Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blik w banku Pekao S.A.

Blik w banku Pekao S.A.

orson_dzi 12 Czerwca 2018 10:36

3 1

blik logo

Bank Pekao S.A. dołączył do grona 13 instytucji finansowych, które umożliwiają swoim klientom realizowanie transakcji Blikiem.




BLIK staje się coraz popularniejszy wśród użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku Polacy skorzystali z niego aż 14 milionów razy. W porównaniu do pierwszego kwartału 2017 roku liczba transakcji wzrosła prawie 2,5-krotnie. Od teraz również klienci Banku Pekao S.A. będą mieli szansę korzystać z płatności Blik za pośrednictwem aplikacji PeoPay dla systemów Android i iOS.

Wprowadzenie Blika będzie przebiegać w dwóch fazach. Już teraz klienci Banku Pekao S.A. mogą korzystać z tego rozwiązania w internecie, podczas wypłat pieniędzy z bankomatów oraz realizacji płatności bezgotówkowych w tradycyjnych sklepach. W drugim etapie, przewidzianym na trzeci kwartał 2018 roku, użytkownicy aplikacji dostaną możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu w oparciu o Express Elixir, a kody Blik będą akceptowane w terminalach POS Banku Pekao S.A. Oznacza to, że już teraz Blikiem można wypłacać gotówkę w 19 tys. bankomatów, a za chwilę także płacić w 290 tys. terminali w punktach sprzedaży.

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności     

Dodaj do:

Tagi: blik | pekao s.a. | bank.

w sumie: 24
  • 0

    5. ~sebagit  2018-06-12 12:36:52  host: public-gprs362860.centertel.pl

    wlo- są bardzo przekonujący. Zwrot 5% płatności kartą za rozrywkę i rekreację, przejrzysta aplikacja mobilna i normalny bez zbędnych wodotrysków serwis internetowy. Ale blika faktycznie brakuje.

  • 0

    6.  2018-06-12 12:38:10

    @4: fajna apka, 1% prowizji płacąc za granicą i 5% zwrotu za jedzenie na mieście, kina, bilety, hotele itp.

  • 0

    7. ~uwa  2018-06-12 12:44:41  host: a10-05-02.opera-mini.net

    Ostatnia info z nBanku : wyciekły dane i upubliczniono około sto tys. Nie wiem czy mnie nie wprowadzili w błąd!?!

  • 1

    8.  2018-06-12 12:45:20

    Czy telepolis może się zainteresować faktem, że całym kraju padł cały system informatyczny? Nie działa Profil Zaufany, CEPiK, System Rejestrów Państwowych, ePUAP, oraz serwis obywatel.gov.pl.
    http://tlp.is/hoi

  • 0

    9.  2018-06-12 12:54:19

    ad. 4 - więc drobnostka jak BLIK raczej nie powinna mieć znaczenia dla korzyści jakie płyną z innych usług bnaku?
    Tym bardziej, że zapewne mają mnóstwo innych możliwości płatności mobilnych?

  • 1

    10. ~mały801  2018-06-12 13:00:51  host: 212.160.172.84

    Mogło być pięknie a wyszło tak jak zawsze. Wypłata z obcego bankomatu 2% min 5zł...

  • -1

    11. ~Tom  2018-06-12 13:03:02  host: user-94-254-151-10.play-internet.pl

    @Toms, a kogo to obchodzi ;) ??

  • 1

    12.  2018-06-12 13:09:33

    @8 Systemy już działają :)

  • 2

    13.  2018-06-12 13:23:30

    toms - mnie osobiście bardziej interesowałby komunikat o przyczynach awarii a nie o samym fakcie. Fakt poznałem próbując korzystać (akurat nie potrzebowałem, ale jakbym potrzebował, bym wiedział, ze jest awaria).

  • 0

    14. ~peopay  2018-06-12 13:37:58  host: 213-195-147-30.static.ip.netia.com.pl

    Jeszcze by sie przydał w PekaO GooglePay(Android Pay).

  • -1

    15.  2018-06-12 13:38:30

    Co to za wynalazki?

  • 0

    16.  2018-06-12 13:45:13

    Ad. 4. Mam u nich konto odkąd zacząłem pracować pod koniec zeszłego wieku (niby jakiś wariant prestige, czy jak to się tam nazywa). W praktyce jednak po wpłynięciu na początku miesiąca wynagrodzenia i po zrobieniu wszystkich obligatoryjnych płatności od razu resztę środków do Millenium. Za kartę w Eurobanku płacić nie zamierzam (bo mam ją przecież w innym banku), a konto muszę wygolić na 0, bo jaki jest sens ich trzymania na nieoprocentowanym rachunku bankowym, z którego mogę je podjąć jedynie w placówce? Gdyby był blik to mógłbym je wypłacić w bankomacie, a po wtóre płacić w sklepie.

  • 0

    17. ~cdn  2018-06-12 14:16:23  host: a19-02-05.opera-mini.net

    Dobrze że nie pisze sie nic o hakerach

  • 0

    18. ~krzysp  2018-06-12 16:23:37  host: user-94-254-182-77.play-internet.pl

    Świetnie, że BLIK tak świetnie się rozwijają. BTW to Pekao SA był pierwszym bankiem, który wdrożył płatności zbliżeniowe telefonem HCE NFC wyprzedzając o lata świetlne internetowy mBank :)

  • 0

    19. ~krzysp  2018-06-12 17:02:33  host: user-94-254-182-77.play-internet.pl

    Genialne wdrożenie. Można potwierdzać operacje BLIK odciskiem palca :) http://tlp.is/hol

  • 0

    20.  2018-06-12 17:19:10

    @16: każdemu wedle jego potrzeb, ja za kartę w EB nic nie płacę, bo wyrabiam minimum, do tego mamy z żoną co miesiąc łącznie jakieś 80-100 zł zwrotu za zakupy.

  • 0

    21. ~iPhonski  2018-06-12 17:23:31  host: 195191163136.dynamic-ra-02.vectranet.pl

    MAma iPhone i gdzie moge placic telefonem w PL?

  • 0

    22. ~  2018-06-12 17:53:37  host: 188.146.110.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @20. Remington

    Bank ci oddaje na prezerwatywę, żebyś przedszkola żonie nie zrobił :P

  • 0

    23. ~  2018-06-12 18:33:15  host: user-94-254-177-60.play-internet.pl

    orson "zapomniał" napisać że blik w pko jest płatny

  • 0

    24. ~  2018-06-13 01:13:43  host: user-94-254-150-49.play-internet.pl

    Warto napisać że terminale w biedronkach są od Pekao i przypuszczam że będzie możliwość zapłaty blikiem

Dodaj swoją opinię