Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blueconnect starter - regulamin oferty

Blueconnect starter - regulamin oferty

LuiN 18 Lipca 2008 21:53

0 0

21. lipca Era wprowadza do oferty blueconnect starter - usługę przedpłaconego dostępu do szerokopasmowego mobilnego Internetu, z dodatkowym bezpłatnym dostępem do sieci hotspotów Ery. Przedstawiamy regulamin oferty.

Pierwsze szczegółowe informacje na temat oferty blueconnect starter przedstawiliśmy w tej wiadomości. Załączony niżej regulamin precyzuje między innymi sposób prowadzenia rozliczeń oraz przedstawia wszystkie opłaty dodatkowe.




Zapytaliśmy także operatora, czy do oferty blueconnect starter będzie można zmigrować posiadany numer w ofercie Tak Tak. Odpowiedziano nam, że na razie nie jest przewidziana taka opcja.

Zobacz: Cennik i regulamin oferty blueconnect starter.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 88
  • 0

    69. ~gienek  2008-07-21 11:31:33  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    oki to teraz wysztko jest jasne skoro jest regulamin i cennik, w dalszym zas ciagu uwazam ze jest to dobra i tania oferta dodatkowego netu, warto sobie nabyc jezeli ktos potrzebuje net sporadycznie i kiedy potrzebuje, regulujac sobie przy tym koszty, noi kusi tani modem i dodatkowe Mb za doladowania,

  • 0

    70. ~mirekb  2008-07-21 12:50:33  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    "Warto wiedzieć, że 95% terytorium Polski znajduje się w zasięgu działania technologii EDGE, gwarantującej stabilny i szybki dostęp do sieci Internet. Oprócz tego zyskujesz dostęp do sieci ponad 400 punktów dostępowych typu HotSpot zlokalizowanych w wybranych restauracjach, kawiarniach, portach lotniczych, sklepach i rynkach większych miast w Polsce. Pamiętaj, że - mając blueconnect - w zasięgu HotSpotów korzystasz z internetu zupełnie za darmo!"

  • 0

    71.  2008-07-21 12:53:07

    66. hehe, dostałem dziś odp. z BOA Ery, że... nie planują uruchomienia UMTSu u mnie w ciągu najbliższego roku :) To przez rok będą tak sobie te anteny wisiały? To co to niby wisi, PLAY? Nie chce mi się w to wierzyć... W BIPie nic nie znalazłem, ech...

  • 0

    72. ~mirekb  2008-07-21 13:16:57  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @71 moze plusa?polkomtel z ptc dziela sie calkiem niezle antanami s tych samych lokalizacjach.nawt pisalo o tym ostatnio gdzies

  • 0

    73.  2008-07-21 16:13:39

    72: Polkomtel na pewno nie. Raz, że anteny typowe dla Ery a dwa to jeżeli to byłby Plus to na pewno bym wiedział "ze źródeł bardzo zbliżonych do operatora" ;) Tak na marginesie Plus emituje sygnał z anten Ery w tej lokalizacji ale tylko 900MHz. Na więcej nie ma co liczyć na razie. Dobrze, że chociaż wymienili starego "nokiowskiego city talk'a" na coś ericsson'a i EDGE w końcu jest...

  • 0

    74. ~Zainteresowany  2008-07-21 16:26:16  host: air149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po przeczytaniu paru nowych opinii które tu dotarły od wczoraj zrezygnowałem z zakupu startera Blueconnect. Autentycznie wolę wydać te 25zł na 2 pakiety 50MB i 1 25MB w Plusie i chociaż wiem, że nie zerwie mi sesji oraz że zapłacę co do centa za to co zużyłem, a nie za to co operator mi nadoi zrywając sesję po paru godzinach. Wstyd po prostu... naprawdę byłem napalony na Erę i myślałem, że poszli po rozum do głowy. A tu jednak wychodzi na to, że to zwykłe naciąganie ludzi i tyle. I w dupie mam (za przeproszeniem) te Hotspoty które pewnie dla właścicieli BC starterów będą chodzić jak GPRS. Szkoda czasu na testy nawet. To tyle i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych paru lat ta sieć albo czegoś się nauczy albo zniknie w końcu na dobre. Odnoszę wrażenie, że Era to obecnie taki ni pies ni wydra, coś na kształt... świdra. Jest Plus, jest Orange, jest Play. Po co komu ta Era i co ona wnosi do tematu w ogóle? Zawracanie dupy po prostu.

  • 0

    75. ~Zainteresowany  2008-07-21 16:56:57  host: air149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podsumujmy: Era zarabia nie tyle na sprzedaży ruchu (jak Plus) co na "pustych bajtach" uzbieranych w ten sposób, że wymuszają przy logowaniu opłatę za 100KB+100KB (up/down) i niespodziewanie rozłączają sesję. Wyobraźmy sobie, że logujemy się tylko po to, aby sprawdzić czy przyszła nowa poczta lub czy są jakieś wiadomości na GG. Sprawdzenie nagłówków poczty i zalogowanie się na serwer GG + pobranie tego co przyszło nie ma szans nabić nam nawet 30KB na liczniku downloadu i ok. 5KB na liczniku uploadu. W tym momencie wypadałoby się po prostu rozłączyć i tak się robi w Plusie mając wszystko rozliczone co do bajta i płacąc za to 30+5=35KB czyli nawet nie jeden 1gr (dokładnie 0.7gr)! A ile skasuje nas Era? Zapłacimy za 100KB+100KB czyli... 6gr! Czyli Era zarobiła w tym momencie kompletnie ZA NIC bo wygenerowaliśmy ruch 35KB, a płacimy za 200KB. Ja się bardzo poważnie pytam czy to jest legalne? A w każdym razie: czy to jest etyczne, żeby tak kroić z ludzi? Teraz dodajmy jeszcze rozłączanie co parę godzin plus przymusowy reset statytyk o północy. Czyli chcąc np. korzystać cały dzień jesteśmy zmuszani przerywać kolejne pakiety 100KB, bulić za nie i otwierać następne. Od rana do wieczora takich akcji może być co najmniej kilka, a jak jeszcze mamy pecha że zalogujemy się tuż przed północą to zostaniemy kolejny raz rozłączeni w połowie jakiejś paczki. W ten sposób łatwo stracić naprawdę masę kasy i zasilić konto Ery dosłownie za nic. Chyba napiszę do UKE w tej sprawie bo nie zdzierżę. Co Wy na to?

  • 0

    76. ~jojo  2008-07-21 18:15:21  host: edt125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zainteresowany nie jeździj tak po Erze. W taki sposób, w jaki Ty przedstawiasz sieć Era można by zobrazować inne sieci.

  • 0

    77.  2008-07-21 21:30:01

    ~Zainteresowany - nie przesadzaj chłopie... nie dość, że porównujesz dwie rózne oferty, to jakąś ideologię do tego próbujesz dorobić ;-)

  • 0

    78. ~frytko  2008-07-21 22:49:01  host: apn-77-113-195-236.gprs.plus.pl

    kazda ideologia jest dobra czy ty dorobiona, czy to wyysana z brudnego palca PTC.... wystarczy kupic, wydatek zedu 50 zeta za obie oferty... _______________ mowie o ofercie simdata oraz era starter. ja mam od roku iplusa w abo i nie nazekam na rozlaczanie (option icon) problem mialem z modemem w telefonie (nokia 6822a, oraz nokia 6103)

  • 0

    79. ~Zainteresowany  2008-07-21 23:17:54  host: air149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja nie jeżdżę. Ja stwierdzam fakty. I opiniuję jako potencjalny klient na podstawie tego co mi zaoferował genialny inaczej marketing Ery. Pretensje i prośby o gładkie słówka to może do kogoś innego kierujcie, a tutaj proponuję więcej merytoryki. Fakty są dokładnie takie jak je przedstawiłem, ktoś się nie zgadza, coś zostało przekręcone lub na siłę napisane?

  • 0

    80. ~jojo  2008-07-21 23:49:49  host: edt125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Odnoszę wrażenie, że Era to obecnie taki ni pies ni wydra, coś na kształt... świdra. Jest Plus, jest Orange, jest Play. Po co komu ta Era i co ona wnosi do tematu w ogóle?" To jest MYLNE wrażenie Zainteresowany. Wyciągnąłeś takie wnioski tylko na podstawie oferty "Blueconnect starter"? :-S

  • 0

    81. ~mirekb  2008-07-21 23:55:43  host: inet20908nh-2.eranet.pl

    umts przy 2 oknie 250kb/s..czemu w dzien nie moze tak byc??faktycznie jak pisal ktos na forum ciut wyżej-nie zmienia mi hosta na "dynamoic umts.."cos ptc przed wprowadzeniem bc na karte pozamieniało

  • 0

    82.  2008-07-22 19:25:38

    oferta jest jaka jest,ale kto nie umie liczyć sam sobie jest winny - ważne że dzięki temu rozbudowywane są oferty co wymusza na konkurencji również jakieś ruchy,a to z kolei wychodzi nam - potencjalnym klientom - wyjdzie tylko na dobre

  • 0

    83. ~jaco  2008-07-22 19:33:53  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    to prawda, dzieki oferta jakie tworza operatorzy wymuszane sa odzewy u innych, era zas zaproponowala nam, tani modem ktory jest naprawde tanszy niz w sklepach albo all, do tego bonusy za doladowania i naprawde niezly zasieg, a dot tego darmowe hotspoty ktorych nie brakuje

  • 0

    84. ~  2008-07-23 04:01:26  host: f143-056.opera-mini.net

    simplus internet 2gr za 100kb jest super

  • 0

    85. ~bolek  2008-07-24 17:41:47  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    no tak 2gr ale nie do konca darmowe hotspoty, a w erze niby 3gr za 100kb ale za to tanszy model i calkowicie free hotspoty

  • 0

    86. ~blueeconnect starter  2008-07-29 00:43:22  host: inet20909nc-0.eranet.pl

    Wlasnie odpalilem. Pozegnalem simdate poleciala do klopa. Dziala zacnie, na 15 testow srednia mam ok 1,4mbit. Wystarczy mi to. Z reszta nawet pol mega byloby lepsze od plusianego edga. Konkret! Tylko szkoda ze choc o grosz tanszy nie jest internet.

  • 0

    87. ~pawel  2008-09-16 09:48:42  host: inet20908nj-1.eranet.pl

    ale sciama,juz wycofali ten blueconnect starter z oferty? przeciez mogli umozliwiic uzytkownikom tak-taka wlaczenie internetu w ramach miesiecznej zryczltowanej oplaty,tak jak blueconnect 500,paranoja,nie dziwie sie,ze nikt nie kupil nowej oferty,smieszna era sie robi

  • 0

    88. ~kamel  2008-10-07 14:38:00  host: fw1.poczta-polska.pl

    skończył mi się czas na połączenia wychodzące, a net nadal działa :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-217-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Matka chrzesna | 2017-03-23 15:27:11

dobry na kazda okazje!


~bezstronny | 2017-03-23 15:23:53

@2 Twoj nick mowi wszystko, nawet nie trzeba posta czytac...


Patryk7588 | 2017-03-23 15:22:57

@43. Co powiedział na widok takiego regulaminu?


Koala | 2017-03-23 15:21:34

@7 a niby z jakiej racji, skoro nie jest?


~CalmVII | 2017-03-23 15:20:32

Powinien być dopisek " artykuł sponsorowany"

Ankieta

Jak najkorzystniej nabyć Huaweia P10?

Huawei P10 - porównanie ofert przedsprzedażowych

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet