Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Błąd bezpieczeństwa iOS daje dostęp do naszych zdjęć

Błąd bezpieczeństwa iOS daje dostęp do naszych zdjęć

LuiN 29 Lutego 2012 09:46

0 0

photospy Według New York Times, aplikacje na urządzenia Apple'a, które mają dostęp do danych z GPS-u, mogą też potajemnie zarządzać naszymi zdjęciami i filmami.

Mechanizm zademonstrowany został przez jednego z deweloperów, który przygotował prostą aplikację prezentującą lokalizacje wykonywanych przez nas zdjęć. Potwierdzone przez użytkownika zapytanie o dostęp do tagów z GPS-u jest równoznaczne z pełnym dostępem aplikacji do zawartości naszej galerii.




Apple nie skomentował wykrytego błędu bezpieczeństwa. Na krótko przed premierą nowego iPada i prawdopodobnie kolejnej generacji iOS, taki błąd dołoży firmie trochę pracy.

Źródło tekstu: NYT     

Dodaj do:
w sumie: 9
  • 1

    2. ~fapple  2012-02-29 10:03:46  host: 77-253-158-105.adsl.inetia.pl

    Na produkty Apple nie ma wirusów!!!!!!111111oneoneone

  • 0

    3.  2012-02-29 10:22:24

    ~fapple Masz rację na jabłka są tylko robaki ;)

  • 0

    4. ~  2012-02-29 11:35:56  host: user-164-127-183-22.play-internet.pl

    #3 - dobre ;)

  • -1

    5. ~  2012-02-29 11:45:13  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    1@ iOS nie jest Androidem

  • 1

    6. ~Gecon  2012-02-29 12:12:35  host: klapa.denko.com.pl

    Jeżeli nawet to błąd to Apple go poprawi, czego nie można już oczekiwać od Google które całkiem olewa użytkowników Androida.

  • 0

    7. ~zbyszek  2012-02-29 12:15:55  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    emm, mówiąc delikatnie, każdy kto ma smartphona z internetem i go używa musi się liczyć z możliwością inwigilacji i włamania do danych, powiedzmy to głośno i jasno, nie ma bezpiecznych systemów (poza Ubuntu jak powstanie na smartphony), ale nawet on nie uchroni nas przed możliwością wykradnięcia pewnych danych. Liczmy się z tym i pamiętajmy o tym używając naszych zabawek, nie będziemy miec kuku po jakimś czasie.

  • 0

    8. ~  2012-02-29 12:24:44  host: z35-05.opera-mini.net

    Zbyszku. Ale co ma net i smartfon do tego... Cały czas jesteśmy filtrowani, a nasze rozmowy, eski itp. są przechowywane w bazach. A ta nowa co weszła na stanowisko Strężyńskiej - zapowiedziała, że pójdą o krok dalej..

  • 0

    9. ~*800  2012-02-29 12:26:20  host: 212.160.172.70

    cicho tam telefoniczny trollu-faszysto:P

  • 0

    10. ~*800  2012-02-29 12:26:47  host: 212.160.172.70

    miało być @1:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-203-39.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

egran5 | 2017-05-26 20:49:06

raczej bym sie na xiaomi nie skusił poki co


~@ | 2017-05-26 20:43:47

Pocztex? no i luz ;]


słoneczny | 2017-05-26 20:42:30

Gdzie powierzchnia Hongkongu, a gdzie powierzchnia Polski?


~a | 2017-05-26 20:37:29

Ja bym od razu dal 16. Bez kozery ;)


~klimass | 2017-05-26 20:32:26

A to widzieli w tym banku?http://tlp.is/dmd

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci Orange i nju?

W Orange i nju roaming bez limitu

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet