Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Błaszczak: Zarejestrowanymi kartami SIM można handlować, ale to ryzykowne

Błaszczak: Zarejestrowanymi kartami SIM można handlować, ale to ryzykowne

LuiN 24 Sierpnia 2016 22:24

4 18

Ustawa antyterrorystyczna nie zakazuje handlu zarejestrowanymi kartami prepaid, ale ich sprzedawcy muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi w razie, jakby sprzedane karty użyte zostały do popełnienia przestępstwa.

Trzeba mieć świadomość tego, że ci, którzy sprzedają te karty, narażają się na konsekwencje prawne w sytuacji, jeżeliby te karty zostały użyte w przestępstwach. Przestrzegam tych wszystkich, którzy sprzedają te karty - powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.




Szef MSWiA przekazał też, że ministerstwo jest otwarte na ewentualne doprecyzowanie zapisów ustawy w razie, gdyby zaistniała taka konieczność. Póki co chwali się, że nowe przepisy antyterrorystyczne zostały wysoko ocenione przez partnerów Polski i nie są niczym niezwykłym w UE - podobne rozwiązania obowiązują m.in. w Niemczech.

Źródło tekstu: PAP     

w sumie: 85
  • 0

    66.  2016-08-25 11:37:42

    63 - mnie mogą bez problemu od 1997 podsłuchiwać. Mam to gdzieś. I dobrze mi z tym ;-)

  • 0

    67. ~  2016-08-25 11:39:38  host: n23-06-05.opera-mini.net

    61, z rejestracją czy bez i tak służby cię namierzą z jakiego nadajnika korzystasz, rejestracja na dane obcego kraju może nie przejść

  • 0

    68.  2016-08-25 11:41:39

    67 - czemu nie? Ustawa umożliwia... Chociaż nie na firmę - to na pewno nie przejdzie..

  • 0

    69. ~  2016-08-25 11:42:37  host: n23-06-05.opera-mini.net

    jak sobie ktoś zarejestrował numery na karte jeszcze przed obowiązkiem to ma z głowy i teraz nie musi tracić czasu :)

  • 0

    70.  2016-08-25 11:49:07

    64, umiesz czytać? To poczytaj nieco wyżej i ZROZUM, że chodzi o numery w różnych sieciach.
    65, bez komentarza, naprawdę ręce opadają od takich trolli...

  • -1

    71. ~  2016-08-25 12:00:18  host: 5.174.113.17

    Ludzie, którzy nie chcą rejestrować kart powinno się prewencyjnie aresztować i prześwietlić we wszystkich instutucjach.
    Szkoda, że ustawa tego nie zakłada.

  • 0

    72.  2016-08-25 12:08:29

    Ludzie, macie problem z doopy. Wszystkie media, które macie w domu trzeba było zarejestrować. Doszła wam tylko karta sim i już lament. Jak jeden z drugim jesteście tacy mądrzy to nie zamykajcie drzwi od domu czy samochodu. Przecież złodziej jak będzie chciał to i tak okradnie/ukradnie. :) @wlo dobrze gada.

  • 0

    73. ~Piotrek  2016-08-25 12:09:51  host: apn-37-7-125-128.dynamic.gprs.plus.pl

    Ustawa umożliwia rejestracje SIM na firmę - tylko nie wiem czy musi być firma zarejestrowana w Polsce. Z drugiej strony cudzoziemcy mogą rejestrowac karty (jako osoby fizyczne) więć zagraniczne firmy chyba też mogą. Chodzi mi o przypadek o którym mówil minister - że kartami można handlować więc "namierzenie przez nadajnik " niewiele tu zmieni - właściciel karty jest firmą w ZEA a za przestyępstwo odpowie osobnik z niej korzystający w kraju. (myśląc że jeest bazkarny bo kupił na alledrogo kartę zarejestrowaną już "

  • -1

    74.  2016-08-25 12:23:48

    73 - może, pewnie...
    Wiesz na pewno czy pieprzysz tylko o karcie zarejestrowanej na firmę w ZEA? Mam wrażenie, że pieprzysz... Wręcz pewność ;-)

  • -1

    75.  2016-08-25 12:30:13

    W przypadku abonenta niebędącego osobą fizyczną należy podać: a) nazwę, b) numer identyfikacyjny REGON lub NIP lub numer w Krajowym Rejestrze Sądowym albo ewidencji działalności gospodarczej, lub innym właściwym rejestrze.

    Z pewnością ten "inny rejestr" to rejestr spółek w ZEA ;-)
    Oj ludzie, ludzie... Bez gadania pójdziecie rejestrować jak cielęta do cyca matki zaraz po urodzeniu, ale nagadać się musicie, co?

  • 0

    76.  2016-08-25 12:51:49

    71 - oczywiście! Zgodnie z duchem jedynie słusznej partii ;) Najpierw złapać i ukarać, potem ewentualnie sprawdzić czy słusznie.

  • -1

    77.  2016-08-25 12:55:29

    3G - komuś się nie podobały poprzednie rządy... Ktoś nowych wybrał... Do kogo pretensje?

  • 0

    78.  2016-08-25 13:13:59

    Zacytuję prezia rezimowej tv - ciemny lud to kupił...
    I potrafił wybierać jedynie między dżumą, a cholerą.

  • 1

    79. ~  2016-08-25 13:54:55  host: atr66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @71: Łącznie z księgami parafialnymi i historią przeglądarki :)

  • 1

    80. ~Piotrek  2016-08-25 17:57:00  host: apn-95-40-180-164.dynamic.gprs.plus.pl

    @wlo ja tylko próbuje zrozumieć skąd się wzięły zarejestrowane karty na alledrogo po 20 zł - bo nie wierze że ludzie są na tyle durni że zarejestrowane na siebie karty sprzedają w takiej cenie :P. Więc albo powstają firmy które nieługo znikną z rynku albo kombinują z firmami poza UE. A co do słów ministra jeszcze - po co więc ten cały obowiązek skoro sam minister pozwala na handel kartami a jedyną odpowiedzialnością jest sytuacja że ktoś popełni przestępstwo??

  • 0

    81.  2016-08-25 18:06:32

    80 - firmy mogą powstawać - w sumie można bez problemu zarejestrować spółkę na adres wirtualnego biura. Spoza kraju nawet nie da rady. Przepis jest jasny.
    Jak mówiłem nie raz - uzasadnienie dla przepisu art. 61b Prawa telekomunikacyjnego jest debilne. Nie będę tego ponownie komentował. Ale jako zwolennik obowiązku rejestracji numerów mogę jedno powiedzieć - łatwiej złapać bandytę. Mniejsze koszty. No i odstraszający aspekt - dotychczas debil liczył, ze go nie złapią jednak, teraz nawet ostatni debil po porządnym piciu może jednak ostatki rozumu zachowa?

  • 0

    82.  2016-08-25 18:09:23

    Są ludzie, którzy za złotówkę własną matkę w łyżce zupy, którą matka przed nimi właśnie postawiła, utopią - jak to mawiała kiedyś moja koleżanka, kiedy na etacie jeszcze pracowałem ;-)

  • 0

    83.  2016-08-25 18:58:55