Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry PlayBook

BlackBerry PlayBook

LuiN 28 Września 2010 08:26

0 0

Research in Motion zaprezentował swój pierwszy tablet internetowy. BlackBerry PlayBook wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor, aż 1 GB pamięci RAM i ma możliwość nagrywania filmów HD - zarówno przednią, jak i tylną kamerą.

rim blackberry playbook tablet rim blackberry playbook tablet rim blackberry playbook tablet rim blackberry playbook tablet

PlayBook ma 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, na którym oglądać będziemy BlackBerry Tablet OS. Nowy system bez trudu radzi sobie z przeglądaniem rozbudowanych stron internetowych za sprawą zgodności z Adobe Flash 10.1 i HTML 5.

Urządzenie może być sparowane z telefonem BlackBerry z użyciem zabezpieczonej transmisji Bluetooth. Połączenie takie daje pełny dostęp do łączności na zasadzie Push takich aplikacji jak email, kalendarz, BBM, dokumenty, zadania etc. Wbudowanego modemu 3G zabrakło (RIM planuje jednak wypuszczenie w przyszłości modeli 3G i 4G).

Łączność WiFi realizowana jest w aż 4 standardach: a/b/g/n; mamy też obsługę DLNA i złącze microUSB. Z przodu urządzenia umieszczony został aparat 3 Mpix, a z tyłu 5 Mpix. Oba potrafią nagrywać wideo jakości FullHD i dają dostęp do wideorozmów jakości HD.




Nasze nagrania wideo prezentować możemy na wielkim ekranie dzięki złączu Micro HDMI. Urządzenie potrafi też odtwarzać filmy jakości FullHD w formatach H.264, MPEG4, i WMV. Do naszej dyspozycji jest też złącze microUSB i wysokiej klasy głośniki stereo.

Całość zmieszczona została w obudowie o wymiarach 130 x 194 x 10 mm i ma masę 400 gramów. Tablet będzie dostępny na rynku na początku 2011 roku w USA, reszta świata będzie mogła go nabyć w II kwartale 2011 roku.



Źródło tekstu: RIM, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~sanczo  2010-09-28 08:49:32  host: ig2.internetdsl.tpnet.pl

    Calkiem ladny. Ciekawe jaka cena. Jezeli do 2tys to kupuje z marszu

  • 0

    2.  2010-09-28 08:54:00

    Mi się podoba, nawet bardzo.

  • 0

    3. ~  2010-09-28 09:20:40  host: 93-186-23-237.rdns.blackberry.net

    Prawdziwy iPad killer tyle tylko ze nie bedzie z nim konkurowal

  • 0

    4. ~  2010-09-28 09:26:53  host: 212.160.172.70

    no, to nowy lider padow sie pojawil. i te full sparownie z moim bb... ach! szkoda troche tego 3g, ale wciaz urzadzenie bije konnkurencje, i to mocno!

  • 0

    5.  2010-09-28 09:36:17

    Z opisu świetny. Jeśli ktoś używa BB(tutaj rzadko:P), to ten PlayBook jest świetnym dopełnieniem... Dla mnie bomba.

  • 0

    6.  2010-09-28 09:54:16

    3, według mnie bardzo spóźniony. On by musiał wyjść już teraz, a nie dopiero po styczniowej prezentacji nowych iPad-ów. Z drugiej strony nie chce mi się jednak wierzyć, że nowe iPady dadzą radę nagrywać FullHD - a tu taka możliwość będzie.

  • 0

    7.  2010-09-28 10:13:24

    @sanczo 2000, ale chyba dolarów...

  • 0

    8. ~  2010-09-28 10:22:59  host: user-109-243-250-144.play-internet.pl

    czy mnie się wydaje, że nie ma łączności UMTS/GSM? Tylko wifi? Co to za północnoamerykańska moda?

