Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blyk żegna się z Wyspami

Blyk żegna się z Wyspami

Q! 28 Lipca 2009 16:30

0 0

Blyk, wirtualny operator działający m.in. na Wyspach i oferujący darmowe połączenia w zamian za odsłuchiwanie reklam, poinformował, że kończy swoją działalność na tamtejszym rynku. Karty użytkowników będą aktywne tylko do końca sierpnia.

Blyk to jeden z pierwszych operatorów, który zaoferował regularne doładowania konta w zamian za odsłuchiwanie reklam. Każdego miesiąca jego brytyjscy użytkownicy otrzymywali 15 funtów do wykorzystania na usługi oferowane przez sieć. W zamian za to zgadzali się na otrzymywanie materiałów marketingowych, wśród których znajdowały się reklamy, ale także informacje czy kupony rabatowe. Jednak wszystko wskazuje na to, że taki pomysł na Wyspach nie wypalił.




Stało się tak za sprawą użytkowników, którzy chętnie przyjmowali bezpłatne doładowania konta, jednak niezbyt chętnie uczestniczyli w prowadzonych akcjach marketingowych. Zmusiło to operatora do zmiany modelu biznesowego, który zakłada likwidację sieci. Karty użytkowników będą aktywne do północy 26. sierpnia.

Wycofanie się sieci Blyk z Wielkiej Brytanii nie oznacza, że pomysł darmowych usług za odsłuchiwanie reklam jest w odwrocie. Holenderski oddział firmy ma się dobrze i wciąż będzie działać, a w przyszłości planowane jest wejście na takie rynki jak Niemcy, Hiszpania i Belgia.

Źródło tekstu: The Register, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2009-07-28 17:23:48  host: t02-13.opera-mini.net

    sorry za offtopa ale wie ktos cos o awarii internetu w netii? bo na infolinie dodzwonic sie nie da :(

  • 0

    8.  2009-07-28 17:31:12

    Ja zarejestrowałem się tam pół roku temu i do dzisiaj nie dostałem statera, więc pewnie już nie zdąży dojść... :(

  • 0

    9. ~  2009-07-28 17:45:04  host: t04-14.opera-mini.net

    MVNO to operatorzy infrastrukturalni, a MNO wirtualni ? Mylą mi się te nazwy.

  • 0

    10. ~jojo  2009-07-28 17:46:46  host: efg77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    MNO - to strukturalni, MVNO - wirtualni.

  • 0

    11. ~  2009-07-28 17:49:32  host: t12-11.opera-mini.net

    Mvno to wirtualni

  • 0

    12.  2009-07-28 18:27:57

    "Wycofanie się sieci Blyk z Wielkiej Brytanii nie oznacza, że pomysł darmowych usług za odsłuchiwanie reklam jest w odwrocie. Holenderski oddział firmy ma się dobrze i wciąż będzie działać, a w przyszłości planowane jest wejście na takie rynki jak Niemcy, Hiszpania i Belgia" - faktycznie, musza miec rewelacyjne wyniki skoro zamykaja oddzial.

  • 0

    13. ~głest  2009-07-28 19:03:27  host: 195.116.217.4

    Reklama produktów sprzedawanych za pieniądze skierowana do ludzi którym nie zbywa, albo szkoda im na doładowania? Genialny pomysł! Czego to ludzie nie wymyślą :)

  • 0

    14. ~  2009-07-28 19:18:29  host: dnn204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy "uczestnictwo w działaniach marketingowych" oznacza coś więcej niż odsłuchiwanie reklam?

  • 0

    15. ~embe  2009-07-28 20:04:53  host: host-89-231-106-203.warszawa.mm.pl

    moze w Polsce przyjalby sie taki model biznesowy dla "bezplatnego internetu"?...

  • 0

    16. ~shootem  2009-07-28 20:09:53  host: 88.220.134.9

    @15 embe - założę się, że jeśli taki model przyjąłby się w Polsce, z pewnością limit transferu dla użytkownika byłby zmniejszany o wielkość ściągniętej reklamy...

  • 0

    17. ~embe  2009-07-28 20:15:46  host: host-89-231-106-203.warszawa.mm.pl

    @16: ROTFL;)

  • 0

    18.  2009-07-28 21:01:20

    16. taa a kasa za doładowanie była by ważna 7 dni. U nas wszystko możliwe, od lat nas doją, a my jak baranki płacimy.

  • 0

    19. ~shootem  2009-07-28 21:51:58  host: 88.220.134.9

    @18 kwistas - podejrzewam, że nie dość że kasa wyparowywałaby z konta po siedmiu dniach, to jeszcze można byłoby ją wykorzystać tylko na połączenia poza szczytem. całe szczęście, że nie jesteśmy bee...baranami;)

  • 0

    20.  2009-07-28 22:16:47

    kwistas: Jak Cię doją to przestań korzystać. Za proste czy za trudne?

  • 0

    21. ~Jan  2009-07-28 22:58:25  host: 82-171-180-165.ip.telfort.nl

    ciekawe ze na blyk.nl jest tylko info ze mysla o rozpoczeciu dzialalnosci... wiec kto/co ma sie dobrze???

  • 0

    22. ~  2009-07-29 00:23:42  host: c189-28.icpnet.pl

    20. piotrM Dzięki PF mamy wreszcie wybór i znaczący spadek stawek czytaj dojenia. Proste i nie za trudne?

  • 0

    23. ~  2009-07-29 00:41:40  host: 88.220.134.9

    wiedziałem, że ktoś z Play Fresh się w końcu odezwie...

  • 0

    24. ~  2009-07-29 05:25:26  host: cpc1-salf2-0-0-cust72.manc.cable.ntl.com

    powtórzenia panie redaktorze. do szkoły.

  • 0

    25.  2009-07-29 08:16:40

    9. - a nie lepiej, tak po prostu, znać słowa tych skrótowców?

  • 0

    26. ~wio  2009-07-29 08:38:19  host: aua171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taki sam los co Blyka czeka 36,6 . Smutne :-(

Dodaj swoją opinię