Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry PlayBook jako pierwszy otrzymał certyfikat rządu amerykańskiego

BlackBerry PlayBook jako pierwszy otrzymał certyfikat rządu amerykańskiego

LuiN 22 Lipca 2011 12:33

0 0

Tablet BlackBerry PlayBook jako pierwsze urządzenie tego typu otrzymało certyfikat FIPS 140-2, pozwalający na wykorzystanie go przez amerykańskie agencje rządowe.

Certyfikat FIPS (z ang. Federal Information Processing Standard) jest przyznawany przez amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii, który działa w oparciu o Federal Information Security Management Act z 2002 roku.

Przyznanie certyfikatu jest kolejnym dowodem na to, że dążymy do spełnienia oczekiwań organizacji, które wysoko cenią sobie bezpieczeństwo. Umożliwi także amerykańskim instytucjom rządowym zakup tabletów ze świadomością, że urządzenia te spełniają restrykcyjne zasady bezpieczeństwa dotyczące ochrony wrażliwych danych. - mówi Scott Totzke, odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa w Research In Motion.
Tablet BlackBerry PlayBook jest obecnie prezentowany na największej rządowej konferencji teleinformatycznej FOSE w Waszyngtonie. Otrzymał tam nagrodę dla najlepszego zaprezentowanego urządzenia.Źródło tekstu: RIM     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2011-07-22 12:44:39

  A to dziwne, skoro znaczna część transmisji idzie przez serwery firmy w Kanadzie ;). *** bezpieczne urządzenie.

 • 0

  2.  2011-07-22 12:45:51

  Czyli NSA złamała już algorytmy BB ;)

 • 0

  3. ~fism  2011-07-22 12:51:33  host: 93-186-31-81.rdns.blackberry.net

  Co w tym dziwnego? PB wszystkie dane transferuje przez podlaczone do niego BB, ktore już takie certyfikaty ma, wiec musi być też dostosowane do ich wymagan. No i co maja lamac jak idzie po BES, ktory dziala inaczej niż BIS?

 • 0

  4.  2011-07-22 12:52:28

  @1 Zmartwie Cię, nie muszą i pewnie nie idą przez serwery w Kanadzie - idą przez tak zwany NOC, a takich NOC'ow RIM na świecie ma kilkanaście w tym 2 czy 3 na potrzeby USA w USA. A już o to dba NSA, żeby każdy serwer na terenie USA był pod jej "ochroną"

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet