Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blik teraz także w Banku Pekao S.A.

Blik teraz także w Banku Pekao S.A.

msnet 7 Lutego 2018 13:58

2 2

blik pekao

Bank Pekao S.A. przystąpił do systemu płatności mobilnych Blik. Klienci banku będą mogli z tego korzystać jeszcze w 2018 roku.

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz Polskiego Standardu Płatności podpisali umowę o przystąpieniu banku do systemu płatności mobilnych Blik. Jeszcze w bieżącym roku użytkownicy aplikacji PeoPay będą mogli płacić blikiem, a dodatkowo usługa zostanie udostępniona w terminalach oraz bankomatach Pekao.

Wprowadzając aplikację płatności mobilnej PeoPay, przyświecał nam jeden nadrzędny cel - chcieliśmy, żeby była jak najbardziej uniwersalna i w jaki największym stopniu spełniała oczekiwania naszych klientów. Udostepnienie funkcji Blik to kolejny krok milowy w realizacji naszych założeń - powiedział Marek Tomczuk, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Klienci Banku Pekao S.A. otrzymają możliwość korzystania z Blika przy realizacji płatności w Internecie, wypłat gotówki z bankomatów oraz realizacji płatności bezgotówkowych w tradycyjnych sklepach. Bank planuje w tym roku udostępnić wszystkie kluczowe usługi Blik, jak BLIK One Click oraz Przelewy BLIK na telefon.

Wdrażanie funkcji Blik do aplikacji PeoPay będzie przeprowadzane dwufazowo. W pierwszym etapie, przewidzianym na drugi kwartał 2018 roku, użytkownicy PeoPay otrzymają pełną funkcjonalność płatności kodami w sklepach i w Internecie (także płatności cykliczne) oraz możliwość wypłat z bankomatów. W drugiej fazie, która przewidziana jest na trzeci kwartał 2018 roku, użytkownicy aplikacji w ramach Blika będą mogli wykonywać przelewy na numer telefonu w oparciu o express elixir, a kody Blik będą akceptowane w terminalach POS Banku Pekao S.A.




To przełomowy moment w rozwoju naszego systemu płatności. Dzięki udostępnieniu Blika przez Bank Pekao S.A. dostęp do usługi będzie mieć 96% użytkowników aplikacji mobilnych banków. Tym samym Blik ostatecznie potwierdza pełną powszechność systemu na polskim rynku - powieział Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika. Dodatkowo, skorzystają na tym wszyscy, którzy już teraz płacą Blikiem, będzie on bowiem dostępny w kolejnych 60 tys. terminali płatniczych oraz ponad 2 tys. bankomatów Banku Pekao S.A.

Blik to szybka metoda płatności w sklepach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. W 2017 roku użytkownicy systemu wykonali ponad 33 miliony transakcji, o wartości 4,5 mld zł. Najszybciej rozwija się kanał płatności Blikiem w e-sklepach, które stanowią obecnie ponad 70% wszystkich transakcji. Blikiem można także wypłacać pieniądze w ponad 17 tys. bankomatów oraz płacić w 230 tys. terminali w punktach sprzedaży. Po przystąpieniu do systemu Banku Pekao S.A. liczby te wzrosną odpowiednio do 19 tys. i 290 tys.

Blik ma już prawie 6 milionów użytkowników, a po włączeniu Banku Pekao S.A., będzie mogło z niego korzystać 90% wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Za rozwój systemu odpowiada spółka Polski Standard Płatności (PSP).

Bank Pekao S.A. dołączy do grona instytucji umożliwiających swoim klientom korzystanie z Blika, wśród których znajdują się Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe. Wkrótce dołączy do nich Raiffeisen Polbank i Credit Agricole.

Zobacz: Blik podsumowuje 2017 rok

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności     

w sumie: 23
  • 0

    4. ~krzysp  2018-02-07 16:03:36  host: user-94-254-148-105.play-internet.pl

    Pekao SA jako pierwszy wprowadził HCE, fajnie że przystępuje też do BLIKa. Fajnie, że jest alternatywa dla kart płatniczych :)

  • 0

    5.  2018-02-07 16:18:25

    "Klienci banku będą mogli z tego korzystać jeszcze w 2018 roku" - czyli tytułowe "teraz" to pojęcie względne, choć słownikowa definicja raczej nie skłania do takiej interpretacji: http://tlp.is/gbl

  • 0

    6. ~~  2018-02-07 16:22:25  host: aada229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witamy w XXI wieku.

  • 0

    7. ~Teraz  2018-02-07 16:30:46  host: user-94-254-160-36.play-internet.pl

    pora na znafcufff, którzy beda biadolić ze to nierejestrowane transakcje i nie odzyskają 50 złotych w razie czego.

  • 1

    8.  2018-02-07 17:15:17

    Ciekawy jestem kto koło znaczka Blik umieścił stare logo Pekao, które jest obecnie nie może być używane. Obecnie powrócił czerwony żubr na białym polu.

  • 0

    9.  2018-02-07 17:20:20

    Oferta banku jest przeciętna, a ilość bankomatów bardzo niewystarczająca. W miejscowościach takich jak Września czy Gniezno jest jeden bankomat Pekao. Jestem ciekawy kto by latał całe miasto by wypłacić parę złotych. A według regulaminu nowego Konta Przekorzystnego (co to za nazwa????) tylko dwie pierwsze wypłaty z obcych bankomatów są bezpłatne http://tlp.is/gbm .

  • 0

    10. ~krzysp  2018-02-07 17:25:06  host: user-94-254-148-105.play-internet.pl

    Większość polskich i "polskich" banków przystąpiło do BLIKa. Prawie każdy z tych banków ma w swojej ofercie terminale płatnicze z obsługą kart zbliżeniowych i aplikację mobilną. Zastanawia mnie, dlaczego BLIK nie jest zintegrowany ze zbliżeniowymi terminalami płatniczymi i aplikacją mobilną tak, aby płacić w sklepie BLIKiem po NFC bez pośrednictwa organizacji płatniczych (Visa/Mastercard)?

  • 0

    11. ~pomorzanin  2018-02-07 19:51:46  host: public-gprs400038.centertel.pl

    PKŁO ma BLIKA ? To teraz mogą się już połączyć z Aliorem .

  • 0

    12.  2018-02-07 20:49:27

    do 8 - jeśli żubr jest czerwony to nie powrócił, bo nie był nigdy czerwony

  • 1

    13. ~Piotr  2018-02-07 23:21:39  host: public-gprs399059.centertel.pl

    Dosłownie wszędzie place karta. Gotówki praktycznie nie używam, ale jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś płacił Blikiem.

  • 0

    14.  2018-02-07 23:46:11

    @11 Ta. PKŁO może ma ale raz wypłaciłem z Euronetu gotówkę bo nie miałem portfela i mówię ahh zobaczę jak to działa. I działa!!! Za 11zł prowizji raczej musi :)

  • 0

    15.  2018-02-07 23:47:15

    @13 Ja ostatnio to nawet kart nie używam bo wszystkie 'chodzą' w Android Pay.

  • 1

    16. ~Piotr  2018-02-08 00:02:35  host: public-gprs399059.centertel.pl

    @15 Podziwiam takich jak ty. Podawać pełne dane kary jakiejś aplikacji tylko po to żeby płacić telefonem. To jakiś szpan?

  • 0

    17.  2018-02-08 04:56:06

    @13 to mało widzisz albo płacisz w wiejskich sklepach, mówię płatności Blika nie obsługują.

  • 0

    18. ~klient  2018-02-08 07:22:51  host: j116-52.dbsinternet.pl

    A kiedy blik bedzie w mcdonaldzie, lotosie, statoilu, kauflandzie, lidlu, biedronce?

  • 0

    19.  2018-02-08 07:34:21

    @16 podziwiam takich wykluczonych cyfrowo jak Ty! Z takim podejściem to Polski panie nie zbudujemy!

  • 0

    20. ~CaIIm ll7ll  2018-02-08 08:10:03  host: a07-08-05.opera-mini.net

    19). a jakie Ty masz podejście? Po wojnie nie było żadnej cyfryzacji, żadnego internetu - a jednak odbudowali Polskę. Można?
    :-P

  • 1

    21. ~  2018-02-08 09:11:37  host: 165.225.84.65

    Z BLIKa skorzystałem 3 razy, 2 jak była promocja na bilety w którejś sieci kin i raz ostatnio jak nie miałem przy sobie żadnej karty, a musiałem wypłacić gotówkę. Na + zabezpieczenie przed skimmerami czy magikami z terminalami w autobusie. Na - ogólna wygoda, kartą płaci się szybciej i nie trzeba do tego telefonu. Dodatkowo przy zakupach w Internecie macie zero ochrony jak was sprzedający zrobi w bambuko, karta chroni takie zakupy nawet jak nie macie wykupionego żadnego ubezpieczenia karty. Także ten... banki się cieszą bo mniej płacą, dla klienta nie zawsze to najlepsze ani najwygodniejsze wyjście.

  • 0

    22. ~f  2018-02-08 09:29:05  host: public-gprs409366.centertel.pl

    @14 A to jest już bardzo dziwne , bo mi ani grosza prowizji nie naliczyli . Za wypłaty kartę się zdarzało , ale BLIKiem nigdy .

  • 0

    23. ~CaIm7  2018-02-08 12:49:04  host: user-94-254-245-111.play-internet.pl

    @20) i to znienawidzeni komuniści odbudowali Polskę, żeby solidarnościowcy mieli później co kraść:-D

Dodaj swoją opinię