Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blokowanie połączeń przychodzących w HaloNet

Blokowanie połączeń przychodzących w HaloNet

sirmark 9 Czerwca 2011 20:26

0 0

Tartel, operator telefonii internetowej działający pod marką HaloNet, wprowadza nową, bezpłatną opcję, która umożliwia blokowanie określonych połączeń przychodzących, w tym również tych z numerów zastrzeżonych.




Korzystając z panelu użytkownika można wpisać konkretne numery telefonów, od których użytkownik nie chce odbierać połączeń. Można stworzyć swoją listę "niechcianych" numerów i uzupełnić ją dodatkowo o numery anonimowe. Tym samym połączenia od nich nie będą zrealizowane.
Co więcej, można teraz również utworzyć listę numerów z opcją wyłączności na realizację połączeń. W takiej sytuacji żaden numer spoza zdefiniowanej listy nie będzie mógł się dodzwonić na numer użytkownika w HaloNet.

Źródło tekstu: HaloNet     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 1

    5. ~  2011-06-09 20:53:41  host: 77-254-70-222.adsl.inetia.pl

    Skoro tak, to będę musiałspróbować, choć z Freeconet jest w pełni zadowolony.

  • 1

    6. ~  2011-06-09 20:56:08  host: 77-254-70-222.adsl.inetia.pl

    No to podziękuję, we FC płacę do Play 31 groszy (nie wiem, czy to nie przez prefiks innej sieci), tutaj 59...

  • 2

    7. ~Longman  2011-06-09 21:03:24  host: aebz71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie płacisz mniej przez prefiks. W HaloNecie czy HappyCallu też będziesz płacić mniej. W polskim VoIPie opłaty są "po numerze pierwotnym" a nie obecnej przynależności w sieci. U zagranicznych operatorów różnie to bywa.

  • 1

    8.  2011-06-09 21:40:39

    Super! Widać, że się starają i dobrze kombinują. FCN niestety nażarł się mniejszych operatorów i wyraźnie od tego spuchł i zrobił się okropnie nieruchawy.

  • 0

    9. ~  2011-06-09 21:42:21  host: public96438.xdsl.centertel.pl

    ¤7 i tu sie mylisz halonet/tartel rozlicza nie po prefiksie

  • 1

    10. ~ala  2011-06-09 21:43:48  host: public-gprs24967.centertel.pl

    fajna usługa, mam u nich fax, tani i dobry, choć 1MB/PDF mogli by podnieść do 3MB :)

  • 0

    11.  2011-06-09 22:27:01

    7 - zgadza się, Freeconet interpretuje mój numer 500xyxyxy jako Orange, choć zmienił barwy jakiś czas temu. A tutaj dochodzi jeszcze możliwość blokowania wybranych numerów i anonimów... Super sprawa, szczególnie w przypadku upierdliwych natrętów.

  • 0

    12. ~  2011-06-09 22:55:37  host: 77-255-88-90.adsl.inetia.pl

    Przecież to żadna rewolucja, jak na początku 2007roku startowałem z voipem to ipfon miał opcję zablokowania konkretnego numeru.

  • 0

    13.  2011-06-09 23:04:06

    Trzeba będzie przetestować, właśnie zakupiłem numer w tej sieci.

  • 0

    14. ~  2011-06-09 23:50:50  host: user-188-33-162-202.play-internet.pl

    a jak czesto wam zrywa rejestrację? ja dotychczas nie miałem z tym wiekszego problemu - raz na jakiś czas Tlenofon sie zrywał, ostatnio jakas tragedia - co chwile brak logowania (teraz juz jest OK), tak sie wkurzyłem, że dałem rodzinie namiar na numer Actio, który nie zrywał... no i ten zaczał w kółko. teraz od paru dni ani Tlenofon ani Actio nie zrywaja rejestracji, ale to dopiero po moich zgłoszeniach (tlenofon rżnie głupa, że to nie oni, tylko jak nie mozna sie dodzwonić było na numer, który dodatkowo miał sekretarkę na koncie, to czyja wina... krasnoludków?)... Jakos nigdy mi nie zrywa rejestracji numerów zagranicznych...

  • 0

    15. ~Longman  2011-06-10 05:24:08  host: abpf137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14, to zależy który operator, bo we Fritzboksie można mieć ich 10 :-). Przyznam, że z powodu ww. problemu ja zrezygnowałem z Freeconeta/Tlenofonu do czegokolwiek innego jak przyjmowanie rozmów. To plus brak jakichkolwiek ruchów (prezesowi Wyrwińskiemu, tak aktywnemu na różnych polach polecam ten wątek https://www.freeconet.pl/forum/viewtopic.php?t=3676 - ludzie już przestali się dopominać i głosują nogami, tym bardziej że ceny dawnego Tlenofonu obecnie są po prostu nieadekwatne. Polecam też grupę dyskusyjną alt.pl.voip).

  • 0

    16. ~  2011-06-10 06:59:29  host: z07-01.opera-mini.net

    Czy VOiP od gadu-gadu nie jest czasem tanszy? Proszę znawców tematyki voipowej o wypowiedzi i opinie.

  • 0

    17. ~nowy  2011-06-10 07:36:41  host: 83.2.24.3

    16. betamax jest najtanszy, wiec nie wiem co to zachwyty nad halonetem. Chyba ze komentarze sponsorowane.

  • 0

    18. ~Longman  2011-06-10 07:52:27  host: abpf137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16, GG Nagłos bywa tańszy ale też bywa porażająco drogi na tle praktycznie wszystkich operatorów. Radzę przykładowo sprawdzić ceny połączeń do Kanady, u innych najtańszego kierunku :-) @17, no betamaksy na pewno nie blokują bo polskiego numeru w ogóle nie dają, ponadto nie dają również identyfikacji numeru bo łączą jak popadnie :-)

  • 0

    19. ~komor  2011-06-10 08:41:53  host: static-81-219-212-69.devs.futuro.pl

    zakładam konto i bede testował co do betamaxu wszystko ok czy dostane tam polski nr stacjonarny ?? i za ile ?

  • 0

    20.  2011-06-10 09:24:43

    hehe korzystam z ipfona od ponad roku i też mam blokowanie przychodzących. średni koszt użytkowania telefonu stacjonarnego spadł z 500zł do 40zł rocznie:) Pozdrawiam.

  • 0

    21.  2011-06-10 09:58:12

    @19 Betamax już nie "daje" polskich stacjonarnych :-( Tylko na samym początku ich działalności można było takowy uzyskać.

  • 0

    22. ~  2011-06-10 10:12:14  host: user-109-243-28-51.play-internet.pl

    do 16 - VOIP jest najtańszy w tym sensie, że za doładowanie/kredyt dostajesz 4 miesiace (w niektórych mniej) dzwonienia za darmo na stacjonarne z pewnymi ograniczeniami czasowymi, pieniadze mozesz przeznaczyc na komórki - w zalezności od operatora czasem barzdo tanio Sa strony porównujace ceny, np: http://backsla.sh/betamax

  • 0

    23. ~  2011-06-10 10:13:23  host: user-109-243-28-51.play-internet.pl

    do 19 - jesli potrzeba ci polskiego numeru - za darmo - to teraz chyba został tylko Actio

  • 0

    24. ~  2011-06-10 10:15:53  host: user-109-243-28-51.play-internet.pl

    Actio w znaczeniu otrzymania numeru, rejestracje można robic przez PBXes.org na wiele numerów (np,. wychodzace jakiś Betamax, a numer z Actio, mozesz miec 5 takich dróg/linii)

Dodaj swoją opinię