Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bonus krajowy w lajt mobile

Bonus krajowy w lajt mobile

orson_dzi 29 Czerwca 2017 13:41

1 7

lite mobile logo

lajt mobile premiuje osoby korzystające z usług w kraju. Jeśli przekroczymy wyznaczone limity w roamingu - wzrośnie nam abonament.

Musimy przyznać, że lajt mobile znalazł bardzo kreatywny sposób na obejście zasady Roam like at home wprowadzając Bonus krajowy. Jest to bonus w wysokości 20 zł. Jak działa?




Jeśli korzystamy z telefony w kraju, to obejmuje nas wspomniany bonus i nasz abonament jest tańszy o 20 zł. W praktyce są to identyczne ceny abonamentu jak dotychczas w ofercie lajtowy no limit, czyli:
  • 14,99 zł za nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne,
  • 19,99 zł za nielimitowane rozmowy na komórki, SMS-y, MMS-y i 1 GB Internetu,
  • 24,99 zł za nielimitowane rozmowy na komórki, SMS-y, MMS-y i 4 GB Internetu,
  • 29,99 zł za nielimitowane rozmowy na komórki, SMS-y, MMS-y i 10 GB Internetu.

Jeśli w trakcie trwania umowy wyjedziemy za granicę i zaczniemy korzystać z usług w roamingu, to w przypadku przekroczenia określonych limitów koszt abonamentu wzrośnie o wysokość Bonusu krajowego, czyli 20 zł, na jeden okres rozliczeniowy. Jakie to limity?:
  • 50 minut wymienne na 50 SMS-ów,
  • brak połączeń z Internetem, chyba że z wykorzystaniem dodatkowych pakietów - 100 MB za 19,99 zł, 500 MB za 25 zł i 1 GB za 35 zł,
  • brak MMS-ów.

Oczywiście połączenia w roamingu dalej są darmowe jak w kraju, zgodnie z zasadą Roam like at home.

Zobacz: Regulamin oferty lajt mobile

Zobacz: Nowe zasady roamingu dla klientów lajt mobile

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: bonus krajowy | lajt mobile

w sumie: 18
  • 0

    1.  2017-06-29 13:48:05

    Źródło tekstu: wł - a nie wyczytaliście tego wczoraj na forum?

    A lajt niech ginie z taką ofertą..

  • 1

    2. ~AMD  2017-06-29 13:54:21  host: 194.36.euro-lan.pl

    nju lepsze, a od dziś nowe pakiety :D

  • 2

    3.  2017-06-29 13:55:40

    @1 ja o tym mechanizmie czytałem niusa gdzieś już kilka dni temu więc było nie tylko na forum

  • 1

    4.  2017-06-29 14:03:31

    o podobnym mechanizmie pisąłem w komentarzach na telepolis juz dawno że operatorzy wprowadza rabat na abonament tak jak jest za zgody marketingowe za nie korzystanie z roamingu

  • 1

    5. ~K.  2017-06-29 14:05:53  host: 109241081194.warszawa.vectranet.pl

    Nie jest to zbyt zgodne z regulacją. Za to zaoferowanie usługi w ogóle bez roamingu już jest, więc jak ich KE zacznie ścigać to tak to się skończy.

  • 0

    6.  2017-06-29 14:05:56

    @4 I patrz do czego doprowadziłeś tymi komentarzami. @2 Się już robi, a sam właśnie migruję. no limit i 60 GB za 39 zł jak dla mnie jest ok.

  • 1

    7. ~diztonz  2017-06-29 14:08:30  host: ip-5-172-255-18.free.aero2.net.pl

    Czyli coś, co było standardem (ustawiczna promocją) stało się promocją w gorszym wariancie (możliwa dopłata) - to dobrze, że przeszedłem do a2mobile !

  • 0

    8.  2017-06-29 14:10:14

    @2 jakie nowe pakiety?

  • 0

    9. ~Do 8  2017-06-29 14:18:02  host: a25-05-10.opera-mini.net

    Stacjonarne dodane do 29

  • 0

    10. ~Jok  2017-06-29 14:20:11  host: 188.146.137.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Niech mnie ktoś poprawi. Po co mam kupić pakiet internetowy za 35 zł, jeśli mam w kraju 10gb i będę korzystał z neta za granicą. "za kare" podniosą mi abo o 20 zł, to i tak mniej niż kosztuje pakiet roamingowy 1gb..

  • 0

    11.  2017-06-29 14:20:11

    @2 - faktycznie na ich stronie gdy chcemy kupić nowy numer mamy taki txt: "wszystko - nie więcej niż 29 zł
    Nielimitowane rozmowy z komórkowymi i stacjonarnymi, SMS/MMS oraz 10 GB na pełnej prędkości
    za max. 29 zł w miesiącu." Nie ma tego planu przy zmianie oferty. Czy jest ale go nie ma. Telepolis też milczy w newsach o tym fakcie. To pomyłka czy kilka dni cierpliwości aż wdrożą nowy plan?

  • 0

    12.  2017-06-29 14:26:47

    orson,
    OT, ale chyba warto, byście w newsach napisali też o:
    - możliwości samodzielnej wymiany karty SIM w Orange na kartę i nju
    - WiFi w autobusach MZA w Warszawie

  • 0

    13.  2017-06-29 14:31:27

    @12 Samodzielna wymiana jest już od 1,5 miesiąca, ale fakt, przyda się o tym wspomnieć bo przegapiliśmy temat. O autobusach nie słyszałem, ale zaraz zobaczę o co chodzi.

  • 0

    14. ~pabloki  2017-06-29 14:43:07  host: apn-46-169-71-35.dynamic.gprs.plus.pl

    ale yo jest niezgodne . limit 50 minut jest za mały w roamingu. żądam nałożenia kary.

  • 0

    15.  2017-06-29 14:43:54

    @orson_dzi popraw ten tekst ,,Jeśli korzystamy z telefony w kraju, to obejmuje nas wspomniany bonus''
    Nie powinno być ,,telefonu'' ?

  • 0

    16.  2017-06-29 15:03:27

    orson, patrząc nic nie zobaczysz, trzeba wsiąść do autobusu i się przejechać

  • 0

    17. ~  2017-07-05 11:12:25  host: apn-31-0-68-20.dynamic.gprs.plus.pl

    WiFi w autobusach to dobre dla szkolniaków.

  • 0

    18. ~M  2017-07-26 19:22:23  host: apn-5-60-74-32.dynamic.gprs.plus.pl

    Masakra jakaś. Ludzie uciekajcie do Nju.
    Mieszkam przy granicy i czasem jadę na piwko do Czech. Jak się zapomnę i wyślę do kogoś jednego MMSa to zapłacę za niego 28zł. Tak! dokładnie 20zł bonusu zabiorą mi za abonament oraz 8zł za nielimitowane do stacjonarnych!!!
    Czyli jeden MMS za granicą = 28zł! Co na to UE?

Dodaj swoją opinię