Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blue connect - oficjalnie

Blue connect - oficjalnie

WitekT 11 Kwietnia 2005 12:45

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa wprowadza nową usługę bezprzewodowego dostępu do Internetu oraz sieci i aplikacji firmowych o nazwie blue connect.

Za stałą miesięczną opłatę umożliwia ona wygodny i bezprzewodowy dostęp do sieci, bez limitu przesyłanych danych, czasu i liczby połączeń. Specjalna aplikacja blue connect manager inicjuje najszybszą w danym miejscu możliwą prędkość w oparciu o technologie sieci Era (UMTS, EDGE/GPRS, WLAN). Dzięki usłudze roamingu międzynarodowego, blue connect dostępny będzie niemalże na całym świecie.

Główne cechy blue connect to wygoda, szybkość i prostota. Usługa pozwala na swobodę bezprzewodowego i bezpiecznego korzystania z zasobów globalnej sieci Internet, VPN (Virtual Private Network), folderów FTP, czy poczty e-mail w każdym miejscu: w domu, pracy, czy w podróży. Szerokopasmowy dostęp (UMTS/WLAN) jest możliwy w Warszawie i okolicach oraz w specjalnie oznakowanych punktach (wybrane hotele, centra handlowe, lotniska oraz restauracje McDonald's). W pozostałej części kraju oferowany jest dostęp o prędkości modemowej (EDGE/GPRS). Zasięg szerokopasmowego Internetu jest systematycznie zwiększany, a cała sieć przygotowywana do wprowadzania usług mobilnych następnej generacji. Uruchomienie blue connect poprzedzono, przeprowadzonymi na szeroką skalę, półrocznymi testami. Ich celem było zapewnienie klientom najwyższej jakości usługi oraz poznanie i uwzględnienie ich potrzeb. Uczestniczyli w nich klienci biznesowi, instytucjonalni oraz indywidualni, łącznie kilka tysięcy użytkowników. Przeprowadzone przez instytut SMG/KRC badania wśród klientów potwierdziły wysoką ocenę oferowanego serwisu.

Innowacyjne, rynkowe podejście i wykorzystanie najnowszych technologii przy wprowadzeniu blue connect w sieci Era ugruntowuje znaczącą pozycję PTC na rozwijającym się rynku zaawansowanych usług szerokopasmowego dostępu do Internetu. Teraz każdy łatwo przekona się, że "może więcej" z siecią Era - powiedział Martin Schneider, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii Marketingu i Sprzedaży PTC.

Usługa jest szeroko adresowana, zarówno do klientów biznesowych jak i prywatnych. Są to użytkownicy przenośnych komputerów ceniący czas i chcący go wykorzystywać efektywniej, zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym.

Cennik nowej usługi blue connect jest prosty i przejrzysty. Obejmuje on stałą atrakcyjną opłatę miesięczną niezależną od ilości przesyłanych danych, czasu i liczby połączeń. Jako jedyna tego typu taryfa w Polsce obejmuje ona korzystanie z usługi w oparciu o wszystkie technologie bezprzewodowe: UMTS, EDGE/GPRS, WLAN. Miesięczna opłata wynosi 99 zł (netto). Usługa jest aktywowana z taryfą data z abonamentem 30 zł (netto). W ramach promocji, dla osób decydujących się na usługę bez kupna urządzenia, abonament za taryfę data wynosi 1 zł (netto). Po przekroczeniu 2 GB transferu w jednym cyklu rozliczeniowym transfer danych jest nadal możliwy, jedynie operator zastrzega sobie prawo zmiany parametrów technicznych świadczonej usługi.
Specjalne zestawy blue connect umożliwiające korzystanie z usługi oferowane są w salonach, sklepach, punktach sprzedaży sieci Era oraz najlepszych sklepach komputerowych. Zawierają one kartę blue connect typu PCMCIA do notebooka, płytę CD z aplikacją Era blue connect manager oraz dedykowaną kartę SIM gotową do aktywacji usługi. Cena zestawu wynosi 299 zł (netto).

Podstawowym modelem karty blue connect jest Merlin U 530, działająca w technologii UMTS/GPRS. Współpracuje ona, m.in., z notebookami z obsługą WLAN. Dla użytkowników przenośnych komputerów bez wbudowanej technologii WLAN dostępna jest również karta blue connect UMTS/GPRS/WLAN Option Fusion. W późniejszym terminie zaoferowane zostaną zestawy z modemami blue connect do komputerów stacjonarnych.

