Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Błąd 53 - plaga śmierci iPhone'ów

Błąd 53 - plaga śmierci iPhone'ów

orson_dzi 8 Lutego 2016 08:16

4 10

Apple zabrania użytkownikom napraw iPhone'ów w nieautoryzowanych serwisach. Kończy się to całkowitym zablokowaniem smartfonu.



Error 53, to komunikat błędu, który pojawia się na ekranie iPhone'ów 6 po dokonaniu jakiejkolwiek naprawy w nieautoryzowanym serwisie, a następnie aktualizacji systemu. Smartfon nadaje się wtedy wyłącznie do wyrzucenia. Nie ma możliwości odblokowania go, ani też wydobycia z niego jakichkolwiek danych.




Apple zasłania się w tej sprawie bezpieczeństwem użytkownika. Dzięki temu zapobiega użytkowaniu smartfonu przez nieuprawnionego użytkownika. W praktyce jest to zmuszanie go do korzystania wyłączenie z autoryzowanych napraw serwisowych i oryginalnych podzespołów. Błąd pojawia się w momencie, kiedy urządzenie wykryje obecność komponentu, który nie pochodzi z oficjalnego źródła Apple.

Jak informuje The Guardian, zmuszanie użytkowników do korzystania wyłączenie z autoryzowanych serwisów jest niezgodne z prawem. Podobne praktyki próbowali swego czasu wprowadzić między innymi producenci samochodów, ale obróciło się to przeciwko nim.

Źródło tekstu: The Guardian; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple iphone 6 | błąd 53

w sumie: 51
  • 1

    34. ~HART  2016-02-08 11:17:07  host: 248-144.beskidmedia.pl

    Bo jak robią taki złom do facetów w rurkach to tak czasami bywa

  • 0

    35. ~sueshack  2016-02-08 11:18:03  host: 91.199.127.162

    Sami psychoanalitycy i religioznawcy. A myślałem, że tu się przychodzi pogadać o sprawach technicznych :)

  • 0

    36. ~sueshack  2016-02-08 11:19:12  host: 91.199.127.162

    O, przepraszam, jeszcze moda. Normalnie jak w maglu.

  • 1

    37. ~Kerto  2016-02-08 11:28:45  host: user-31-175-240-70.play-internet.pl

    sueshack: rzecz w tym, że osoba uzależniona i tak nie widzi swojego uzależnienia, więc o dyskusji nie ma mowy. Mój znajomy, który mieszka w USA nie mówi np.,

  • 1

    38. ~Mucus  2016-02-08 11:32:18  host: cpc9-live22-2-0-cust70.know.cable.virginm.net

    Rzadko sie tu udzielam ale musze! Sam mam ipada mini 2 i doniedawna mialem iP5 ale to co robi ta firma to juz jest lekka przesada!! Sami łamia prawo dajac 1 ROK gwarancji chyba jako jedyna firma, za dodatkowy rok gwarancji karza sobie PLACIC! Potem sie dziwia ze ludzie sami naprawiaja czy serwisy!! Apple SAMO strzela sobie w plecy, przecieki ze IP 7 ma miec niezmieniony wyglad, brak zlacza jack rozwscieczy posiadaczy lepszych sluchawek (Apple za przejsciowke pewnie zawola £80), teraz to...
    Nic konkurencja sie cieszy!

  • 1

    39. ~Kerto  2016-02-08 11:33:37  host: user-31-175-240-70.play-internet.pl

    jeszcze raz
    sueshack: rzecz w tym, że osoba uzależniona i tak nie widzi swojego uzależnienia, więc o dyskusji nie ma mowy. Mój znajomy, który mieszka w USA nie mówi np., że weźmie do ręki telefon, tylko weźmie iphona. A jak zapytałem czy nie przeszkadza mu, że bateria jest niewymienna, to powiedział, że nie, bo i tak zawsze ma najnowszą wersję iphona. A czemu tak często zmienia skoro wytrzyma przecież dłużej niż rok. To mówi, że musi mieć najnowszy. No to to jaka tu dyskusja techniczna?

