google Reader , solidna przegladarka , email , radio internetowe , gier do wyboru do koloru od darmowek po najwyzszej klasy softlerowa robote , ciezko poza wygorowana cena na cokolwiek narzekac w tym modelu. Malkontentom piszacych o programach do pierdzenia , jako argument na mialkosc AppStore odpowiem , ze chetnie dowiem sie jak w ObjectiveC napisac cos takiego. Smialo do dziela koledzy , podzielcie sie wiedza;) Brakuje mi troche widgetow , to na Androidzie prezentuje sie naprawde doskonale , rwelacyjna sprawa. Jeszcze raz pochwale tu Hero , jego interfejs jest kosmiczny , bez cienia przesady. A ja sprzedalem Galaxy , nie dalej rady z ta bateria i czekam na G1. Nie ma to jak miec Symbiana , iPhoneOS i genialnego , ale niestabilnego trzeba przyznac jeszcze;) Androida.

  • 0

    21.  2009-10-19 12:45:00

    issa: I co myślisz w kwestii N900? Jakieś zmiany poglądów? jeżeli chodzi o Androida - poczekam na HTC z QWERTY sprzętową i rozdziałką 800x480 :-)

  • 0

    22. ~  2009-10-19 13:07:57  host: v02-14.opera-mini.net

    Opera mini rox u mofo's ;]

  • 0

    23.  2009-10-19 13:19:52

    ***matteo - o użyteczności danego modelu decydują detale i specyficzne potrzeby użytkowników. Dlatego też iFon , poza sporą ilością komentatorów podających zupełnie wyssane z palca i irracjonalne argumenty , jest też grupa osób , którym rzeczywiście brakuje w nim coś czego potrzebują. Nie w pełni funkcjonalny BT , brak videorozmów (Android) , brak funkcji udostepniania internetu w niektórych modelach itp. , to można zrozumieć. Dla mnie N900 dyskwalifikuje absolutnie oporowy ekran. Choćby nie wiem jak Nokia go dopieściła , a ktoś by mnie zapewniał , że jest świetny , skoro szykuje się w Maemo 6 obsługa pojemnościowych ekranów , od razu wiadomo , że Nokia próbuje wepechnąć stary szmelc z otoczką ósmego cudu świata. I na nic opowieści , jaki to zaawansowany model i że niczego mu nie brak. Tak samo można powiedzieć o Nokii 5800 , doskonale wyposażonym modelu za bardzo dobrą cenę , zarżniętym właśnie oporowym ekranem. Pisałem kiedyś o przykładzie , grze GoBlocks. To jest parodia i kpina. O żenującej przeglądarce i koszmarnej jakości obsługi jaką funduje oporowy ekran właśnie , nawet nie mówiąc... Jeden potrzebuje tego , drugi innego , ale przyjazny interfejs i dający niesamowity komfort pojemnościowy wyświetlacz , to absolutna podstawa , po prostu łącznik między użytkownikiem a możliwościami telefonu i nie da się tego ukryć żadnymi bajerami ze specyfikacji technicznej które dobrze wyglądają na papierze. Ta Nokia to dla mnie szmelc , aczkolwiek życzę by potencjalni nabywcy byli z niej tak zadowoleni jak zadowoleni są użytkownicy iFona (w co szczerze wątpię , że będzie miało miejsce).

  • 0

    24.  2009-10-19 13:41:22

    issa: tak jak rozmawialiśmy przez telefon - zobaczę, spróbuję. Może będzie kichą, a może świetnym telefonem mimo oporówki. Czas pokaże :-) Najbardziej irytujące jest to, że jej jeszcze nie ma, a czas leci.

  • 0

    25. ~uzer  2009-10-19 13:46:47  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Matteo zagladnij na blog firmowy nokia pojawilo sie ostatnio pare filmikow video z n900 (conversations.nokia.com).