PTC uruchamia dedykowany, całodobowy numer infolinii, jak i wsparcia technicznego: 600 600 600. Pod tym numerem będzie można uzyskać informacje, m.in., na temat usługi blue connect, aktualnej oferty, czy też punktów dealerskich. Dodatkowo dyżurujący specjaliści będą mogli w razie potrzeby pomóc klientom w kwestiach technicznych. Obsługa odbywać się będzie w języku polskim i angielskim.

Wprowadzeniu usługi blue connect towarzyszyć będzie zakrojona na szeroką skalę kampania reklamowa obejmująca wszystkie dostępne kanały komunikacji: TV, radio, prasa, "outdoor", Internet, reklama na lotniskach oraz w centrach handlowych.

Zobacz: cennik usługi blue connect.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 12
 • 0

  1. ~Mrek  2005-04-11 13:18:00  host: adl170.internetdsl.tpnet.pl

  Wreszcie ktos powalczyl z TPSA. Moim zdaniem rewelacja.

 • 0

  2. ~pyp  2005-04-11 18:17:00  host: axi87.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nie jest to ani rewelacyjna oferta ani zła. Uważam ze Era może spotkać duzą ilosc nabywców tej usługi. Uważam ze Plus ma lepszą ofertę z dostepem do Internetu.

 • 0

  3. ~  2005-04-11 18:47:00  host: dpb147.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Najnowsze wieści (zaczerpnięte z GOL-a)
  1. Usługa nie ma limitu (po 2 GB moze zostac ograniczony transfer, ale wylaczona usluga. jest to zabezpieczenie przed osobami nadmiernie eksploatujacymi lacze)
  2. W potownaniu dla Plusa wychodzi duzo korzystniej (wiecej nadajnikow umts, dodatkowo mozna korzystac z wi-fi) cenowo tez duzo lepiej (kto nie wierzy niech policzy ile kosztuje 2 GB w Plusie, co i tak nie jest miarodajne, bo Era jest bez limitu)
  3. teraz chyba nikt nie ma watpliwosci, ze to najlepsza teraz oferta :)

 • 0

  4. ~pyp  2005-04-11 19:37:00  host: axi87.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ty co to napisałeś... Śmieszny jesteś ze Era ma więcej nadajników UMTS. Plus to wprowadził szybciej od ery i ma najlepiej rozwiniętą Siec UMTS

 • 0

  5. ~  2005-04-12 02:36:00  host: dne89.neoplus.adsl.tpnet.pl

  *pyp, dzentelmeni o faktach nie dyskutuja, jestes zielony w branzy albo specjalnie podajesz nieprawdę. fakt, ze Plus pierwszy zaczął się chwalić UMTS-em i sprzedawć niesprawdzoną usługę. Testy UMTS-u robiła Era zanim ktokoliek w Plusie umiał rozszyfrować skrót UMTS ;)

 • 0

  6. ~  2005-04-12 08:19:00  host: 195.94.216.178

  *pyp, PLUS kiedz wprowadzał UMTS, miał tylko zasięg w części Warszawy. Era ma nawet na peryferjach Stolicy. Ostatnie rankig. Era w Całej Stolicy, Plus w 3/4, a Idea tylko w swoim biurowcu.

 • 0

  7. ~  2005-04-12 11:59:00  host: external.ciech.waw.pl

  To wideorozmowy w +) działają nie tylko dookoła FIM ?

 • 0

  8. ~  2005-04-12 16:23:00  host: amh254.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co wy mówicie. Nieważna jest Warszawa lub jej okolice - ważna jest cała polska. Usłyszałem, że UMTS zawita w mojej miejscowości w roku 2009... Trochę sobie poczekam. Więc wszyscy operatorzy oferujący UMTS remisują...

 • 0

  9. ~pyp  2005-04-12 18:06:00  host: axl221.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co wy muwicie. Co to za UMTS w wykonaniu ERY... Ani nie oferują telefonów z UMTS-em, ani nie oferują WideoRozmowy. Poprostu trzeba sobie powiedziec, Era nie wypusciła całej gamy usług zwiazanych z telefonia 3G. A plus o którym tu mozna wspomnieć: CAŁA GAMA USŁUG.

 • 0

  10. ~ego  2005-04-12 18:08:00  host: dqk234.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a pokaż mi lepszy

 • 0

  11. ~lakif  2005-04-14 22:35:00  host: serwer.narwik.waw.pl

  nie ma czegos lepszego

 • 0

  12. ~  2005-04-15 06:26:00  host: 195.94.216.178

  *pyp
  ERA nie wypuściła całej gamy usług, gdyż za mało jest chętnych na wideorozmowy, a internet każdy chce mieć, tym bardziej mobilny

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet