Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blik wygrał na FutureTech Congress

Blik wygrał na FutureTech Congress

msnet 26 Maja 2017 23:14

5 2

logo blik

BLIK został wyróżniony jako najlepsze rozwiązanie w kategorii Payment Solutions podczas odbywającego się w Warszawie międzynarodowego FutureTech Congress.

Wyróżnienie, które otrzymał Blik, przyznawane jest produktowi lub usłudze stanowiącej innowację na rynku płatniczym oraz zapewniającej obopólną korzyść, zarówno dla użytkownika, jak i dostawcy usługi. Mogły się o nie starać wszystkie podmioty płatnicze, działające w obszarze e-commerce, m-commerce, płatności zbliżeniowych, operatorzy mPOS oraz dostawcy portfeli mobilnych.

System Blik został uruchomiony zaledwie 2 lata temu, a już zdobywamy coraz szersze grono zadowolonych użytkowników, którzy cenią sobie Blika jako wszechstronny i wielokanałowy sposób płacenia. Specjaliści z branży nowych technologii doceniają nasze wysiłki na rzecz cyfryzacji płatności. Wyróżnienie na FutureTech Congress jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz upowszechniania najnowocześniejszych rozwiązań płatniczych i dalszego ulepszania Blika - powiedział Grzegorz Długosz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu.




Blik, który powstał dwa lata temu z inicjatywy największych banków działających w Polsce, ma dziś ponad 4 mln klientów, co stanowi połowę wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w naszym kraju. System pozwala dokonywać płatności za zakupy w Internecie, pobierać gotówkę w bankomatach i przelewać pieniądze znając tylko numer telefonu odbiorcy. Z Blika możemy korzystać w wielu punktach sprzedaży oraz między innymi w placówkach Poczty Polskiej.

Plany na przyszłość, to między innymi udostępnienie funkcji wpłat gotówki w bankomatach oraz łatwiejsza autoryzacja transakcji na platformach e-commerce i m-commerce dzięki metodzie "OneClick". Wciąż mamy dużo do zrobienia. Naszą ambicją jest to, aby w najbliższym czasie Blik był sposobem płatności pierwszego wyboru w polskim eCommerce. Już teraz jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla kupujących online - dodał Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes zarządu PSP.

Zobacz: Kwartalny rekord transakcji Blika

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności     

Dodaj do:

Tagi: polski standard płatności | blik

w sumie: 23
  • 2

    4. ~sunwoj  2017-05-26 23:39:13  host: public-gprs400288.centertel.pl

    @Tomek - wydaje mi się że banki zarabiają na nie oddawaniu prowizji Visa/Mastercard :)

  • 0

    5. ~vainglorious  2017-05-27 07:44:39  host: ip-37-248-253-13.a2mobile.pl

    Czy oni nie mogą pójść bardziej w stronę płatności zbliżeniowych?

  • -2

    6. ~Hotelarz  2017-05-27 08:07:16  host: apn-31-0-46-178.dynamic.gprs.plus.pl

    Oglaszam likwidację portalu telepolis.

  • 1

    7. ~///  2017-05-27 10:22:41  host: apn-37-248-161-247.dynamic.gprs.plus.pl

    6 - lepiej nie pisać i ośmieszać się .

  • -2

    8.  2017-05-27 10:36:12

    brawo dla blika, korzystałem, korzystam, jestem zadowolony, bo nie musze nosic z sobą karty (łakomy kasek dla kieszonkowców), wystarczy telefon, który zawsze mam przy sobie, prostota płatnosci i jeszcze bardzo intuicyjny... ale wydaje mi sie, ze ma wiecej niz 2 lata...

  • 1

    9. ~dario  2017-05-27 11:22:20  host: ns312328.ip-37-187-147.eu

    @8
    poproś szefa o nowe formularze tych reklamowych głupot wychwalających blika bo ośmieszasz nimi siebie i ten cały system płatności.
    Gdzie masz niby tę prostotę płatności względem karty zbliżeniowej? uruchamianie aplikacji, generowanie kodu, potem klepanie 6 cyferek na PinPadzie... nie osłabiaj mnie człowieku. Intuicyjność? Bez jaj. Na tle wspomnianej już karty BLIK to archaizm. Do bankomatów i płatności w necie nadaje się to i owszem, ale do karty nie ma startu i do momentu kiedy nie będzie się Blikiem dało płacić zbliżeniowo, to startu mieć nie będzie nadal. O sieci akceptacji (chodzi mi o terminale POS a nie bankomaty) tego cuda się nawet nie wypowiadam aby nie dobijać leżącego, bo jeżeli chodzi o punkty stacjonarne to jest gorzej niż dramat.

  • 1

    10.  2017-05-27 11:29:25

    9 - uważasz, że całkiem nowy system powinien mieć wszystko co najlepsze zanim powstał? Że w każdej kwiaciarni i w warzywniaku powinni akceptować płatności? Przecież zwykłej karty w takich miejscach użyć nie można jeszcze!