  • 0

    26.  2009-10-19 15:49:40

    Orange nadal nie ma :( - pewnie twoje pytanie jest z " podtekstem" bo wiesz ze cos robia ;) - ja takze wiem bo wkoncu robia druga stacje przy P&G , staram sie o tym nie myslec by nie zapeszac...Jak tylko ja zrobia i uruchomia ( co moze byc rownie dobrze w grudniu 2009 lub co gorsza 2010;)to jak nic nie " popsuja odnosnie azymutow ( musza zrobic jeden sektor na 80-90stopni- jak bedzie inaczej to porazka na max)" , dadza dobre katy tilt ( najgorsze co moga to jak wbija sygnal w ziemie)... ach chce myslec pozytywnie ... jak bedzie ok to juz mysle nad zakupem BC bo w lini prostej do stacji mam 1,4km i widze z okien bezposrednio bez przeszkod juz stojacy " goly" maszt:) Jak cos wiesz to napisz prosze na jaki azymut bedzie sektor " patrzacy na wschod ? Bede za ta wiadomosc bardzo wdzieczny - domowymi sposobami nie moge znalesc parametrow tej stacji :( ... bo nawet nie mam pewnosci czy bedzie 3G ;) Na starej stacji przy Piotrkowskiej nadal 3G nie ma i tak " sie pocieszam ze razem z P&G odrazu dwa nodeb uruchomia :)a wtedy Era po 10latach bylaby liderem w miescie ...

  • 0

    27.  2009-10-19 21:02:13

    Wow. To dopiero się teraz o tym dowiadujecie? O_o Ja już o tym wiem od półtora miesiąca. Pod koniec sierpnia w jednym z Warszawskich salonów Ery, zgłosiłem się z zamiarem kupna. Bite 2-3 tygodnie minęły zanim zdobyli dla mnie 1 sztukę.

  • 0

    28. ~Bezimienny  2009-10-19 21:12:20  host: chello089079028155.chello.pl

    Czy Era oferuje IP bez blokady SIMLock?

  • 0

    29. ~Bezimienny  2009-10-19 21:13:06  host: chello089079028155.chello.pl

    Raz jeszcze, przepraszam za spam, ale interesuje mnie czy Era "branduje" jakoś specjalnie Jabłuszka?

  • 0

    30.  2009-10-19 21:13:16

    Bezimienny: tak, nie mają simlocka. A jeżeli jakieś mają, to po podłączeniu do iTunes simlock znika.

  • 0

    31.  2009-10-19 21:13:51

    Bezimienny: chyba żaden operator na świecie nie branduje iPhonów... No, nie licząc simlocka. ;-)

  • 0

    32. ~Bezimienny  2009-10-19 23:27:35  host: chello089079028155.chello.pl

    Dziękuję za odpowiedzi. Co do "brandowania"... może żaden OP na świecie tego nie robi, ale mam świadomość w jakim kraju żyję. Tutaj na porządku dziennym bywają odstępstwa od reguł (-;

  • 0

    33.  2009-10-20 01:27:25

    Witek, czy jesli kupie iPhone'a, o przepraszam, zeby bylo bardziej tendencyjnie, iZłoma 3GShita, oczywiscie z cyferkami 32 z tylu, tak 'zeby szpan byl wiekszy i bylo od razu wiadomo czym sie chwale' ;), to jest szansa ze doczekam sie newsa ? ;D Niebezpiecznie sie zblizam do tego (o zgrozo), Nike+ mnie dodatkowo przekonuje :D Po tej calej krucjacie, coz... no sam nie wiem, bo sie dopytuje, acz zawsze bedzie to mila niespodzianka ;) Nie omieszkam sie pochwalic w razie czego screenshotem wzglednie innym tam wyciagiem z serwisu jak uwalilem go pierwszego dnia ;) Sa jeszcze pewne nadzieje w Androidzie badz Maemo ze mnie uratuja z obiec zaglady, lamania wiezien i takich tam innych ;) *** issa, @11: skonalem ;) Ale sa na to zdecydowanie wieksze szanse, ze jak juz jestesmy przy idiomatycznych (powiedzmy) przyslowiach, lodowy kot doscignie azbestowego psa w piekle ;) Jeszcze sie odezwe... tylko krowa nie zmienia zdania... ponoc, heh. Dobranoc wszystkim ^^

  • 0

    34.  2009-10-20 09:22:12

    PLANET: nie potwierdzam, nie zaprzeczam - i proszę z tego nie wyciągać wniosków. ;-)

  • 0

    35.  2009-10-20 16:20:19

    Widać, zainteresowanie IPhonem jest ciągle wysokie i ceny będą utrzymywać się na wysokim poziomie. Ale skoro jest tak duże zainteresowanie, to dlaczego nie zaczną produkować więcej Iphonów?

  • 0

    36. ~Inv  2009-10-21 00:41:11  host: host892525237.este.3s.pl

    Doskonale. Akurat za parę dni się wybieram do Ery w celu wzięcia iP z abo. Coś mi się zdaje, że powtórzy się moja historia z poszukiwaniem Touch HD w Playu swego czasu...

Dodaj swoją opinię