Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BMW w parze z Google

BMW w parze z Google

sirmark 7 Września 2007 02:04

0 0

bmw google gpsZestawy nawigacyjne montowane w samochodach BMW wykorzystują coraz więcej funkcji oferowanych przez serwisy Google.

GPS-y BMW mają bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wykorzystując to, w marcu producent wprowadził możliwość przekazywania punktów użytkownika wprost z Google Maps do nawigatora. Dzięki temu nie trzeba zapisywać adresu ani współrzędnych miejsc znalezionych np. podczas wirtualnych podróży. Sposób użycia tej funkcji ilustruje film.


Najnowszym pomysłem BMW jest udostępnienie w zestawie nawigacyjnym na bieżąco informacji pobieranych z Google. Nie musimy więc polegać jedynie na informacjach zapisanych jako POI (Points Of Interest) w mapie urządzenia, ale możemy sięgać do bogatych i aktualnych danych ściąganych z Internetu. Wystarczy zatem wybrać opcję np. poszukiwania hotelu, a otrzymamy informacje o hotelach leżących najbliżej naszej trasy. Jeśli udostępnia on w sieci informacje np. o wolnych miejscach, to natychmiast je uzyskamy. W razie wątpliwości - numer telefonu także się znajdzie.

gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2007-09-07 08:36:56  host: brr187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku masz moze podobnego newsa http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/uokik-nie-chce-karac-ery,97 2415,2258

  • 0

    2. ~Levia  2007-09-07 09:20:28  host: dpj217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Google jest jednak wszedzie. Najpierw podpisali umowe z LG na pakiet internetowy do komorek (to akurat bedzo fajne, sie przyda), a teraz BMW. Nastepne beda pralki, pieluszki, zegarki i pomidory ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet