Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Blik dostępny w banku BGŻ BNP Paribas

Blik dostępny w banku BGŻ BNP Paribas

orson_dzi 27 Grudnia 2017 18:35

4 1

logo blik

Bank BGŻ BNP Paribas udostępnił swoim klientom płatności mobilne Blik. Dzięki temu klienci Banku otrzymali dostęp do szybkiej metody płatności w sklepach internetowych, a także mogą jeszcze prościej korzystać z usług oraz produktów oferowanych przez Bank - wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w sklepach stacjonarnych.




Nowa funkcjonalność Banku jest już dostępna w Google Play, a niebawem usługa ta będzie również dostępna w sklepach App Store dla iOS.

W ciągu trzech kwartałów 2017 roku Polacy zrealizowali Blikiem łącznie 21 milionów transakcji. Najdynamiczniej rozwijającym się kanałem Blika są płatności w e-sklepach, które stanowią obecnie ponad 60% wszystkich transakcji - w ten sposób można płacić praktycznie w całym polskim e-commerce. Blikiem można także wypłacać pieniądze w ponad 16 tys. bankomatów oraz zapłacić w ponad 217 tys. terminali w punktach sprzedaży.

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności      

Dodaj do:

Tagi: blik | bgŻ bnp paribas

w sumie: 20
  • 0

    1. ~pom  2017-12-27 18:47:56  host: public-gprs403478.centertel.pl

    na kontach bgż optima nie ma blika czy też od dzisiaj jest?

  • 0

    2. ~piokuk  2017-12-27 18:50:10  host: user-94-254-151-32.play-internet.pl

    Ciekawe czy dziady z Eurobanku kiedyś do tego dojrzeją.

  • 0

    3.  2017-12-27 19:36:26

    W końcu! Liczę na szybką dostępność na iOS

  • 0

    4.  2017-12-27 20:03:51

    Blik to bardzo przydatna rzec, 80 % płatności dokonuje przez niego.

  • 1

    5. ~  2017-12-27 20:10:05  host: public-gprs392517.centertel.pl

    Blik jest bardzo przydatny przy płatnościach w internecie. Ponadto wpłaty i wypłaty z bankomatów robię tylko blikiem. Dzięki temu nie ma strachu, że trafię na skimmer. Blik raczej nie nadaje się do płatności w sklepach stacjonarnych. Trwa to za długo. ;)

  • 1

    6.  2017-12-27 21:28:01

    5) Zgadza się, zabawa w Blik-a przy terminalu to nieporozumienie mając PayPass-a. Mogliby w ogóle darować sobie tę opcję. Wypłata z bankomatu czasowo wychodzi podobnie, a jest bezpieczniejsza (+ dla Blika). Natomiast przy płatnościach w Internecie Blik po prostu miażdży wszystkie pozostałem opcje.

  • 0

    7. ~  2017-12-27 23:19:33  host: 188.146.98.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja z bankomatów wypłacam kartą zbliżeniowo.

  • -1

    8.  2017-12-27 23:21:16

    @6: Kosztem bezpieczeństwa transakcji. Powodzenia w odzyskiwaniu kasy przy np. upadku biura podróży albo jak Cię wyroluje sklep internetowy/kontrahent na allegro. Płacąc kartą masz Chargeback, przy BLIKu w razie problemów bank się wypnie zadem i radź sobie sam...

  • 0

    9. ~  2017-12-27 23:53:10  host: 188.146.98.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Chciałbym, żeby się polskie banki dogadały z Apple i były w ipHona płatności zbliżeniowe tak jak karta płatnicza wtedy taki iPhone zyskał by nowe życie.

  • -4

    10.  2017-12-28 05:21:58

    kompletnie nieprzydatna usługa, ani razu z niej nie skorzystałem i nie mam zamiaru

  • 2

    11. ~klins  2017-12-28 07:28:43  host: 212.160.172.85

    @10 widzisz młody.... co Ty wiesz o życiu... jeszcze do niej dojrzejesz

  • -4

    12.  2017-12-28 08:24:07

    Wygodniejsze jest posługiwanie się plastikiem, nie trzeba wyciągać telefonu, logować się do aplikacji, przepisywać jakieś durne kody, przykładasz karte, wspiujesz PIN pikkkkkkk i zapłacone czy wypłacone, a nie pieprzenie się z niepotrzebnym badziewiem.

  • 2

    13. ~krz  2017-12-28 09:18:41  host: nat-185-157-12-109.fiberway.pl

    Zaleta blika jest to, ze to jest polski system, wiec NIE MA prowizji dla visy czy MasterCard od kazdej transakcji. Tylko nie kazdy mlody lykajacy niemiecka propagande pelikan jest w stanie to zrozumiec

  • 3

    14. ~ad.13  2017-12-28 09:27:11  host: user-94-254-240-21.play-internet.pl

    Zgadzam sie. Mam Blika w mBanku od początku jego istnienia. Działa doskonale i jest w przexieieństeie do kart Visa czy Master bezpłatny. Polecam kazdemu posiadaczowi sprawnego smartfona.

  • -4

    15.  2017-12-28 09:31:24

    @13 szczerze powiedziawszy to mam w czterech literach gdzie płaci prowizje mój niemiecki czy szwajcarski bank, niech sobie master bierze prowizje z mojego niemieckiego banku, w czterech literach to mam :)

  • -3

    16. ~  2017-12-28 10:06:53  host: ip-37-109-33-206.a2mobile.pl

    I przez takich mlodych pelikanów z takim podejsciem do zycia bedzie ten kraj zawsze państwem kolonialnym, obcą montownią z niskimi płacami.

  • 2

    17.  2017-12-28 11:33:21

    ... napisał gość z hostem, którego właściciel płaci podatki na Cyprze ...

  • 0

    18.  2017-12-28 13:15:29

    zaleta byłyby natychmiastowe płatnosci - ale banki do tego nie dorosły - a szkoda. Nie rozumiem jak to mozliwe, ze w UK potrafia takie cudo oferowac (za darmo), a u nas chciwość nadal zwycięża. NP Tmobile nadal nie udostepnił płatnosci na telefon, czyli nadal przelew idzie jako zwykły. Natychmiast to mogę jedynie przelac pomiędzy Orange i mBankiem, ale przecież do tgeo nie potrzebuje wcale blika...

  • -1

    19.  2017-12-28 13:40:45

    @18 Bo orange korzysta z bankowości mbanku i dlatego jest przelew natychmiast. To samo się tyczy banku t-mobile usługi bankowe a ariol bankiem. Plus nie wiem czy ma jakąs swoją bankowość

    @16 ... napisał gość z hostem, którego właściciel płaci podatki na Cyprze ...

  • 0

    20.  2017-12-28 14:43:02

    do 19 no właśnie - a gdyby Tmobile miał blika na numer telefonu, to z tego co zrozumiałem, można by przesyłać pieniądze natychmiast

    co do gościa z 16 = pewnie trzyma pieniądze w SKOK, który transferuje je do Luxemburga... :))

Dodaj swoją opinię