Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Blokada powiadomień o kosztach połączeń" w Orange

"Blokada powiadomień o kosztach połączeń" w Orange

sirmark 29 Kwietnia 2009 14:46

0 0
Od 29. kwietnia Orange wprowadza dla użytkowników ofert na kartę możliwość zablokowania automatycznych powiadomień o kosztach zakończonego połączenia.

Wszyscy użytkownicy korzystający z ofert na kartę w Orange otrzymują automatyczne powiadomienia o kosztach połączeń głosowych. Automatyczne powiadomienia zawierają informacje o czasie połączenia, jego kosztach, ilości pozostałych środków na koncie oraz dacie ważności konta.

Aby włączyć blokadę dla swojego numeru należy wysłać SMS-a o treści AKT pod numer 530. Aby wyłączyć blokadę należy wysłać SMS-a o treści DEAKT pod numer 530. Koszt obu SMS-ów to 20 groszy. Usługę można także włączyć poprzez stronę internetową operatora.

Zobacz: regulamin promocji "Blokada powiadomień o kosztach połączeń" (plik .pdf; 74 kB).

Źródło tekstu: wł     


Dodaj do:
w sumie: 42
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~:))  2009-04-29 16:40:53  host: chello084010144023.chello.pl

    to chyba, żeby nie denerwować tych co jeszcze pozostali w Orange, bo co 2 połączenie mają już do Play, sadząc po ilości odchodzących :)))

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~gosc  2009-04-29 16:49:50  host: 81-dzi-4.acn.waw.pl

    mi pasuje - dobrze że zrobili możliwość, albo jest usługa albo jej nie ma, bo dla mnie np była potrzebna

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25.  2009-04-29 16:52:39

    Ciągle nie widzę możliwości wyłączenia przez orange.pl

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2009-04-29 16:57:30

    21: Ja już wyłączyłem. Pobrało 20gr z konta głównego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~dt  2009-04-29 16:59:45  host: wap.plusgsm.pl

    czy to jest zart? Nie sadzilem ze gdziekolwiek w prepaid nie da sie tego wylaczyc a tu Orange wspanialomyslnie za 20gr wylaczy. W simplusie jeden darmowy kod ktorego nie trzeba pamietac bo pojawia sie w info o polaczeniu i zalatwione. Trzeba szukac kasy gdzie sie da...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28.  2009-04-29 17:08:55

    dt: Liczy się cała oferta, a nie to, że dezaktywacja jednej z usług kosztuje 20gr. Te 20gr odbije sobie gdzie indziej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Pu94  2009-04-29 17:19:18  host: inet20909ni-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A takiej uslugi nie bylo juz wczesniej co wylaczala ? . ALbo to w innej sieci nie pamietam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~sa  2009-04-29 17:19:33  host: bot7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21: nie uważam buynajmniej, że to ogromna kwota, ale sam fakt. Biorą hajs, za coś co jednak powinno być standardem, CLIP, CLIR, też niedługo będzie nazwany promocją? Zapewne to zagranie marketingowe. Robi się po prostu szum. Nie ważne jak o Tobie mówią, ważne, aby mówili. I to Orange wychodzi ostatnimi czasy bardzo dobrze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31.  2009-04-29 17:24:28

    #30: wychodzi dobrze ale coraz słabiej. Co pokazuje odpływ klienteli i wyniki finansowe :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~berdys  2009-04-29 17:46:03  host: ip-94-42-44-229.multimo.gtsenergis.pl

    Wreszcie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33.  2009-04-29 17:51:47

    biotyt, w Heyah, Tak Taku, Simplusie, itp. nie trzeba sobie czegoś takiego ,,odbijać", więc pobieranie opłat za coś takiego jest zwykłą kpiną. Na jakim systemie informatycznym bazuje Orange, że nie ma u nich żadnych kodów USSD? W zagranicznych sieciach Orange też nie kodów USSD?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34.  2009-04-29 18:03:04

    #33: dobrze że pocztę sobie można samemu wyłączyć. Kiedyś wyłączenie było możliwe przez płatny kontakt z bokiem jedynie. Ach, nie zapomnę jak się mordowałem z wyłączeniem poczty na 3 numerach. Każdy musiał zaliczyć 2-3 podejścia aby skutek był. Jak widać od tamtego czasu wiele się w Orange nie zmieniło.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~jojo  2009-04-29 18:12:14  host: ekj115.internetdsl.tpnet.pl

    Nie wiem po co komu taka usługa. Zresztą tak samo zbędna jak "bieżący" stan konta na wyświetlaczu telefonu w Simplusie. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest po prostu sprawdzenie konta bezpłatnym krótkim kodem - wtedy kiedy ja tego potrzebuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~was  2009-04-29 18:16:34  host: aata244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiele się zmieniło od tego czasu w orange ale na lepsze moim zdaniem. Z tą blokadą to dobry pomysł bo mnie już denerwowały mnie te sms-y bo dużo dzwonie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~  2009-04-30 00:12:02  host: f96-042.opera-mini.net

    No nareszcie. Już miałem przenosić się do Play(zostaję tylko ze względu na to że dużo korzystam do innych w orange - sms 1 grosz, a w domu mam niezadowalający zasięg z Play i Plus) . Denerwowały minie te powiadomienia. W krępujących momentach przed dzwonieniem uruchamialem przygotowany profil z wyłączonym dźwiękiem sms ale nie było to zbyt wygodne. Programy blokujące (black list) nie zdawały egzaminu, bo nie działały na wiadomości sieciowe. Wielkim nieporozumieniem była ta usługa, a jeżeli chciałem się dowiedzieć o czasie czy koszcie korzystałem z Orange on-line.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39. ~  2009-04-30 00:29:27  host: f96-031.opera-mini.net

    @36: stan konta na wyświetlaczu to był tylko w starych simplusach dawno temu. W tym orange to chyba wszystko jest już promocja. Ale jest taka moda żeby to z Plusa się nabijać (patrz choćby prima aprilis), choć orange bije go na głowę swoimi kretynizmami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40.  2009-04-30 11:44:07

    w końcu ;) chociaż pobieranie opłat za takie coś to rzeczywiście kpina.......... chociaż już nie korzystam z orange i tak.. :)