  • 0

    9.  2010-09-28 10:23:52

    LuiN ja bym nie określała PlayBooka iPad killerem, to jednak trochę inna półka i inna grupa docelowa. Z tego, co rozumiem, póki co w PlayBook'u żeby mieć dostęp do sieci poza strefą WiFi trzeba go sparować z telefonem BB, więc target chyba jest jasno określny... Flash, HD, mocna specyfikacja powinna sprawić, że świadomi klienci wybiorą tablet BB.

  • 0

    10. ~  2010-09-28 10:24:00  host: t09-08.opera-mini.net

    Bez modemu 3G to sprzet niewiele wart.

  • 0

    11.  2010-09-28 10:36:27

    ewqaewqa, 8, 10 - planowane są wersje z modemem 3G oraz 4G.

  • 0

    12.  2010-09-28 10:41:30

    parowanie przez bluetooth z bb da dostep przez siec 3g jezeli ktos juz tak potrzebuje 3 g to zawsze moze smigac z podrecznym mini modemem mifi albo zamiec swoj telefon dzieki odpowiedniemu softowi w punkt dostepu predkosc ograniczona do mozliwosci transmisji bluetooth ale zawsze cos ... jak dla mnie coraz lepiej jedak ogolnie ceny padow sa zbyt wysoki a wrecz nierealne lepiej kupic tel z duzym wyswietlaczem jezeli chodzi o internet ... pZdr

  • -1

    13. ~amg  2010-09-28 10:45:10  host: staticline56935.toya.net.pl

    Świetny, tylko ciekawe co z ceną... btw. A Nokia dalej śpi i znów za kilka latek będzie płakać, że przychody i udział w rynku spadają.

  • 0

    14. ~Artur  2010-09-28 10:47:18  host: 178-37-139-117.adsl.inetia.pl

    jestem wielkim fanem BB ale brak modemu 3g dysfalifikuje to urzadzenie. dużo lepiej kupić Samsunga Galaxy Tab.

  • 0

    15. ~wlochaty  2010-09-28 12:12:18  host: 87.204.45.215

    @Artur - czytaj co pisze wyżej. Będzie model z 3g/gsm. Samsung galaxy tab - może owszem, ale znając możliwości QNX to jednak wole OS'a od nich.

  • 0

    16. ~Człowiek  2010-09-28 16:33:49  host: user-188-33-44-54.play-internet.pl

    LuiN: Planowane jest wydanie wersji BlackBerry PlayBook-a z 3G oraz 4G, ale kiedy to będzie, skoro model bez w/w sposobów łączności będzie w sprzedaży dopiero w II kwartale b.r., to co mówić o modelu z 4G zwłaszcza?

  • -1

    17. ~rappy  2010-09-28 18:02:09  host: 94.254.196.118

    Tablet. Czyli bezużyteczny. Zaraz pewnie znajdzie się kilka osób przekonujących,że będzie tym kręcić filmy, czy pisać wypracowania, co? I nie iPad killer, bo nie ma czego zabijać, potrzeby korzystania z tabletow nie ma.

  • 0

    18. ~  2010-09-28 20:02:05  host: t18-11.opera-mini.net

    czego to ludzie nie wymyslap wedlug mnie powninny byc zwykle teelefony z dzwonieniem i smsmi nic wiecej a traz sa sane jakis tabmety sfartwony i jakies droidy symbie, windowsaje po co mi to wszytko mam 60 lat i nie potrzebujem adnych dodatkow mni starczy telefn z tlenofonowaniem i esemesami nic pzatym a teraz jakis cudy niwidy wymyslojaqqqpoco

  • -1

    19. ~misiek  2010-09-28 21:04:07  host: 194.181.94.161

    @up dziadek nikt Ci nie każe z tego korzystać kup sobie nokie 3310 na allegro za 50zł i pisz sms jak Cie innowacje nie interesują. pozatym piszesz z opery mini ciekawe czy Twój telefon do sms i dzwonienia by miał taką fukcje zeby sie po necie poruszać?

Dodaj swoją opinię