Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry Torch 9800 zaprezentowany

BlackBerry Torch 9800 zaprezentowany

sirmark 3 Sierpnia 2010 22:38

0 0

RIM oficjalnie zaprezentował nowy smarfon - BlackBerry Torch 9800. Tym razem jest to lider z dotykowym ekranem.

blackberry torch 9800 blackberry torch 9800 blackberry torch 9800 blackberry torch 9800

Nowy telefon RIM jest pierwszym, który działać będzie pod kontrolą nowego systemu operacyjnego BlackBerry OS 6.0, jest także pierwszym sliderem. Wyposażony został w pełna klawiaturę QWERTY, 3,2-calowy, dotykowy wyświetlacz HVGA+ (480x360 pix) oraz aparat cyfrowy 5 Mpix. Działać będzie w trzech zakresach 3G oraz czterech zakresach GSM, obsługiwać będzie sieci trzy standardy sieci WLAN , czyli 802.11 b/g/n. Nie zabrakło także modułów Bluetooth oraz GPS, a także złącza microSD oraz jack 3,5 mm.

Sercem urządzenia jest wykorzystywany już wcześniej procesor taktowany zegarem 624 MHz, a jego działanie wspiera 512 MB pamięci RAM. Telefon ma także 512 MB pamięci ROM oraz 4 GB na dane użytkownika. Dodatkowo w komplecie jest kart microSD 4 GB.

BlackBerry Torch 9800 dostępny będzie od 12 sierpnia na wyłączność w sieci AT&T w USA. Przy umowie na 2 lata kosztować będzie 200 dolarów.










Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2010-08-03 22:54:14

    Nie ma ekranu w technologii AMOLED, dla niektórych to wiele znaczy...

  • 0

    3.  2010-08-03 23:03:45

    Cudo. Dajcie mi takiego sliderka z qwerty z WM na pokładzie :P

  • 0

    4. ~jaros  2010-08-03 23:25:34  host: apn-95-41-187-135.dynamic.gprs.plus.pl

    nie rzucajcie się tak na te amoledy itp. Zwykle tft też potrafią dać bardzo dobry obraz. Na yt są już filmiki z tym fonem i beta nowego systemu, no i widać że bb się czegos nauczyło z poprzednich średnio udanych dotykowych telefonów. Chętnie bym kupił taki tel no ale to pozostanie oczywiście w strefie marzeń...

  • 0

    5. ~vasco  2010-08-03 23:32:55  host: a88-113-5-173.elisa-laajakaista.fi

    czemu jest tak malo dotykowych sliderow? to chyba dopiero drugi po s8300 tego typu telefon, jakby nokia takie cos zrobila to bym kupil bez zastanowienia

  • 0

    6. ~  2010-08-03 23:43:40  host: public-gprs124808.centertel.pl

    jaros tak rzucasz frazesami to prosze przypomnij jakie to byly te srednio udane touchscreeny BB?

  • 0

    7. ~  2010-08-03 23:45:06  host: public-gprs124808.centertel.pl

    @5 a ty co tak zakochany w tej finskiej marce?

  • 0

    8.  2010-08-03 23:47:15

    Ad 5. Palm Pre też jest sliderem. Osobiście nieciepię telefonów z wysuwaną z boku klawiaturą (np. N97) bo jak takie cos obsługiwać jedną ręką? Takie BB to już inna bajka o myślę, że swietnie będzie się obsługiwało tego fona.

  • 0

    9. ~atomfx  2010-08-04 09:21:54  host: hft121.internetdsl.tpnet.pl

    Dodatkowo w komplecie jest "kart" "microSD" 4 GB. Chyba karta? I nazwa karty chyba powinna być ze spacją? Ale się czepiam. A co do fonika to jest fajny ale dla biznesmena No i moja koleżanka stwierdziła, że jest Ładny. O gustach nie rozmawiamy.

  • 0

    10. ~corpo  2010-08-04 09:28:33  host: apn-77-114-118-241.dynamic.gprs.plus.pl

    To, że nie ma amoled nie jest wielkim minusem, przypominam że nie jest to multimedialny gadżet a narzędzie do komunikacji dedykowane na rynek biznesowy. W końcu pojawiło się coś co zastąpi moją wysłużoną i wolną e71

  • 0

    11.  2010-08-04 09:36:15

    Nie wiem co się tak czepiacie tego że ekran nie jest Amoled. LCD też jest dobry a na słońcu czy na dworze na Amoled prawie nic nie widać. Co innego SuperAmoled.

  • 0

    12. ~  2010-08-04 10:50:16  host: 212.160.172.70

    @3 - wm? windows mobile? WINDOWS MOBILE CHCIALBYS DO TEGO CUDA WSADZIC? BOŻE, UCHOWAJ! wlasnie o to chodzi, ze nowy RIMowski os wyszedl wlasnie na tym terminalu, to jest napiekniejsze! telefon - jak to BB (obecnie uzywam 8900, wyglada ladnie, a ten niemniej!) wysokiej jakosci materialy, szwajcarska dokladnosc. @4 yhm. no, widac jakie masz pojecie w temacie. n/c. dla Resarch In Motion mega + za telefon, pewnie kolejny sukces

  • 0

    13.  2010-08-04 12:03:46

    @12: tak, WM. Ty lubisz OS RIMa, ja lubię WM. I wiele bym dał za sprzęt z WM i w takiej budowie.

  • 0

    14. ~-  2010-08-04 12:51:37  host: t15-15.opera-mini.net

    I cale szczescie ze nie ma tego arcybadziewia oleda :) dla niektorych to wiele znaczy :) szkoda tylko ze slider w dol, tego sie uzywac nie da :( gdyby byl porzadny w bok...

  • 0

    15. ~  2010-08-04 13:40:26  host: 212.160.172.70

    @13 rozumiem ^^ a co do slidera na @14, to jest masa telefonow tego typu, corby, dolphin (czy jak mu tam), nawet n97 - i do obslugi obu rak potrzeba. tu wygoda jest duzo wyzsza, spodobalaby Ci sie

  • 0

    16. ~jaros  2010-08-04 13:51:05  host: 77.252.171.194

    do 6: chodzi o stormy.

  • 0

    17.  2010-08-04 14:31:58

    Ekran TFT to nie wada w zastosowaniach BlackBerry, ale jednak nawet sam AMOLED daje duzo lepszy kontrast. Na codzien uzywam 2 telefonow jeden klasyczny TFT QVGA a drugi AMOLED WVGA i nie ma porównania do kontrastu i nasycenia kolorow. Bladow ypada klasyczny TFT. Oczywiscie w biznesie nie ma to az takiego znaczenia. Sam telefon i nowy system zapowiada sie na kolejny hit BB.

  • 0

    18. ~`  2010-08-04 19:35:04  host: dynamic-78-8-154-116.ssp.dialog.net.pl

    15 No właśnie nie prawda, bo ja mam qwerty wysuwaną z boku i nie ma żadnego problemu z obsługą jedną ręką :) I w różnica wygody miedzy tego typu klawiaturą a ciasnym sliderem w dół jest GIGANTYCZNĄ przepaścią, oczywiście na rzecz normalnej, prawdziwej qwerty :) Vincenzo Wyjdź na dwór to zobaczysz co to znaczy różnica w kontraście :)

  • 0

    19.  2010-09-10 01:23:11

    żeby opisywać jakiekolwiek klawiatury qwerty trzeba najpierw przeżyć tego typu klawiaturę w jeżynach, a najlepiej jakimkolwiek boldzie (9800 jest kontynuacją serii 9700, właśnie bolda), poza tym może storm I był poważnym niedociągnięciem RIMu, ale storm II to telefon z świetnym dotykiem, który notabene nie jest zastosowany w tym modelu, co może dziwić, ale jak pokazuje RIM i wszystkie udane telefony wychodzące z pod ich pędzla (no może poza wspomnianym wcześniej stormem I) ten będzie na pewno rewelacyjny, ale do momentu aktu zetknięcia się z tym inżynieryjnym tworem prosto z państwa klonu bodajże polnego, pewności mieć nie można, jedynie przypuszczenia:)

Dodaj swoją opinię