  • 0

    40.  2016-02-08 11:51:38

    Właśnie jak to faktycznie jest z tą gwarancją na jabłko,niby 12 miesięcy,ale Polskie prawo z tego co wiem nakazuje 24 miesiące ? Więc jak faktycznie jest ?Telefon zakupiony od operatora powiedzmy .

  • 1

    41.  2016-02-08 11:58:46

    @40 Niby tak ale pewnie jest jakiś myk co pozwala to obejść. Generalnie to jest wielka lipa z iPhonami. Jak można na coś co kosztuje tyle pieniędzy dawać 12 miesięcy? Czyżby zakładali problemy z jakością? Chyba tak. Tak je produkują żeby ich cykl pracy był ograniczony i żeby kupić następnego. A teraz jeśli kupimy aparat na firmę to niestety rękojmia nie obowiązuje bo jest to prawo konsumenckie. I co wtedy? W 13 miesiącu zepsuje się telefon za ponad 3k?? Myślałem o kupnie iPhona ale jak porozmawiałem z ludzmi którzy go mają to chyba jednak podziękuję.

  • 1

    42. ~Micis  2016-02-08 13:51:01  host: cpc9-live22-2-0-cust70.know.cable.virginm.net

    @wlkp jest tak, mialem iP5 okolo 15 miesiaca mialem problemy z bateria, poszedlem wiec do Apple Store do Genius bar czy jak to sie tam nazywa. Oczywiscie stwierdzili ze bateria padla ale telefon jest juz po gwarancji!!! Na nic zdalo sie mowienie ze to against EU laws, oazali zaplacic 50£!! Podziekowalem i baterie wymienilem sam...
    Teraz jak sie okazuje juz nie bedzie mozna. Lubie ta firme ale nie dam sie juz tak traktowac,
    Powoli przerzucam sie na sprzet od MSFT, i co ciekawe Lumia na w10m podoba mi sie bardziej niz statyczne iconki w Applu. I mam 24 miesiace gwarancji...
    Szkoda tych ruchow Apple bo na tym straca, i to sporo.
    Pozdrawiam

  • -2

    43. ~  2016-02-08 15:11:51  host: public-gprs362280.centertel.pl

    Jakby ktos wykryl ze wystarczy wymienic czytnik linii papilarnych aby uzyskac dostep do danych to bylby lament jaki to ten Apple niebezpieczny. Trudno Wam dogodzic....

  • 0

    44. ~  2016-02-08 15:13:46  host: 82-214-134-114.itsa.net.pl

    24 miesiecznej "gwarancji" udziela sprzedawca a nie apple!

  • 0

    45. ~kolbol  2016-02-08 15:28:07  host: acvb40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie,zawsze będzie jakieś ale i biadolenie.Jak się coś nie podoba to jest konkurencja.

  • 0

    46. ~Darek  2016-02-08 17:06:27  host: 195.116.187.216

    Wszystko jest OK, ale co w sytuacji kiedy kopiliśmy np. oryginalna ładowarkę Ogryzka , telefon korzystał z niej bez problemu jakiś czas aż za kolejnym użyciem pojawił się komunikat że ładowarka jest nieoryginalna i telefon się nie naładuje jeśli dalej będzie się z niej korzystać, żeby podpiąć oryginalną.
    Niestety ale takie numery tez się dzieją. Jak pokazała praktyka kiedyś przed laty z IBM uwalnianie produktu nie tylko się opłaci, ale także jest przyczyna popularyzacji wśród użytkowników.
    Obecnie także jest podobnie. Uzytkowników "wolnego" Antka jest o wiele więcej niż pozostałych systemów.
    Polityka Ogryzka jest dla niego szkodliwa.

  • 0

    47. ~alfredonto  2016-02-08 17:53:57  host: 5-226-103-37.static.ip.netia.com.pl

    Co do gwarancji. Gwarancja to umowa między producentem a użytkownikiem/nabywcą - tutaj nie ma regulacji dotyczącej na jakich zasadach i ile czasu. Innymi słowy jest to dobrowolna umowa między kupującym a producentem.

    Inna sprawą jest fakt, że każda nowa rzecz nabywana przez konsumenta jest obięta 24 miesięczną rękojmią, gdzie w tym przypadku odpowiada sprzedawca. Przyjęło się błędnie kojarzyć gwarancję z rękojmią (wcześniej niezgodność towaru z umową).

    Więc drodzy użytkownicy iPhonów i innych, mimo, że macie 12 miesięcy gwarancji od producenta to wasza zabawka jest objęta 2 letnią rękojmią i wtedy należy się udać do sprzedawcy. Warto poczytać na ten temat, przydaje się w życiu ;)

  • 0

    48. ~rrrrr  2016-02-09 08:40:52  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    @46 "Polityka Ogryzka jest dla niego szkodliwa."

    Jest szkodliwa dla jego użytkowników , dla samej firmy nie jest szkodliwa

  • 0

    49. ~Jacus  2016-02-09 11:12:43  host: public-gprs360912.centertel.pl

    Telepolis jak pudelek? Poczytajcie dokladnie jak ten problem opisuja zagraniczne serwisy.

  • 0

    50.  2016-02-09 11:19:17

    Jacus: a konkretnie?

  • 0

    51. ~Adam  2016-02-09 12:13:01  host: 83-144-76-250.static.chello.pl

    Słuchajcie,
    24 miesiące gwarancji narzuciła sama unia europejska o dziwo 3/4 parlamentarzystów używa nadgryzionego jabłka więc zastanawiam się jakim cudem nie można tego wyegzekwować od sprzedawcy..?!!! Idąc nawet do firmowego salonu należy żądać a nie prosić o 24 miesiące - no chyba że jak nadmienił jeden z przedmówców kupujemy na "firmę"
    Gdybym nie sprawdził.. to pewnie nie miałbym prawa zabierać głosu.. ale skusiłem się jakiś czas temu by przesiąść się na 5'kę prosto z Szajsunga i już po 12h owa 5ka była ponownie wystawiona do sprzedaży.. tak beznadziejnego w obsłudze i użytkowaniu gadżetu nie widziałem. Wszyscy psioczyli na Nokię ze swoim symbianem ale ten powolny system miał wiele więcej zalet niż IOS i każdy kto choć trochę ogarnia temat telefonów wie o czym mowa. Tak więc nie ma co się rozczulać a tym bardziej przepłacać za gadżety zza wielkiej wody które i tak są produkowane przez małe Chińskie rączki za pół miski ryżu a my musimy wydać blisko 4K za marketing. Oczywiście można się ze mną nie zgodzić bo kto bogatemu zabroni!!! :))

    Jako że branża telekomunikacyjna jest mi bardzo bliska, zaś z komórkową w tym roku minie mi 20 lat muszę powiedzieć iż z rewolucyjnych telefonów przerobiłem: Nokia 6110i (kultowa bateria trzymająca tydzień!) Nokia E7 Samsung Galaxy SIII oraz mało doceniony Galaxy Alpha. Ten ostani został wycofany z rynku po 4 miesiącach od wprowadzenia.. a tylko dlatego iż był ogromną konkurencją dla zapowiadanego Samsunga Galaxy S6 którego sprzedaż nie powala..

  • 0

    52. ~asf  2016-02-15 19:46:52  host: public-gprs366984.centertel.pl

    Rozwiązanie proste, nie kupować chińskiego i-składaka.

  • 0

    53. ~aaa  2016-02-19 10:07:56  host: hkq33.internetdsl.tpnet.pl

    Wczoraj wyszła aktualizacja eliminująca ten problem ale telepolis pewnie napiszę o tym za 2 tygodnie jako nowość :) Tak jak error 53 odkryli po roku :)

Dodaj swoją opinię