Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Bluetooth coraz bardziej popularny

Bluetooth coraz bardziej popularny

WitekT 10 Września 2004 13:17

0 0

Jak donosi IMS Research, sprzedaż urządzeń opartych na technologii Bluetooth po raz pierwszy przełamała barierę trzech milionów sztuk tygodniowo i bynajmniej nie słabnie.

Jeszcze trzy miesiące temu sprzedaż wynosiła 2 mln sztuk tygodniowo. IMS Research przewiduje, że do 2008r. wartość sprzedaży sprzętu z tą technologią wyniesie 1,7 mld USD. Tak więc ewidentnie nie sprawdziły się prognozy i złe wróżby z początków obecności tego standardu na rynku, według których Bluetooth ulegnie zapomnieniu zanim jeszcze zdąży wyraźnie zaistnieć.
Bluetooth Special Interest Group, organizacja odpowiedzialna za rozwój tej technologii, przypisuje wzrost zainteresowania produktami Bluetoooth poprawie współdziałania pomiędzy urządzeniami drugiej i trzeciej generacji, jak również dużej popularności samochodowych zestawów głośnomówiacych.

Technologia Bluetooth będzie zdobywać nowe rynki i funkcjonować obok innych pojawiających się technologii komunikacji bezprzewodowej, za sprawą dalszej adaptacji do specyficznych potrzeb oraz rozwojowi w kwestii m.in. zasilania, wydajności, bezpieczeństwa oraz jakości transmisji. Dzięki rywalizacji, a także współpracy pomiędzy naszymi członkami, technologia Bluetooth będzie stale odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku – to słowa dra Michaela Foleya, dyrektora technicznego i wykonawczego Bluetooth SIG.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Robert  2004-09-14 13:29:00  host: c44-29.icpnet.pl

    I dobrze :) Nie wyobrażam sobie dzisiaj telefonu bez BT - przede wszystkim można zapomnieć o jakiś kablach, przewodach plączących się na szyi - dziś nie tylko nie ruszam się z domu bez telefonu, ale co raz częściej - bez słuchawki BT :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-126-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze