Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry znów w opałach

BlackBerry znów w opałach

WitekT 3 Maja 2006 11:36

0 0

Research In Motion, firma która stworzyła technologię BlackBerry, znów ma poważne kłopoty. Po 4 latach batalii sądowych RIM musiał zapłacić firmie NTP 612,5 mln dolarów za naruszenie patentów, teraz w podobnej sprawie pozwała go firma Vista – producent oprogramowania do obsługi poczty elektronicznej dla operatorów sieci komórkowych.

O sporze RIM z NTP pisaliśmy w tej wiadomości.
Vista jest w tej chwili na fali, pozew przeciw RIM złożyła dokładnie tego samego dnia, kiedy to wygrała w podobnej sprawie z rywalem na rynku – Seven Networks. Wcześniej pozwała m.in. Microsoft.

Od RIM domaga się wyłączenia usługi na terenie Stanów Zjednoczonych oraz odszkodowania, którego wielkość nie została jeszcze podana. Firma twierdzi, że RIM korzysta bezprawnie z 4 jej patentów.

Źródło tekstu: Associated Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-05-03 15:50:30

    Nie znam szczegółów, ale wygląda mi to na klasyczne zagranie w stylu "sami nie umieliśmy, więc zabierzmy innym, którym się udało"...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet