Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry rozważa przejście na Androida

BlackBerry rozważa przejście na Androida

LuiN 12 Czerwca 2015 08:54

9 2

Jak donosi agencja Reuters, kanadyjski BlackBerry rozważa wyposażenie nadchodzących smartfonów firmy w system Android.



BlackBerry, który przed laty (jeszcze jako RIM) dominował na rynku smartfonów, teraz dzierży mniej, niż 1% światowego rynku smartfonów. Firma ogłosiła niedawno plany dotyczące przesunięcia środka ciężkości działalności BlackBerry ze sprzętu na oprogramowanie i systemy zarządzania urządzeniami. Jak nieoficjalnie dowiedział się Reuters, wejście na rynek smartfonów z Androidem ma być częścią tej strategii.




BlackBerry odmówił komentarza co do androidowych spekulacji, podkreślając jednak, że pozostaje zaangażowany w BlackBerry 10, platformę nie mającą konkurencji, gdy chodzi o bezpieczeństwo.

Od dłuższego czasu narzędzia Kanadyjczyków wychodzą jednak znacznie dalej, niż tylko do granic własnego, jeżynowego podwórka. Dostaniemy je również w wersji dla Androida, iOS czy systemów Microsoftu. Od lat da się też uruchamiać androidowe aplikacje na smartfonach i tabletach BlackBerry.

Wizja bezpieczniejszego, zmodyfikowanego przez BlackBerry Androida, szczególnie w połączeniu z wysoką jakością wykonania sprzętu Kanadyjczyków, jest bardzo intrygująca. Martwi jednak jednak określenie smartfonów z Androidem jako część strategii przesuwania się firmy w kierunku oprogramowania - czyżby BlackBerry sam nie wierzył w sukces tych telefonów?

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry | android

w sumie: 71
  • 0

    54. ~Gamer  2015-06-12 17:30:17  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    @53 Raczej z "Ch" to on wyszedł jakieś 13 lat temu, biorąc pod uwagę poziom jego wypowiedzi. Raczej już tam nie wróci , wybacz iż Cię rozczarowałem ale nie można żyć marzeniami. :-)

  • -2

    55.  2015-06-12 17:49:26

    @52 rozglądaj się za nową platformą, bo nawet jakby wszyscy reprezentanci Twojego zawodu w CH będą kupować tylko BB to będzie to niestety za mało aby utrzymać tą firmę, bo świat już tego nie kupuje.

  • -2

    56.  2015-06-12 17:51:30

    @53 może nie do CH, bo jest tam przeraźliwie nudno ale z TP na pewno jeśli tylko sprzedaż smartfonów wolumenowo i wartościowo HTC+SONY+LG+BB > APPLE.

  • 0

    57.  2015-06-12 19:35:18

    @36 vonski

    Tak właśnie wygląda BB OS10, prócz tego że jest zupełnie innym systemem to odpala aplikacje androidowe a nie ma usług Google. I to jest największy problem na tą chwilę bo coraz więcej aplikacji wymaga tych usług do pełnego lub też w ogóle działania.

  • 0

    58.  2015-06-12 20:24:53

    @48: z całym szacunkiem, ale Here to koło świetnych map nawet nie stało :) Ciekawe kiedy ci geniusze dojdą to tak zaawansowanej funkcji jak dodanie punktu "przez" w tej zabawkowej nawigacji.

    @57: miałem już podejścia do BBOO10, i to dwa (2x Z10). Mimo mojej otwartości na nowe systemy nie jestem w stanie przełknąć niektórych jego ograniczeń, szczególnie w kwestii personalizacji i modyfikacji wizualnych. Pewnie do końca roku znów sobie kupię jakąś jeżynkę i spróbuję raz jeszcze, ale jakoś już nie wierzę, że mnie kupią. Tym bardziej, że znów idą w klawiaturowce, a ja tego nigdy w życiu nie potrzebowałem.

  • 0

    60. ~JustMe  2015-06-12 20:42:50  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    Tego jego iphone to mój Passport rozwala na łopatki w każdym momencie....
    Jeśli ten jego iphone podniesie się po SMS :D
    Hahahahaha

  • 0

    61. ~JustMe  2015-06-12 20:54:21  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    Ogólnie standard: Jakiś news o BlackBerry a fanboy dostał slowotoku choć nie wie co to BlackBerry tak naprawdę, gdy Telepolis pisał o Sms który zabijał iphone jakoś fanboy milczał, pewnie wtedy właśnie jego iCrap dostał sms z którym sobie nie mógł poradzić

  • 0

    62. ~JustMe  2015-06-12 20:59:02  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    A tak na poważnie, news powyższy jest tak realny jak to ze jutro jest poniedziałek....
    Glupszej informacji nie mógł ktoś wymyślić...

  • 0

    63.  2015-06-12 21:37:37

    @58
    Jesteś zbyt rozpieszczony bajerami z andka które w większości zjadają baterię i robią więcej problemów niż pożytku :) Kurde to jest sprzęt do działania a nie tuningowania wizualnie, tym się właśnie różni od androida że daje ci podstawowe możliwości personalizacji wizualnej, ale system jest zbudowany w kierunku efektywności pracy na nim.

  • 0

    64. ~mk  2015-06-13 08:24:41  host: aafk80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    applefan, nie pchaj się w porównywanie marek tak różnych jak Apple i Nokia bo nie wyjdzie ci to na zdrowie. Nokia w czasach swojej świetności miała tyle modeli telefonów, że Apple do końca swojej kariery nie wyprodukuje nawet połowy z tego. Po drugie, dzisiaj sprzęt Apple może mieć byle dzieciak z podstawówki i gdzie tu prestiż? Nokia miała w swojej ofercie drogie, "poważne" modele przeznaczone dla biznesu a nie dla zabawy. Inaczej niż Apple, którego telefony są przeznaczone do wszystkiego czyli...nijakie.

  • 0

    65.  2015-06-13 09:25:31

    Applefan a może wypowiesz się na temat przekrętów podatkowych Apple. Trochę im tych mld ubędzie jak zapłacą zaległe podatki w Europie. Modle się tylko żeby TTIP podobnie jak ACTA nie weszło w życie, bo ta zachłanna firma zacznie się panoszyć po starym kontynencie i patentować prostokąty z okrągłymi rogami, radio, a może nawet jabłka, które zapewne również przed matką naturą wymyślili.

  • 0

    66.  2015-06-13 10:23:58

    @63: ja jestem rozpieszczony Windows Mobile z czasów pierwszych PocketPC, a nie Androidem :-) Android daje niestety tylko małą namiastkę jego możliwości...

  • 0

    67.  2015-06-13 10:27:53

    @64 ad.1 ile modeli ma teraz Nokia? Mimo mnogości modeli i wersji (w której oprócz klientów pogubiła się sama Nokia co jakiś czas to wszystko przenumerowując i tworząc tzw klasy produktów jak w średniowieczu) została pokonana przez jeden model iPhona z którego tak wszyscy od początku drwili. W tej chwili Apple jest największą firmą na świecie pod względem kapitalizacji i wielu innych parametrów, a tych co się z niego śmiali już nie ma lub za chwilę nie będzie. ad.2 w iphonie nie chodzi kompletnie o prestiż, to konkurencja o niego walczy sprzedając na starcie drożej topowe urządzenia jak Apple. Chodzi o działanie i ekosystem Za tym głosują klienci portfelami.

