Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Braille Phone dla niewidomych

Braille Phone dla niewidomych

sirmark 18 Sierpnia 2009 14:03

0 0
Braille Phone to koncepcyjny telefon przeznaczony dla niewidomych osób, stworzony przez Seonkeun Park. Zamiast tradycyjnego ekranu LCD wykorzystana ma zostać matryca, która będzie prezentować w formie wypukłości znaki alfabetu Braille’a.

braille phone braille phone braille phone braille phone

W nowym telefonie, którym swoim kształtem bardziej przypomina pilot do telewizora, tradycyjna klawiatua zostanie zastąpiona przez klawisze z wypustkami w języku Braille'a. Specjalna matryca oraz klawiatura mają sprawić, że zarówno wprowadzanie, jak i czytanie tekstu będzie bardzo proste.


Źródło tekstu: Tuvie, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2009-08-18 14:05:24  host: xdsl-7362.walbrzych.dialog.net.pl

    Według mnie dobry pomysł ,ale w Polsce może się nie sprawdzić z powodu ceny ,ponieważ na pewno powyżej 1000zł.

  • 0

    2.  2009-08-18 14:12:06

    Pomysł dobry, ale czy zostanie subsydiowany przez PFRON to nie wiem... Ta instytucja ma siedzibę w Warszawie, a wiadomo jacy są warszawiacy...

  • 0

    3.  2009-08-18 14:41:01

    sirmark# - "że zarówna wprowadzanie" - raczej "zarówno"... ;)

  • 0

    4.  2009-08-18 14:43:04

    Moim zdaniem pozycja bardzo oczekiwana. Jeśli cena nie będzie wygórowana, to przełamana zostanie kolejna bariera dla ludzi niepełnosprawnych.

  • 0

    5. ~roberth  2009-08-18 14:52:28  host: public-gprs134429.centertel.pl

    To nie pierwszy pomysł telefonu dla niewidomych. Nie przypominam sobie, żeby poprzednie się sprawdziły. Póki co jedyny telefon od podstaw dostępny zarówno dla widzących, jak i niewidomych to iPhone 3GS z VoiceOverem na pokładzie. Symbianowe czytniki ekranów działąjące głównie z Nokią też sobie radzą. Podzielam obawę o cenę. I nie liczyłbym na tysiąc, ani nawet na dwa. Ograniczone serie to ograniczone możliwości i wyśrubowane koszty.

  • 0

    6. ~bambo  2009-08-18 14:52:36  host: 94.254.224.112

    #2: tacy sami jak wszyscy, bo to głównie ludność napływowa jest :-P

  • 0

    7.  2009-08-18 14:55:08

    *** SebastianM - dzięki, już naprawione. ;-)

  • 0

    8. ~Alek  2009-08-18 15:10:46  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    To na razie koncept jeno... Ale może goście od telefonu zbuduj-go-sam z nakładek podchwycą pomysł i będą sprzedawać nakładkę brajlowską? Przy okazji -- czy kogoś jeszcze uderzył brak słowa "niewidomy" ("blind") w anglojęzycznych materiałach?

  • 0

    9. ~  2009-08-18 15:23:50  host: 212.160.172.70

    taka matryca bedzie powyzej 2k podejrzewam

  • 0

    10. ~  2009-08-18 15:33:41  host: p05-07.opera-mini.net

    Był już taki telefon dla niewidomych, samsung go produkował.

  • 0

    11.  2009-08-18 16:13:14

    #8,Alek: Bo to telefon dla "visually impaired people". Nie tylko dla niewidomych ale i dla niedowidzących. Poza tym "blind" mimo że generalnie oznacza osobę niewidomą, to tłumaczy się częściej jako "ślepy" co brzmi gorzej.

  • 0

    12. ~Artek  2009-08-18 16:13:23  host: host-89-228-27-236.zamosc.mm.pl

    uważam że pomysł trafiony w 10 nawet jeżeli koszt tego telefonu będzie duży co zrozumiałe ze względu na zastosowaną w telefonie matrycę to jestem pewien że tego typu komfort i możliwość zachowania prywatności dla osoby niewidomej jest BEZCENNA (wobraźmy sobie sytuacje w której żeby móc dowiedzieć się jaki sms nam przyszedł musimy prosić kogoś o odczytanie nie ważne czy jest to opiekun rodzic brat czy siostra muszą oni przeczytać NASZEGO SMSA ci wiąże się z tym że siłą rzeczy dowiedzą się co tam jest napisane i ewentualnie odpisać i tu znowu rzecz nieunikniona MUSIMY PODYKTOWAĆ wiadomość osobie widzącej....wiece co mam na myśli.....) KAŻDY Z nas potrzebuje odrobiny prywatności ONI TEŻ miejmy tylko nadzieje że to urządzenie trafi również do Polski....BRAWO BRAWO BRAWO

  • 0

    13. ~Alek  2009-08-18 16:24:03  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    W sumie dlaczego "ślepy" brzmi gorzej? No ale dobra, "blind" nie obejmuje niedowidzących. Chociaż z drugiej strony dla niedowidzących są wielkie ekrany z wielkimi literami -- brajl stosuje się chyba głównie dla ślepych?...

  • 0

    14.  2009-08-18 19:00:07

    Alek: niedowidzący to także człowiek który np. widzi tylko kształty, postaci ludzi jako cienie. Więc na dobrą sprawę jeśli chodzi o korzystanie ze zwykłego telefonu to jest ślepy. Tacy ludzie także uczą się Brajla żeby normalnie lepiej funkcjonować.

  • 0

    15.  2009-08-18 19:55:55

    Cudow w tym telefonie nie bedzie wiec wg mnie cena powinna byc na poziomie 600-700 zl jak nie mniej. Nie bedzie mial aparatu, GPS, HSDPA, kart pamieci, itp., wiec cena nie powinna byc kosmiczna. I oby PFRON to dofinansowal ;-)

  • 0

    16. ~mhm  2009-08-18 22:04:27  host: aavd192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a skonczy sie pewnie samsungowa wtyczka do ladowania, zakryta odskakujaca gumka.Tam np nie wiadomo gdzie jest gora, a gdzie dol zanim czlowiek sie nie przyjzy. Z tym rozwiazaniem to problemy sa nawet na trzezwo u osob widzacych nie korzystajacych z okularow.

  • 0

    17. ~Alek  2009-08-19 09:53:49  host: 77-252-103-186.ip.netia.com.pl

    Precz z PFRONem. I od razu ceny sprzętu dla niepełnosprawnych pójdą w dół.

  • 0

    18. ~Raaaadekkkk  2009-08-19 14:17:10  host: cjw166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko na co to komu jak Nokia z symbianem działa elegancko!!!

  • 0

    19. ~Raaadekkk  2009-08-19 14:20:51  host: cjw166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dodam że Nokia z symbianem i mobilespeakiem na pokładzie obsługuje również Internet i większość opcji telefonu. Dla prywatności używam słuchawki bluetooth chociaż i tak nikt nie może zrozumieć poza mną co ten gadacz mówi :D ja ledwo widzę a brajla nie znam wszystko mi mój komputerek i telefon czytają głosami syntetycznymi :D

Dodaj swoją opinię