Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry Passport z kwadratowym ekranem 1440p

BlackBerry Passport z kwadratowym ekranem 1440p

LuiN 20 Czerwca 2014 18:37

10 3

BlackBerry zapowiedział nowy smartfon - model Passport, wyposażony w wysokiej rozdzielczości kwadratowy ekran, klawiaturę QWERTY i bogatą bazę dodatkowych aplikacji za sprawą współpracy z Amazonem.



blackberry passport blackberry passport blackberry passport




BlackBerry Passport zaoferuje 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli (tyle samo linii co w QHD). Tak duża przekątna przy kwadratowych proporcjach ekranu przekłada się na sporą szerokość urządzenia. Ekran będzie miał aż 81 mm szerokości, a więc większą niż ta w 5,7-calowym Galaxy Note 3. Pod niezwykłym jak na współczesne standardy ekranem znalazła się sprzętowa klawiatura QWERTY - również rzadkość w świecie smartfonów.

Niewiele wiadomo póki co na temat pozostałych podzespołów urządzenia. Szef BlackBerry przekazał jedynie, że Passport będzie znacznie wydajniejszy niż BlackBerry Z30 z chipsetem Snapdragon S4 Pro. Według nieoficjalnych informacji, spodziewać możemy się Snapdragona 800, 3 GB pamięci RAM i bardzo dobrej baterii.

Co warto dodać, BlackBerry dogadał się z Amazonem w kwestii dystrybucji aplikacji. Amazon Appstore pojawi się w BlackBerry OS 10.3 wraz ze swoją bazą ponad 200 tys. programów. Do tej pory możliwe było instalowanie na smartfonach BlackBerry androidowych aplikacji, jednak czynność ta wymagała uprzedniej konwersji. Teraz aplikacje będą dostępne bezpośrednio z amerykańskiego sklepu, co przy okazji znacząco ułatwi ich aktualizację.

Źródło tekstu: crackberry, wł     

Dodaj do:

Tagi: amazon | blackberry | passport

w sumie: 38
  • 1

    19. ~  2014-06-21 00:19:59  host: 5.174.86.97

    @18, Ty, patrz, ciekawostka. Pytam właśnie mojej "hej, podoba Ci się mój laptop?", a ta mówi "no pewnie!". A używam niskopółkowego R400... :D

  • 1

    20. ~JustMe  2014-06-21 00:29:45  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @15 Jesteś dowodem na istnienie bezmozgow, wracaj do matki Polki.
    Przytaczac opinie "matek polek" odnośnie w/w tematu nie mając jednocześnie kontaktu z BlackBerry 10 chociażby to książkowy dowód na problem...
    Sorry, ale na głupie teksty odpowiadam adekwatnie...

  • 0

    21.  2014-06-21 00:59:49

    Ten Passport... właśnie poznałem swój następny telefon.
    Wygląda przepięknie (mówi posiadacz ThinkPada), choć klawiatura na 1/4 długości telefonu wygląda na skutecznie zachęcającą do skorzystania z jej ekranowego odpowiednika.
    No i jeszcze aplikacje z Androida. Koniec - nie wiem kiedy, ale będzie mój.

  • -1

    22. ~tata  2014-06-21 06:29:15  host: apn-31-1-171-27.dynamic.gprs.plus.pl

    Takie wynalazki pamietam z przed lat na windows 5 i na symbianie.

  • 1

    23. ~dudi  2014-06-21 10:30:28  host: 79-139-22-225.prenet.pl

    Od wersji BlackBerry OS 10.2.1 czyli od marca można instalować apki bezpośrednio ze sklepu Google play np za pomocą aplikacji snap

  • 1

    24. ~dP  2014-06-21 11:09:43  host: user-94-254-131-153.play-internet.pl

    Aplikacje z Androida są od dawna. Trzeba zainstalować Snapa i masz dostęp do Google Play, a konwersja pliku robi się sama.

  • 0

    25. ~dP  2014-06-21 11:11:06  host: user-94-254-131-153.play-internet.pl

    Widzę, że Dudi mnie ubiegł. ;-)

  • 0

    26. ~dP  2014-06-21 11:20:23  host: user-94-254-218-6.play-internet.pl

    Tekst o matkach niszczy, szczególnie literowka. A co do Symbiana, zgoda, ale ekrany dotykowe tez były na długo przed iP, a dopiero apple 'wymyslilo' je na nowo.

