Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blue connect - UMTS w Erze

Blue connect - UMTS w Erze

WitekT 10 Kwietnia 2005 21:41

0 1

blueconect mOd poniedziałku rusza nowa oferta Ery skierowana do osób, które chcą mieć dostęp do Internetu z każdego prawie miejsca w Polsce.

Blueconnect - bo taką ma ona nazwę - obejmuje możliwość korzystania z różnych technologii transmisji danych w zależności od możliwości technicznych w danym miejscu. Może to być odpowiednio GPRS, EDGE, ale przede wszystkim UMTS, a także WiFi.

Miesięczny limit transmisji danych określono na poziomie 2 GB, po przekroczeniu których prędkość transferu jest znacznie ograniczana.




Abonament składa się z dwóch składników - opłaty za transmisję danych (99 zł netto) oraz opłaty za możliwość wykonywania połaczeń (ok. 30 zł netto, cena zależna od promocji).

W początkowej fazie mają być dostępne tylko karty PCMCIA, zaś po wakacjach oferta ma być skierowana także bezpośrednio do użytkowników komputerów stacjonarnych.

Era rozpoczęła już reklamowanie swojej oferty na billboardach.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~imola  2005-04-19 18:42:00  host: host228-187.crowley.pl

    ja mysle ze ta era to niezle gowno ja korzystam gointernet co prawda jak wyjezdzam gdzies dalej musze zabrac ze soba antene satelitarna ale bez anteny system jak narazie sprawuje sie dobrze i jestem zadowolony ktory wspulpracujez siecia idea

  • 0

    26. ~Iceman  2005-04-19 20:12:00  host: agn90.internetdsl.tpnet.pl

    a jaka ma być prędkość łącza po przekroczeniu limitu?

  • 0

    27. ~skuti  2005-04-20 07:34:00  host: 217.96.27.116

    ludziska tylko powiedzcie mi jakie tam sa transfery na tym bo jesli to jest tak jak na gprs to do bani

  • 0

    28. ~dupek  2005-04-20 11:24:00  host: amw111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do dupy z takim netem co 2gb danych do sciagniecia no zajebioza az kurde prawie mozna bedzie sciagnac jedna dobra gre lub 4 jednokompaktowe filmy w miesiacu.mi nie starcza 5gb w neostradzie hehe a co najlepsze w neostradzie zdazalo mi sie juz nie raz przekroczyc limit a nigdy mi nie zmiejszyli predkosci transferu cos im sie chyba popierniczylo hehe wiec zostaje przy tym.

  • 0

    29. ~jaro  2005-04-20 12:14:00  host: gprs8.idea.pl

    hej ludzie, ja z gprs z IDEI korzystam już ponad 1,5 roku. Płacę 49+vat i mam nieograniczony dostęp, nawet limity to dla mnie bajka. Fakt że prędkość nie powala, ale do maili wystarcza. I fakt że jest to internet mobilny a nie do ściagania mp3 i jakis innych syfów. pozdrawiam

  • 0

    30. ~jaro  2005-04-20 12:19:00  host: gprs8.idea.pl

    zapomniałem dodać że jak przełoże karte sim z mojego modemu GC75(SonyEricsson) do innego np. GC85 to tam gdzie jest EDGE, transfer śmiga aż miło, ewentualnie jakiś fon z EDGE

  • 0

    31. ~bubi  2005-04-21 07:46:00  host: linux.narwik.edu.pl

    powinno być coś takiego w plusie i było by lepiej

  • 0

    32. ~ARESZTSLEDCZYSBIALOLEKA  2005-04-21 08:36:00  host: dnk102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z TEGO CO MOWIA W REKLAMACH TO DOSTEP I POBIERANIE DANYCH JEST BEZ OGRANICZEN A TU NAGLE NAKLADAJA LIMIT ALE PRZEKRET ZNOW NABJA LUDZI W BUTELKE POZDRAWIAM WSZYSTKICH NAIWNYCH

  • 0

    33. ~Menthal  2005-04-21 19:52:00  host: ble86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak będzie mniejszy abonament to napewno ludzie się na to żucą jak chieny

  • 0

    34. ~:)))  2005-04-22 10:36:34  host: 195.94.216.178

    *ARESZTSLEDCZYBIALOLENKA: słuchaj nie ma limitu, Era tylko zastrzega sobie prawo,że po przekroczeniu 2GB,przy niektórych częstotliwościach nie gwarantują transferu. Na działce mam tylko EDGE,jadę na działkę i pracuję bez zakłóceń, CHELO, ani NEO tam nie mają swoich punktów,żeby się podłączyć. Pozatym idę do McDonald's, kupuje zestaw i 30 minut mam ściągnięty film - transfer 11 Mb/s

  • 0

    35. ~robbi73  2005-04-22 11:05:00  host: gp2.eranet.pl

    Co do zasigu Ery - sporo jezdze po naszym piknym kraju - zasig ERY jest zenujacy - zapraszam w rejon wzniesien lodzkich - calkiem modne miejsce na meszkanie kilka kilosów od Lodzi - pogadasz, jak wejdziesz na dach - super Blueconnect = laptop + drabina

  • 0

    36. ~aresztsledczybialoleka  2005-04-22 14:44:00  host: dod145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlamnie jak mowia brak limito i reklamuja to wszedzie to tak powino byc a nie nakladaj limity to jest chore to co wyprawiaja biora pieniadze ale niewiadomo za co za to co robia wcale nie powinni dostawac kasy

  • 0

    37. ~aaaa  2005-04-22 15:22:00  host: cay10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak sie nazywa ta muzyczka co jest w reklamie

  • 0

    38. ~robsonnw  2005-04-23 19:32:00  host: dfv73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na stronie www.blueconnect.com.pl można znaleść informacje o zasięgu EDGE(prędkość maksymalna to 115kb/s)

  • 0

    39. ~aresztsledczybialoleka  2005-04-23 19:44:00  host: dny22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na tej stronie jest mapa zasiegu w niektorych miejscach niedaleko od warszawy sa bez zasiegu a tak sie reklamuja jaki to maja zasieg oszusci

  • 0

    40. ~Empiror  2005-04-24 01:10:00  host: d213-102-144-129.cust.tele2.pl

    OJ "oj pp..." moze i ze szybkiego nie, ale z jakiegokolwiek juz tak. Przejedz sie po Polsce i wez pod uwage to ze sa takie miejsca gdzie zwyczajna kablowa stalka nie dociera i gdzie staly internet poprzez sieci komorkowe jest jedynym rozwiazaniem.

  • 0

    41. ~mizar4  2005-05-08 11:53:00  host: gw2.eranet.pl

    Ja mam bluconnect choć mieszkam w takiej miejscowości gdzie niema zasięgu ery ale założyłem antene stacjonarną i mam interet 24h/dobę a że mała pedkość to truno lepsza taka niż żadna!

  • 0

    42. ~kk  2005-05-09 15:50:00  host: dpr27.neoplus.adsl.tpnet.pl