Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bors: co trzeci wybierający smartfona nie bierze pakietu danych

Bors: co trzeci wybierający smartfona nie bierze pakietu danych

WitekT 5 Października 2012 09:11

0 0

W nowych aktywacjach w T-Mobile 60% osób wybiera smartfona, do końca roku wskaźnik ten powinien wzrosnąć do 70%. Będziemy je mocno promować - mówi w wywiadzie dla Media&Marketing Polska Grzegorz Bors, członek zarządu PTC odpowiedzialny za marketing.



70% osób kupuje smartfony wraz z pakietami transmisji danych. Mamy tu jeszcze pracę do wykonania, bo dalej 30% nie kupuje tych pakietów transmisji danych i dla nich nie jest to smartfon, tylko raczej "nicefon" - mówi Bors.




Dodaje, że klienci kupujący smartfony z reguły wybierają wyższe taryfy i są bardziej skłonni podpisywać dłuższe kontrakty.

Bors zadowolony jest z wyników sprzedaży taryf no limit, które podobnie jak w Play są wybierane przez około 15% nowych klientów.

Po pierwszym okresie widzimy, że sporo klientów przychodzi i wybiera te taryfy. Najczęściej przechodzą z taryf niższych - dodaje.

Źródło tekstu: Media&Marketing Polska     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    33.  2012-10-05 11:09:34

    26 mogę tylko napisać tak "hahaha". Wiem jak to wygląda. Wiadomo, że najlepszą ofertę dostanie klient przed samym zakończeniem umowy, ale to wiemy Ty ja i jeszcze kilka osób. A co mówisz, kiedy klient dostanie smsa że może już skorzystać z warunków przedłużeniowych? Czy mówisz, że to niepełna oferta i niech czeka jeszcze 4-5 miesięcy? NIE. MÓWISZ, ŻE SIĘ NIC DLA NIEGO NIE ZMIENI i po co ma czekać pół roku, skoro może zacząć oszczędzać już teraz na nowych warunkach z bardziej atrakcyjnymi stawkami. Co do taryf frii, JEST ZAKAZ. Tobie może nie zakazują, może sam zakazujesz. Wiem z dobrego źródła:-), że krążyły wiadomości z "radą" wysyłaną do pracowników, żeby nie promować tej oferty i starać się namawiać na umowy standardowe, bo taryfy frii są mniej atrakcyjne dla operatora. I proponować je tylko tym, którzy o nich słyszeli i sami chcą ale straszą odejściem jeżeli jej nie dostaną. Więc nie oskarżaj kogoś o pisanie głupot, kiedy to ty zakłamujesz rzeczywistość.

  • 0

    34.  2012-10-05 11:16:55

    Powiem, jak w tego typu przypadkach jest w Plusie - przynajmniej u "moich" konsultantów - jednego w zwykłym punkcie (nawet nie w sklepie firmowym) i drugiego G300. Zawsze jest wcześniej oferta. Standard 2-3 miesiące. Pół roku wcześniej też - a jakże. Tyle, ze z ograniczeniami - nie, nie co do ilości dostępnych taryf, ale są to oferty bez telefonu, na dłuższe kontrakty. Dłuższy kontrakt nie jest straszny, jęsli pół roku wcześniej zamiast na rok dają coś na półtora roku - na jedno wychodzi (bo liczą go nie od końca dotychczasowego, jak tepsa np. i mże inni, ale od dnia podpisania nowego. Zresztą na dłuższy kontrakt zawsze są korzystniejsze oferty usług niż standardowo na roczny. Tak więc ograniczenie dostępu do taryf jest w przypadku Twojego operatora niczym innym jak oszukiwaniem klienta - to oczywiste.

  • -1

    35.  2012-10-05 11:18:22

    Tym bardziej, zę nosić teraz 2 lata ten sam telefon to wstyd po prostu...

  • 0

    36.  2012-10-05 11:22:47

    wlo w TM data nowego aneksu liczy się od końca starej umowy, więc jeżeli podpiszesz pół roku wczeniej abo na 24 m-ce, to masz zobowiązanie jeszcze na 30 m-cy. Prawdę mówiąc nie widziałem że w Plusie okreś liczy się od momentu podpisania aneksu.

  • 0

    37.  2012-10-05 11:24:22

    26 skorzystać z przedłużenia pół roku wczeniej to jest przywilej dla klienta? Następnym razem powiem to takiemu klientowi, to na pewno się popłacze, że go taki zaszczyt kopnął:-)

  • 0

    38. ~Marek  2012-10-05 11:33:33  host: 87-205-159-34.adsl.inetia.pl

    Pewnie wielu użytkowników smartfonów zdaje sobie sprawę, ze i tak zbyt wiele czasu korzysta z internetu stacjonarnego, a wtedy zablokowanie połączeń internetowych w telefonie jest świadomym wyborem. Nie każdemu internet w telefonie jest potrzebny do pracy, a surfowanie np. podczas spaceru może być oznaką uzależnienia :)

  • 0

    39.  2012-10-05 11:45:11

    36. s1k0r3k - tak zawsze było ;-) 37. - jest, jeśli przez to się skaraca poprzedni kontyrakt. Jeśli nie - no to śmieszny rzeczywiście argument ;-)

  • 0

    40.  2012-10-05 11:46:52

    Szczerze powiem, że teraz jestem zdziwiony, że w Erze liczą nowy kontrakt wcześniej podpisany od końca poprzedniego dopiero - po co więc się spieszyć?