  • 1

    11. ~mikk  2017-05-27 12:38:00  host: 194.107.18.25

    Oby Blik został darmowy w bankach. Bo wyciąganie PLN w KAŻDYM bankomacie nawet nie naszego banku jest SUPER. No i płatności na Allegro czy tam gdzie jest Blik są wygodne i szybkie.

  • 1

    12. ~mikkmikk  2017-05-27 12:38:37  host: 194.107.18.25

    @11 wyciąganie bez prowizji*

  • 0

    13. ~dario  2017-05-27 13:42:19  host: ns510622.ip-167-114-102.net

    @10,
    Odniesienie do sieci punktów akceptacji (mizernej) było odpowiedzią do wypowiedzi mojego przedmówcy, z której można odnieść wrażenie (jak z resztą z każdej tego typu reklamowej papki jakiej pełno pod każdą informacją o bliku), że to jest tak cudowne rozwiązanie, że w ogóle o karcie można zapomnieć. Bez jaj. Każdy kto na co dzień ma styczność z segmentem tzw. obrotu bezgotówkowego dobrze wie, że blik miał, ma i jeszcze długo będzie mieć znaczenie marginalne - szczególnie w odniesieniu do płatności stacjonarnych/offline. Wracając do sieci akceptacji - wiesz czemu jest ona tak mizerna? bo sam obecny sposób płatności blikiem jest najdelikatniej rzecz ujmując mega upierdliwy dla przeciętnego zjadacza chleba, w odniesieniu do tego co oferuje karta, nawet w przypadku standardowej płatności tzn. chip + pin.
    Im dłużej PSP zwleka z implementacją HCE do blika tym coraz mocniej cementuje jego status - ot, dobre rozwiązanie do wyciągnięcia kasy z bankomatu czy zapłaty za zakupy dokonane w internecie i nic ponad to, bo wbrew zaklęciu płatnych zachwalaczy tego cuda, niestety albo stety ma on ograniczoną funkcjonalność i zasięg. Tyle. Pozdrawiam.

    PS.
    odnośnie kart i płatności nimi w warzywniaku. @wlo - nie pisz o rzeczach, w których zbytnio się nie orientujesz. To, że u Ciebie właściciel kwiaciarni/warzywniaka nie posiada POS-a nie oznacza, że wszędzie tak jest. W dużych miastach nie jest to wcale dziwny obrazek. Pozdrawia raz jeszcze.

  • 0

    14.  2017-05-27 14:02:17

    @9 Dla mnie Blik ma dwie zalety w przypadku bankomatów, brak prowizji i bezpieczeństwo. Ta druga jest też ważna w przypadku zakupów internetowych np. z Chin. Nikt niepowołany nie pozna danych twojej karty. Natomiast powolna adaptacja terminali, to efekt m. in. skąpstwa samych banków. Mnie osobiście bardziej wkurza mBank z HCE tylko dla MasterCard i to jeszcze przez Android Pay.

  • 0

    15.  2017-05-27 16:34:32

    w platnosciach online najwygodniejsza obecenie dla mnie opcja

  • 0

    16. ~Io  2017-05-27 18:15:29  host: user-94-254-128-30.play-internet.pl

    Są banki, które zwracają 5% przy płatności blikiem. Jeśli znajdziemy już taki sklep to płacenie blikiem trwa tyle samo co karta przy użyciu pinu. Zbliżeniowo kartą oczywiście szybciej

  • 1

    17. ~sunwoj  2017-05-27 21:37:32  host: public-gprs407868.centertel.pl

    Mnie blik niejednokrotnie uratował sytuacje w ktorej zapomnialem portfela lub czesciej karty debetowej, a z kredytowki wyciaganie gotowki to zabojstwo dla kieszeni... dobrze ze blik jest i tyle - nie ma co pisac ze jest niepotrzebny, a niech sobie bedzie jako alternatywa.

  • -1

    18.  2017-05-28 16:09:57

    13 - a przepraszam... Ja z prowincji jestem i zapomniałem, że robi się wszystko dla dużych miast... Wy - z dużych miast - jesteście najważniejsi przecież ;-)

  • 0

    19.  2017-05-28 16:54:48

    @16 jakie banki?

  • 0

    20. ~Niki  2017-05-28 17:36:56  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    6-chyba coś w tym jest, wieje nudą...coraz mniej komentujących, no cóż

  • 0

    21. ~lo  2017-05-28 17:47:30  host: user-94-254-128-30.play-internet.pl

    @19
    W millenium przez 6 miesiecy od otwarcia konta 5% od transakcji blik, 2% od transakcji kartą, do tego 100zł dają za otwarcie konta, latwo znaleźć tą promocje, t mobile usługi bankowe jest 5% zwrot za transakcje karta

  • 0

    22.  2017-05-29 13:31:53

    @18 dużym miastem świat się toczy. Tylko światłowód je omija, kasa w dużych miastach, więc kalkulacja prosta, gdzie inwestować

  • 0