Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Boom na urządzenia Bluetooth

Boom na urządzenia Bluetooth

WitekT 26 Maja 2005 19:07

0 0

Organizacja Bluetooth Special Interest Group (SIG) poinformowała, że na świecie sprzedaje się obecnie aż 5 milionów modułów Bluetooth tygodniowo.

Za każdym razem gdy mrugniesz okiem, na rynek trafia dziesięć chipsetów Bluetooth – obrazowo przedstawił skalę popytu dr Michael Foley, dyrektor Bluetooth SIG. Popularność tej technologii staje się ogromna, a z prognoz wynika, że zapotrzebowanie na Bluetooth nie słabnie.
Moduły trafiają do coraz większej liczby urządzeń elektronicznych, a wolumen sprzedaży między rokiem 2003 a 2004 uległ podwojeniu. Szacuje się, że na całym świecie pracuje już ponad 250 mln urządzeń posiadających możliwość komunikacji Bluetooth. Pod koniec tego roku liczba ta powinna zwiększyć się do 500 mln.

Pierwsza specyfikacja Bluetooth została zatwierdzona w roku 1998. Od tego czasu do Bluetooth SIG dołączyło ponad 3,4 tys. firm.

Źródło tekstu: Cellular News, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet