Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry z Androidem? No prawie

BlackBerry z Androidem? No prawie

LuiN 4 Czerwca 2010 13:54

0 0

Acer zaprezentował kolejny smartfon z Androidem na pokładzie. beTouch E130 to telefon o konstrukcji popularnych urządzeń BlackBerry - wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY i 2,6-calowy ekran.

W przeciwieństwie do konstrukcji kanadyjskiego koncernu RIM, tu obok sprzętowej klawiatury QWERTY dostajemy jeszcze dotykowy ekran (240 x 320 pikseli). Nie zabrakło łączności 3G, WiFi, czytnika kart microSDHC (do 32 GB) i aparatu fotograficznego 3,2 Mpix.

W standardzie telefon pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 1.6 - nawigację usprawnia optyczny touchpad. Sercem urządzenia jest procesor ST Ericsson PNX6715 (ARM) taktowany zegarem 416 MHz, do tego mamy jeszcze 256 MB pamięci RAM i 512 MB pamięci ROM.






Źródło tekstu: ARMdevices, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    13.  2010-06-04 18:44:41

    Dosyć ciekawe urządzenia.

  • 0

    14. ~  2010-06-04 18:46:14  host: t21-02.opera-mini.net

    W E61 byly klawiatury o roznej twardosci. Wiem bo wymienialem i trafilem na obie. Twarda po dotarciu, poza polozeniem CHR, jest idealna bo utrudnia przypadkowe klikniecie. Nie nalezy zreszta pisac opuszkami tylko miec pod kciukiem kilka liter naraz i wybierac z wyczuciem nawet nie przesuwajac palcow. Czysty zysk wzgledem wiekszych qwerty z bocznych sliderow. W E72 jest rewelacyjny manipulator kierunkowy, niezla autokorekta natomiast sama klawiatura i jej skok sa dla mnie osobiscie nieprzyjemne w dotyku. No i ekran 2.4cala. Jak dla mnie nic ponizej 2.8-3.0 w takim telefonie nie wchodzi w gre. Moze ktos z wchodzacej w komorki trojki Asus, Dell czy Acer sie szarpnie bo na zasiedzialych producentow w tej sprawie przestalem liczyc. A na przetrzymanie nie dam sie wziac :-)

  • 1

    15. ~Wezmyr  2010-06-04 18:59:54  host: dynamic-78-8-242-119.ssp.dialog.net.pl

    ***Play, żeś napisał. Na podstawie filmiku z YT określasz, jaka jest klawiatura. To jest dokładnie tak, jakbyś określał jakość klawiatury w BB9000 na podstawie zdjęć. Najpierw trzeba czegoś użyć, nie raz, nie dwa, ale powiedzmy miesiąc, żeby się wypowiadać. A w BB9000 klawiatura na zdjęciu wydaje się być do niczego, tyle, że gdy go kupiłem, to się okazało, że to jest bardzo dobre urządzenie z bardzo dobrą klawiaturą. Na tyle dobra, że do ekranu dotykowego nie zamierzam wracać przez długi czas.

  • 0

    16.  2010-06-04 19:00:57

    No nie miąłem E61 ale mam E61i... Klawiatura nie jest dla przedszkolaka - klawisze są takie jak w E71/72 mniej więcej, jednak dzięki temu, ze są oddalone od siebie o milimetr, można mieć całkiem chłopskie paluchy do jej obsługi. Gorzej w E72 będzie, którą mam zamiar kupić i zastąpić nia parę E51/E61i ;-)

  • -3

    17.  2010-06-04 19:11:20

    15.Nie jestem dzieckiem Neo tak jak Ty, nie oceniaj kogoś jak nie chcesz by ktoś ciebie oceniał.

  • 1

    18.  2010-06-04 19:54:41

    PLAY czego się plujesz? Przecież on cie nie obraził, zdziwił się tylko skąd wiesz czy jest wygodna jak kontaktu nie miałeś. Nie określił Cię żadnym synonimem obraźliwym, bądź nie. Masz jakieś problemy? Porozmawiać o tym chcesz?

  • -1

    19.  2010-06-04 20:06:43

    18. Następny hehe:) Bym Ci coś powiedział ale za dużo świadków tu jest, przemilczę to z trudem. I nie mów do mnie bo nie jestem twoim kolegą.

  • 3

    20.  2010-06-04 20:08:28

    @20 dobra kończę już tą głupią dyskusję, z resztą widzę, że nie ma za bardzo z kim dyskutować. Tylko jeden pseudo-cwaniaczek który ma jakiś problem i o coś mu chodzi, tylko nie do końca wiadomo o co.

  • 3

    21.  2010-06-04 20:09:22

    @19 a cokolwiek byś nie powiedział, to wiedz, że nie bardzo bym się przeją, bo Twoją opinie mam w poważaniu.

  • 2

    22. ~Wezmyr  2010-06-04 22:53:36  host: dynamic-78-8-242-119.ssp.dialog.net.pl

    ***Play, dzieckiem neo to może sam jesteś. W dodatku bez krzty samokrytycyzmu. Gdzie oceniłem Ciebie? Oceniłem to, co napisałeś. A to jest zasadnicza różnica, której najwyraźniej nie rozumiesz. Ale może kiedyś pojmiesz i rozróżnisz osobista krytykę od krytyki pogladow.

  • 0

    24.  2010-06-05 07:46:36

    22@. No i po jakiego się czepiasz? Napisałem jakie były moje odczucia względem używania E61. A Ty mi z jakimś YouTube wyjeżdżasz bez sensu ta wypowiedź. Kłucić się nie będę, bo nie ma oco, zkim i o czym.Pozdro;~)

  • 0

    25. ~  2010-06-05 09:43:40  host: t09-10.opera-mini.net

    uuu ktos tu ma klopoty z konstruktywna krytyka wypowiedzi. Plej jakby ktos powiedzial ze jestes glupi to bys go zabil czy tylko sie poplakal? Ale tak to jest jak *** udaje doroslego na powaznym portalu. W koncu wychodzi szydlo z worka.

  • -2

    26.  2010-06-05 10:24:56

    25. Normalnie mnie rozje***eś. A co bym zrobił to moja wyłącznie sprawa i masz *** do gadki dzieciaku z operki. Mamusia Ci kaszki z mleczkiem dała i napier****sz w klawiaturę, zlituj się boże takich tekstów.

  • 2

    27. ~  2010-06-05 14:09:57  host: t11-09.opera-mini.net

    Play ale on ma racje. Fakt ze wyrazil to w sposob dosyc obrazliwy ale meritum pasuje jak ulal. Ktos delikatnie zwroci ci uwage a juz sie pienisz i wyzywasz tego kogos. W zyciu realnym tez tak robisz? Ktos zwroci ci delikatnie uwage a go od skur*** wyzywasz? A jak powie cos jeszcze to od chamow bez kultury? Jestes sknczonym hipokryta. A jesli masz zamiar dowalic sie do tego, ze z opery pisze, to wiedz, ze na dzialce nie mam innego internetu poza mobilnym. Pozdoriwenia i wiecej dystansu zycze.

  • 1

    28. ~  2010-06-05 14:46:39  host: t14-07.opera-mini.net

    takich jak Play najlepiej ignorowac. Pierwszego dnia jak zaczal spamowac to stwierdzilem ze wakacje mu sie zaczely i nudzi mu sie teraz. Pisal pod kazdym newsem swoje luzne przemyslenia :) potem odkryl forum i tam sie przesiadl :D Podobnie zaczal pisac w kazdym temacie, oczywiscie od rzeczy i nie na temat, zwyczajnie spamowal. Tez go upominali forumowicze,bo pisal dla pisania. Widze, ze dorobil sie juz ostrzezenia za to :) Play moze i nie jestes malym dzieckiem ale twoje zachowanie temu przeczy.

  • -2

    29.  2010-06-05 14:54:08

    28. Bo sobie popisałem to już olaboga przeżyć nie możecie. A jak wy piszecie to czy ja do was się nie wpierd***m że źle piszecie? Co was na łeb bije? Odpowiedz=Spam c to ku**a jest, co ze nowy jestem? A że moje odpowiedzi Cię nie satysfakcjonują no to wybacz ale mi to leci i powiewa.

  • 0

    30.  2010-06-05 14:57:39

    28. Przeczy? Dobra nic juz nie mówię z ludzmi niskiego poziomu, mowa o tobie.Ty może nazwę nicka zmienię bo widzę że Cie razi?

  • 2

    31. ~  2010-06-05 15:24:54  host: t14-07.opera-mini.net

    @Play: co zrobisz to mnie malo interesuje, wazne zebys nie spamowal a jak chcesz sobie popisac to na fotka.pl, bo tutaj jest powazny portal i wypowiedzi niemerytoryczne nie sa mile widziane. Powstrzymaj emocje bo zaraz kolejne ostrzezenie dostaniesz. Zeby oceniac cudzy poziom, to sam musialbys byc na wyzszym. Pospaceruj troche, to dobrze ci zrobi.

  • 0

    32.  2010-06-05 15:28:19

    I chyba tak zrobie...

  • 2