  • 0

    27. ~#15  2014-06-21 11:35:54  host: apn-95-40-78-53.dynamic.gprs.plus.pl

    @20, gratuluję adekwatnych odpowiedzi, skoro potrafisz "zniżyć" się do mojego bezmózgiego poziomu to znaczy, że jesteś taki sam, tylko od innej strony :D
    I nie mów mi dokąd mam wracać, będę przytaczał opinie kogo będę chciał, póki Cię nie obrażam to mam prawo wypowiedzi publicznej, Ty jednak posunąłeś się o krok za daleko.

  • 0

    28.  2014-06-21 11:46:39

    trzy koła jak nic

  • 0

    29. ~Calm7  2014-06-21 12:07:26  host: n13-07-03.opera-mini.net

    Co tam kwadratowy ekran, idzie się przyzwyczaić... Ale klawiaturka? Ee.. Nie sądzę aby była wygodna.

  • -1

    30. ~  2014-06-21 12:26:51  host: apn-95-40-78-53.dynamic.gprs.plus.pl

    Jest beznadziejna i tyle. Debil, który to zaprojektował wart jest chodzenia w niepralnych spodniach elektrycznych przez rok bez zdejmowania.

  • 0

    31. ~Jerry  2014-06-21 12:44:31  host: 89-77-20-253.dynamic.chello.pl

    Właśnie pojawił się następca mojego Z 30:)

  • 0

    32.  2014-06-21 12:53:56

    Nie jestem zwolennikiem zapychaczy kieszeni ale ten model przypadł mi do gustu. Plus dla BB.

  • 0

    33.  2014-06-21 14:21:27

    Od zawsze miałem Blackberry i jestem wielkim entuzjastą tej marki. Fajnie, że mimo sporej zadyszki coś się jednak u nich dzieje. Passport fajnie się prezentuje, mam nadzieję że usługi jakie oferuje BB oraz bezpieczeństwo jakie od zawsze jest ich domeną będzie się dalej rozwijać.

  • 0

    34. ~Hopla  2014-06-21 17:45:24  host: host-119-160.mt.pl

    Ta klawiatura ma być tez oparta na gestach, czyli pewnie będzie poniekąd dotykowa. Ona ma zastąpić touchpada ze starszych modeli, a zarazem ma pozostać normalną klawiaturą dla osób, które nie lubią pisać na ekranie. Zresztą i tak większości nie będzie stać na ten model, bo ich odbiorcą będą szefowie firm. Zaznaczam, że mnie też nie będzie stać na takie cacko. Zresztą wolę model Classic. Pozdrawiam.

  • 0

    35. ~  2014-06-21 20:40:16  host: dgy229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co komu tak wysoka rozdzielczość na 4,5 calowym ekranie? Wielkość pojedynczego piksela jest mikroskopijnie mała a oko ludzkie i tak raczej tego nie rozróżni. Za to wyświetlacz zapewne będzie wciągał więcej baterii.

  • 0

    36.  2014-06-21 21:15:48

    Uuuuuu, znowu na jakichś urodzinach koledzy krawaciarze będą mnie pouczali wyciągając BB z kieszeni, że iPhony są dla plebsu a prawdziwy człowiek biznesu używa tylko BB bo ma super maila i wiele narzędzi biznesowych, z których dla przykładu ani jednego mi nie wymienili :D

  • 0

    37. ~JustMe  2014-06-22 22:42:23  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @36 to może prościej : Napisz czemu iPhone czy Android jest lepszy od BlackBerry, a wtedy zrozumiesz na czym polega przewaga BlackBerry

  • 0

    38. ~Ko  2014-10-10 15:46:57  host: d184-84.icpnet.pl

    Facet,chyba, pyta baby czy podoba jej się telefon a ta mówi, że brzydki. Gratulujemy wyboru partnerki i zalecamy poszukiwanie nowszego modelu. Może być ładny.

Dodaj swoją opinię