  • 0

    41.  2012-10-05 11:47:56

    Tym bardziej mogę powiedzieć, że w takim przypadku oszukują klienta i go mamią zabawkami, żeby tylko go jak najdłużej trzymać, żeby wcześniej czasem nie wypowiedział umowy...

  • -1

    42. ~...  2012-10-05 13:34:58  host: 87-205-230-133.adsl.inetia.pl

    Widzę, że szczekanie, bo inaczej tego nie można nazwac, pseudodoradców w pełni. Jeden uczciwy spod 26 ostzrega klientów, że smartfon = net i nie ma że boli. No ale różnym "cfaniaczkom" to nie pasuje, bo wiadomo, ze siec poza pakietami to dla nich czyste pieniążki. Wiec cham spod 26 psuje rynek różnych frajerów, których doiło się tak miło. Będę szczery: są ludzie i ***

  • 2

    43.  2012-10-05 13:43:11

    42. - uczciwy? Jakby był uczciwy to by klientowi kupującemu smartfona tylko dlatego, ze to modne mieć taki telefon, powiedziałby jak usunąć punkty dostępowe w telefonie, albo wyłączyć transmisję danych nawet. A nie wciskał każdemu pakiet, bo "samo" się łączy. Nie bądź śmieszny człowieku.

  • 0

    44. ~Słoneczny  2012-10-05 14:16:10  host: 89-77-234-34.dynamic.chello.pl

    30% kupuje smartfony, bo praktycznie kupić normalnego telefonu u operatora już się nie da, a nie dlatego że to jest modne. Gadanie o "nicefonie" po prostu jest idiotyzmem do kwadratu. Facet nie wpadł na to, że nie każdy potrzebuje wykorzystywać to urządzenie w 100%. Równie dobrze może ono służyć tylko do rozmów i słuchania muzyki, tak jak w moim przypadku.

  • 0

    47. ~JustMe  2012-10-05 14:24:53  host: 93-186-23-82.rdns.blackberry.net

    Czytam i czytam...Jacy Wy oszczedni jestescie.Czytam teksty typu: Po co mi taki pakiet gdy go nie wykorzystuje w pelni,po co mi tyle MB skoro tego nie wykorzystuje...A pod innym newsem czytam:VM z takim cennikiem moze isc w diably,za drogo itd... To albo bierzecie pakiety albo bawicie się w pay and go!!!A jak nie pasuje wypad do Emiratow Arabskich tam jest duzo taniej

  • 0

    48.  2012-10-05 17:25:36

    Komentarz wlo nr 43, powinien być oprawiony w złote ramy i zawieszony w każdym salonie GSM. Tak trafnego komentarza dawno nie czytałem. Wlo, moje szczere i najserdeczniejsze gratulacje.

  • 0

    49.  2012-10-06 20:25:40

    Wg mnie komentarz wlo nr 35 powinien byc oprawiony w zlote ramki. Od razu zwiekszy sie sprzedaz abonamentow i mixow z telefonami... "bo chyba nie bedzie P. uzywac dotychczasowego telefonu w ofercie pre-paid. Proponuje mix z nowym iPhone69...". Tak na powaznie - chyba tylko "mali" ludzie wstydza sie, ze maja jakis sprzet od JUZ 2 lat. Smartfon bez netu? - Po co komus taki smartfon? Jest to tylko nabijanie klientow w butelke, bo taka jest "moda" miec smartfona.

  • 0

    50.  2012-10-06 20:45:21

    49. venom - to kpiący jest post... Ja mam telefony, które mają po 2-3 lata a i więcej czasem. I wużywam, i noszę, i pokazuję - bo przecież nie jest dla mnie - normalnego człowieka - problemem mieć stary model i stary telefon. E52 używam już ponad 2 lata. A także bez problemu wyjmuję, jeśli mam przy sobie i ktoś dzwoni, C2-00 ;-)

  • 0

    51.  2012-10-06 20:47:55

    Dobrze by było gdybyś z kontekstu dyskusji nie wyrywał pojedynczych zdań czy komentarzy ;-)

  • 0

    52. ~luki  2012-10-07 08:18:52  host: ip-99-48.smtvsat.pl

    dla większości smartfon to i tak jest raczej taki "sweetfon" bo i tak większość ludzi nie umie korzystać z jego wszystkich funkcji.

  • 0

    53. ~S  2012-10-07 11:08:46  host: apn-77-114-0-115.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam Omnie II w tak-taku i używam jej jako nawigację w samochodzie. Oczywiście pakietu nie mam.

  • 0

    54. ~Misiek  2012-10-07 21:56:30  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Ojciec mojego kumpla z pracy używa Milestone bez pakietu. Korzysta tylko z wifi, a ma prawie wszędzie, gdzie jest, więc no problem. Osobiście wyłączyłem punkty dostępu do GPRS, zostawiłem tylko MMS na wszelki wypadek. I nigdy nie zapłacił ani złotówki za net. Tacy użytkownicy też są, wcale nie muszą być przywiązani na smyczy.

Dodaj swoją opinię