Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BOLT - nowy-stary gracz na rynku mobilnych przeglądarek

BOLT - nowy-stary gracz na rynku mobilnych przeglądarek

Q! 25 Maja 2010 12:12

0 0

Ukazała się najnowsza wersja przeglądarki BOLT - oznaczona jako 2.1 - która rzuca rękawicę dotychczasowym graczom na rynku. Jej zaletą ma być przeglądanie sieci w taki sam sposób, w jaki odbywa się to na komputerze.

Najnowsza wersja BOLT-a jest efektem ponad 5 lat doświadczeń programistów w tworzeniu przeglądarek na urządzenia mobilne. Obiecują oni, że ich produkt ma przewagę nad istniejącymi już na rynku rozwiązaniami.

Największą zaletą BOLT-a ma być obsługa języka HTML 5. Ma on odciążyć telefony o stosunkowo niewielkiej mocy obliczeniowej od konieczności przetwarzania zasobożernych treści, tym samym oszczędzając m.in. ich baterię.

Dodatkowo, nowa przeglądarka ma szybko wczytywać strony, umożliwić ich przeglądanie w kartach, a także bez problemu radzić sobie ze skryptami Java oraz środowiskiem Ajax.




Oprócz tego BOLT zintegrowany jest z takimi sieciami społecznościowymi jak Facebook oraz Twitter. Warto jednak zauważyć, że obecnie nie radzi on sobie ze wszystkimi polskimi literami z ogonkiem.

Aby pobrać przeglądarkę BOLT, wystarczy w przeglądarce systemowej wpisać adres boltbrowser.com.

BOLT powinien działać na wszystkich telefonach obsługujących aplikacje Java.

Źródło tekstu: bolt, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2010-05-25 12:57:01

    9.OM nie ma flasha. HTML tak. Obsługuje polskie znaki.

  • 0

    11. ~tatar  2010-05-25 13:07:22  host: us11.mysmallplanet.com

    test bolta

  • 0

    12. ~  2010-05-25 13:23:13  host: p07-11.opera-mini.net

    Jest jeszcze ucweb w java

  • 0

    13. ~drestar  2010-05-25 13:56:33  host: us21.boltbrowser.com

    Całkiem przyjemna ta przeglądarka

  • 0

    14. ~monster  2010-05-25 14:07:32  host: pub28.saite.com.pl

    Na Omni HD dużo lepiej sprawuje się Opera Mobile :). Pozdrawiam

  • 0

    15. ~  2010-05-25 14:31:01  host: t21-05.opera-mini.net

    ąćęłóśź stwierdzam ze opera radzi sobie z polskimi znakami

  • 0

    16.  2010-05-25 14:32:06

    Opera radzi a inne już nie.

  • 0

    17. ~drestar  2010-05-25 14:52:01  host: us21.boltbrowser.com

    @15 ja też mam ąćęłóśź oraz uwaga, uwaga w promocji ńż mam w Bolt i co głupio teraz ;) pozatym wpisz swój Nick w operze mini życzę powodzenia ;)

  • 1

    18.  2010-05-25 14:53:48

    Czy wstawiając ten news nie zadawniliście sobie pytania na jaką platformę dostępna jest ta przeglądarka - przecież to podstawowa informacja. Pod Android widzę, że raczej nie dostępna.

  • 0

    19.  2010-05-25 14:58:38

    hainasz: masz rację - już dopisaliśmy, że jest na Javie. Dzięki! :-)

  • 0

    20. ~bercik  2010-05-25 16:50:02  host: dynamic-78-8-118-214.ssp.dialog.net.pl

    Jakaś dziwna ta przeglądarka, na Nokia E52 nie mam polskich znaków na stronach np onet lajt. Wolę Opera Mobile 10 albo Skyfire, w ostateczności Opera Mini..

  • 0

    21.  2010-05-25 18:43:51

    Ale z tym oglądaniem filmów w youtube to coś nie wychodzi. Wybiera się Play a ono pyta czy coś widać zamiast odtworzyć film.

  • 0

    22.  2010-05-25 19:05:41

    "a także bez problemu radzić sobie ze skryptami Java"... Ze skryptami Java czy JavaScript?

  • 0

    23.  2010-05-26 08:15:13

    zintegrowany z Facebook, Twitter .... a mozna to prosto "odintegrowac"? bo jak nie to nawet instalowac mi sie nie chce

  • 0

    24. ~kawka  2010-05-26 10:28:50  host: us1.mysmallplanet.com

    Testowy post pisany na przeglądarce Bolt! you tube działa dobrze - symbianowa Nokia 6220 classic

  • 0

    25. ~kawka  2010-05-26 10:30:18  host: us1.mysmallplanet.com

    Oj coś zjada niektóre polskie znaki

  • 0

    26. ~a_lex  2010-05-26 15:56:15  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    Nareszczie coś na Javę, bo ostatnio o to trudno.

  • 0

    27. ~Piter32  2010-05-26 20:38:33  host: chello089079191173.chello.pl

    wiad do kawka-To fakt!! masz racje zdecydowanie zjada tez to zauwazyłem hehe

  • 0

    28. ~rilicek  2010-05-27 12:39:17  host: us21.boltbrowser.com

    Niestety zjada polskie znaki. Czasami ucina stronę z prawej strony. Ogólnie czasami lepiej wypada od Opery. Najlepiej korzystać z obu przeglądarek.

  • 0

    29. ~bolt  2010-07-21 14:06:12  host: us21.boltbrowser.com

    Bolt też działa przez proxy. Brak pl liter. Właśnie zainstalowałem na Nokii 2730.

Dodaj swoją opinię