  • 0

    68.  2015-06-13 10:32:48

    @65 nie pierwszy raz biznes z łatwością pokonał niedouczonego ustawodawcę, który daje możliwości unikania opodatkowania z czego korzystają chyba wszyscy wielcy: Apple, Google, MS, Sony, McD itd itd. Jak chcesz to płać wszystkie podatki, rezygnuj z ulg itd - Twój wybór, masz takie prawo jak CI którzy z nich korzystają i unikają opodatkowania. Z drugiej strony to żenujące żeby się chwytać jakich rzeczy w nadziei na osłabienie Apple, który pod koniec tego roku dzięki swoim genialnym produktom zwiększy dystans do konkurencji, który już w tej chwili jest nie do nadrobienia ale teraz Apple zniknie im nawet z horyzontu.

  • 0

    69.  2015-06-13 11:53:22

    @67 Apple dostało ulgi podatkowe, bo zobowiązało się tworzyć miejsca pracy, prowadzić w danym kraju badania i inwestować w gospodarkę. Nie dotrzymał umowy, więc musi zwrócić różnicę prosta sprawa. Dla przykładu Nokia i Microsoft maja centra badawcze w Polsce, Samsung i LG mają fabryki. Apple nic takiego nie ma, więc mu się nie należą ulgi prosta rzecz. Ja nie rozumiem Twojej radości i zachwytu. Z czego niby się cieszysz? Z tego, że Apple umów nie dotrzymuje i wyłudza ulgi podatkowe? To nie są żadne chwyty żeby ich osłabić tylko tzw. podatek obrotowy, a duże obroty to duże podatki.

  • 0

    70.  2015-06-13 14:11:54

    Hej vonski, z ciekawości - co dawał PPC czego nie daje Android? Pytam o tyle, bo przerabiałem PPC choć raczej powierzchownie, choć nie tak krótko : )

  • 0

    71. ~  2015-06-13 17:38:31  host: bqb166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czytam te komentarze na Telepolis i z każdą minutą nabywam coraz większej pewności, że nic z Apple nigdy nie zawita do mojego domu. Jeden człowiek, a tak potrafi skutecznie zniechęcić do marki.

  • 0

    72.  2015-06-14 12:24:21

    @70: otwarty OS z dostępem do plików systemowych prosto z pudełka, bez kombinowań, nieograniczony zakres modyfikacji wizualnych, skinów itd. Mam zerowe doświadczenie w programowaniu (nie moja branża), ale radio samochodowe na WinCE nawet sam sobie zmodyfikowałem :) To oczywiście też nie był system idealny (ba, do ideału było mu bardzo daleko), ale uwielbiałem go za otwartość. A po zmianie Mobile na Phone zrobili z niego dokładnie coś odwrotnego.

  • 0

    73. ~Technik  2015-06-14 21:31:44  host: 178235009229.warszawa.vectranet.pl

    #52 Ciekawe co piszesz. Właśnie skończyłem, konwersje biura w Genevie z platformy BB na iPhone. I nie jestem jedyna firmą która to robi. BB10 jest portem z Androida. Wiec nie za bardzo wiem, co miałoby w tematyce bezpieczeństwa zmienić "uoficjalnienie"'tego faktu.

    Mogę podać naście powodów dla których urządzają Apple są nie do końca dopasowane do potrzeb korporacyjnych. Niemniej na dziś dzień jest to najlepsze rozwiazanie. Dlatego w oparciu o iPhone6 tworzy się Jedno z wiodących dla firm z rynków finansowych usług doradczych czy prawnych platform.

  • 0

    74. ~Darek  2015-06-15 10:23:26  host: apn-95-41-68-143.dynamic.gprs.plus.pl

    @71 , Mam takie same odczucia, choć nie z powodu tego jednego tutaj "wielbiciela" marki, ale z zupełnie innych powodów. Po części naświetlił je autor komentarza @52, z tym że trochę się zapędził w krytyce. Z początku merytoryczna wypowiedź zamieniła się z nastawiona na udowodnienie racji. Ciekawie, ale niepotrzebnie. A tak generalnie to czekam na rozwój platformy opartej na Linuksie. Na ten moment nic się nie dzieje, bo brak wsparcia finansowego, a trzy konkurujące platformy jej mają i to jest ich szczęście.

Dodaj swoją opinię