Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blik w Getin Noble Banku

Blik w Getin Noble Banku

orson_dzi 16 Maja 2016 17:10

0 6

Klienci Getin Noble Banku uzyskali dostęp do systemu płatności mobilnych Blik w swoich aplikacjach mobilnych. Getin Noble Bank jest siódmym bankiem, który dołączył do działającego ponad rok systemu.



Z Blika mogą korzystać wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnych Getin Noble Banku: Getin Mobile, skierowanej do klientów detalicznych oraz Noble Mobile, przeznaczonej dla klientów segmentów noble i private banking.




W tej chwili z Blika korzystają klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (oraz Orange Finanse), PKO Banku Polskiego (oraz Inteligo). Wdrożenie systemu przez kolejny bank to ważny krok w kierunku popularyzacji płatności mobilnych.

Z systemu mogą korzystać obecnie ponad 2 miliony użytkowników, a od uruchomienia systemu w lutym ubiegłego roku dokonano w nim ponad 3 miliony transakcji.

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności      

Dodaj do:

Tagi: blik | getin bank

w sumie: 20
  • 0

    1.  2016-05-16 18:03:11

    Co mi po jakimś Bliku jak chcę zapłacić poza granicami PL albo nie chcę generować jakiś dodatkowych haseł? HCE to jedyna słuszna droga a jakieś zabawy w kody, piny i inne pierdoły jest dobra dla tych co lubią sobie komplikować życie.

  • 1

    2. ~skimmer  2016-05-16 18:13:20  host: user-94-254-162-96.play-internet.pl

    Blik jest idealny do bankomatów - mogą se zakładać skimmerzy kamerki i nakładki do woli ...

  • 0

    3.  2016-05-16 18:40:37

    Dziwne. HCE szybko wprowadzili, a dopiero teraz Blika? Chyba VISA hajsem sypnęła na to pierwsze.

  • 1

    4. ~  2016-05-16 19:09:38  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    1@ Korzystałeś kiedy z bliku? chyba nie. Mając blik nie musisz mieć karty płatniczej, która w niektórych bankach dość dużo kosztuje.

  • 0

    5. ~  2016-05-16 19:30:25  host: 188.146.3.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam nadzieję, że za kilka lat Polski Standard Płatności (organizacja odpowiedzialna za BLIK) będzie czymś na miarę "Polskiej Visy/MC" (jak rosyjski system MIR) - np. pojawi się "polska karta" (tańsza "w obsłudze" i niezależna od Visy/MC) albo dwusystemowa (działająca jako "polska" w terminalach wspierających ten standard, a w pozostałych jako MC/Visa).

  • 0

    6. ~~  2016-05-16 19:49:48  host: aboa103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ą T-mobile bankowe dalej nie ma Blika w aplikacji mobilnej. Niby najlepszy bank a mbank go wyprzedził.

  • 0

    7. ~  2016-05-16 20:13:29  host: 188.146.3.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @6: T-UB jest zależny od Alior Banku i nie nie wprowadzi BLIK-a, dopóki nie zrobi tego "bank-matka".

  • 0

    8. ~nowy1  2016-05-16 20:43:44  host: user-94-254-129-193.play-internet.pl

    Do 15 maja uke miało wydać opinie na temat aukcji lte co zrobić z tmobile. Czy ktoś coś wie?

  • 0

    9. ~~~~  2016-05-16 20:58:13  host: aboa103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 banka-matka ma blika :) haha

  • -3

    10.  2016-05-16 21:04:30

    @4 ale poważnie piszesz czy jaja sobie robisz? Nie stać cię na kartę do bankomatu ? To po co zakładać konto bankowe, trzymaj dalej kasę w skarpecie a nie żydzisz 2 pln na kawałek plastiku.

  • 1

    11.  2016-05-16 22:08:02

    Ja używam Blika i bardzo sobie to cenię. Bezpieczniejsze niż płatności zbliżeniowe czy wkładania karty do bankomatu. Ponadto np. w mBanku wszytkie bankomaty bez prowizji jak wypłacamy Blikiem. Do tego konta nie mam więc karty...

  • 1

    12. ~  2016-05-16 22:55:57  host: wimax9-247.telbeskid.com.pl

    10@ mam konto bez karty. Czy to dziwne? Nie potrzebuję jej. Wszystkie Płatności lecą przez internet a w sklepie gotówka. Blik dla mnie jest ciekawym dodatkiem do bankomatu. Miałem kartę lecz nie korzystałem więc zrezygnowałem i 30 zł na koncie co roku zostaje

  • -2

    13. ~  2016-05-17 08:09:56  host: 5.254.65.190

    12. A ja mam kartę do konta za darmo. Karta to karta, nie jakiś tam Blik, zależny od telefonu i łączności z netem.

  • 0

    14.  2016-05-17 08:19:58

    7 - Alior Bank należy do "ojców założycieli" systemu ;-)

  • 1

    15.  2016-05-17 08:26:59

    ripe- a jak VISA zrezygnuje z plastiku na rzecz "elektroniki"? Też będziesz taki hardy? BLIK z założenia ma zastąpić kartę plastikową. Jeśli więc komuś wystarcza do bankomatu (niedługo chyba nie będzie bankomatów bez obsługi BLIK-a), niewielka ilość terminali w sklepach... Dlaczego nie miałby korzystać z konta bez karty? Ja mam znajomych, którzy nie mają kart do kont bieżących. Korzystają z kart kredytowych tylko i wyłącznie - bo tak sobie wymyślili, ze to im się bardziej opłaca.

  • 0

    16. ~  2016-05-17 09:59:33  host: 188.146.72.149.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @14: Obecnie największym udziałowcem Aliora jest PZU, a zakładali go chyba menedżerowie z czasów świetności BPH.

  • 0

    17. ~  2016-05-17 12:28:56  host: 5.254.65.242

    15. Prędzej wprowadzą czytniki linii papilarnych, tęczówki oka itp. niż jakieś bliki.

  • 0

    18.  2016-05-17 13:46:08

    16 - a o co chodzi? Ja konkretnie mówię o Polskim Standardzie Płatności i BLIKu.

  • 0

    19. ~maria  2016-05-18 21:01:53  host: 078088114216.dzierzoniow.vectranet.pl

    Bardzo nowoczesna aplikacja mobilna w Getin Noble, ułatwia praktycznie wszystkie operacje poprzez internet i telefon.

  • 0

    20. ~mika  2016-05-18 21:05:21  host: 078088114216.dzierzoniow.vectranet.pl

    W Getin Up dostęp do konta na każdy możliwy sposób: w oddziale, przez bankowość internetową i bankowość mobilną. Np. jak mam gotówkę mogę za darmo wpłacić w oddziale, a nie jak innych bankach tylko we wpłatomatach, na które ludzie narzekają

Dodaj swoją opinię