Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry Passport oficjalnie

BlackBerry Passport oficjalnie

orson_dzi 24 Września 2014 21:30

16 2

passport Po wielu tygodniach szumnych zapowiedzi, BlackBerry Passport został oficjalnie zaprezentowany.




BlackBerry Passport ma być wielką nadzieją kanadyjskiej firmy na poprawę coraz gorszych wyników finansowych. Smartfon zaoferuje kwadratowy wyświetlacz IPS o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli. Będzie napędzany przez czterordzeniowego Snapdragona 800, taktowanego zegarem 2,2 GHz w parze z 3 GB pamięci RAM. Wbudowaną pamięć 32 GB będzie można rozszerzyć o dodatkowe 128 GB za pomocą kart microSD. Pośród modułów łączności nie zabrakło miejsca dla Wi-Fi, LTE oraz NFC. Główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix zaoferuje optyczną stabilizację obrazu i nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę. Przedni o rozdzielczości 2 Mpix nagra filmy w rozdzielczości 720p. Smartfon będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3450 mAh. Całość będzie pracować pod kontrolą BB OS w wersji 10.3.


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Magnesem na potencjalnych nabywców w modelu Passport ma być specjalnie zaprojektowana klawiatura. Ma ona jednocześnie reagować na tradycyjne, fizyczne wciskanie, a dodatkowo jej powierzchnia będzie wrażliwa na dotyk.


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Prezes BlackBerry na konferencji nie mógł nie skomentować najnowszych doniesień na temat wyginających się obudów w iPhone'ach. John S. Chen zapewnił, że obudowa nowego BlackBerry na pewno nie będzie łamać się od trzymania jej w kieszeni. Passport nie będzie najmniejszym urządzeniem na rynku. Został zamknięty w obudowie o wymiarach 128 x 90,3 x 9,3 mm o masie 196 gramów.


Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


BlackBerry Passport będzie dostępny w sklepie internetowym BlackBerry w cenie 599 dolarów, co jednak jest tylko chwilową promocją. Normalna cena smartfonu, to 699 dolarów. Passport będzie dostępny do końca roku w 30 krajach. Niestety póki co na liście brakuje Polski.

Źródło tekstu: BlackBerry; wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry | blackberry passport

w sumie: 44
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~303  2014-09-25 12:22:21  host: 89-75-37-28.dynamic.chello.pl

    Czy orientuje się ktoś, jak/gdzie można ten telefon kupić (poza USA i Kanadą) ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~  2014-09-25 12:45:27  host: user-164-127-98-156.play-internet.pl

    Nawet fajny. Szkoda, że na nano SIM, a nie Micro.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~Jacek  2014-09-25 13:05:55  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @26 Tu masz liste krajow gdzie bedzie oficjalna dystrybucja http://tlp.is/3zn

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-09-25 14:54:39

    do końca wierzyłem, że jednak trochę go "odchudzą", względnie wydłużą kosztem szerokości, niestety... Xperia Z Ultra była dla mnie wielka (9,2cm), tu szerokość jest niewiele mniejsza (9cm). Szkoda. Cały czas pozostanie szukać czegoś w zastępstwie E71/E72. ChaCha od HTC to był żart, inne BB jakoś do mnie nie przemawiały.
    Tak czy inaczej, może kiedyś spróbuje się przekonać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30.  2014-09-25 14:56:41

    Patrząc na listę krajów jestem lekko zawiedziony... Jest Słowacja, Rumunia, nawet Nigeria...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~stz  2014-09-25 15:13:39  host: user-94-254-145-251.play-internet.pl

    Nie ma się co dziwić, że Nigeria. Tam BlackBerry jest najpopularniejszy ze względu marek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~hens  2014-09-25 15:41:46  host: 46.238.221.17

    Aby płacić BlackBerry, to masz zgryz ! Żaden bank nie posiada oprogramowania do tej marki terminali.
    Mam w domu dwa BB9900, fony cudowne...........ale banki i korporacje typu Biedronka Lidl i inne podobne istniejące na polskim rynku temat olały..........Tylko preferowany jest Android i ogryzek.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~pazzyrra  2014-09-25 16:17:03  host: amv186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Masakrycznie fajny. Ciekawe czy wiesza się tak samo jak np. 9780

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34. ~bb9810  2014-09-25 16:20:46  host: 212.180.160.134

    u naszych wschodnich "braci" będą sprzedawać paszporta a u nas :(

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~kacha  2014-09-25 16:40:20  host: afow32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Super fonik. Najbardziej podoba mi się jego oryginalność.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36.  2014-09-25 16:46:56

    @32 na BB10 uruchomisz aplikacje z androida.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~Jacek  2014-09-25 19:05:06  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    @32 Jak nie ma jak ma chocby ING. Ba ma nawet swoj wlasny kanal w BBM dla pracownikow

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~Krak  2014-09-25 21:23:57  host: 87-207-132-214.dynamic.chello.pl

    Do $tar - najpierw oglądnij film z prezentacją, a później pisz, że nie ma interpunkcyjnych klawiszy - są dotykowe powyżej klawiszy

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    39. ~e  2014-09-25 21:33:45  host: 83.15.160.114

    System BB 10 to zupełnie co innego niż wasze stare jeżyny na 7-ce!! 10-ka jest ... no po prostu nie da się jej porównać :) System miodzio. Ani razu mi się nie zawiesił! Płynny, responsywny - w porównaniu do Androida, to po prostu jakość vs jakoś ;) Apki z Androida działają bez problemu (jedyne czego się nie da zainstalować, to motywów i animowanych tapet, choć to też pewnie zależy...). Mi system nie zawiesił się ani razu. Ani razu nie sprawił mi problemu :) A odnośnie Passport, całkiem ciekawy. Owszem, wielki, ale trzeba mieć coś w rękach, by to ocenić. Po samym filmiku trudno jednoznacznie to stwierdzić. Do tego sprzętowa klawiatura (a nawet ta programowa jest o niebo lepsza od Swift, którą miałem na Andku na długo wcześniej, zanim stała się bezpłatna). Naprawdę polecam każdemu BB z systemem BB10, a zwłaszcza 10.3. Na mojej Z10 nawet bateria wytrzymuje całodniowe długie tortury podczas podróży :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    40. ~user  2014-09-26 11:43:16  host: 212.106.191.81

    Potwierdzam słowa przedmówcy, system mega stabilny i lekki, zero zwiechów i problemów z jakością wykonania. Zdecydowanie hołduje idei Tools not Toys. W Q10 nfc i lte w standardzie, wyjście HDMI i Miracast. Genialna sprawa to apt-x, który sprawia że muza przesyłana przez bluetooth gra świetnie. Niestety BB ma zerową penetrację i marketing w Polsce, wielka szkoda bo nie tylko prezesi, marketingowcy, etc doceniają jakoś i produktywność BB

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    41. ~arianSL  2014-09-26 12:55:51  host: apn-77-113-45-68.dynamic.gprs.plus.pl

    Z czym do ludzi ????????????????????

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~stz  2014-09-26 17:41:05  host: 078088122189.zuromin.vectranet.pl

    @41 no właśnie z czym ty do ludzi skoro argumentów brak.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43.  2014-09-29 00:35:39

    Pytanie do fanów BB: Jak jest z serwisem w PL? Gdzie idą do naprawy BB?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~owcase  2014-11-03 19:15:12  host: 77-253-231-154.static.ip.netia.com.pl

    Widziałem testowałem, zamówiłem i użytkuję wydaje się nową jakością wśród biznesówek i nie tylko, a system jeżeli tylko konsumenci zawieżą będzie bezkonkurencyjny właściwie już taki się staje, lekki praktyczny i megastabilny. Wiem że moja opinia jest głęboko subiektywna, ale jak ktoś potrzebuje narzędzi do pracy to właśnie tu znajdzie.... fakt trochę duży jak na fon ale jego funkcjonalność rekompensuje to stukrotnie.....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~bb 9810  2015-01-05 23:47:09  host: 212.180.160.134

    do Evolar , to jest problem sprzedającego, masz gwarancje wysyłasz do sprzedającego i nie interesuje Cie to dalej, takich telefonów nie kupuje się na allegro......

Dodaj swoją opinię