Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry OS 10.2 najlepszym mobilnym systemem na świecie

BlackBerry OS 10.2 najlepszym mobilnym systemem na świecie

orson_dzi 25 Sierpnia 2014 17:31

4 5
Digit, największy magazyn technologiczny w Indiach ogłosił, że BlackBerry OS jest najlepszy systemem mobilnym na świecie.



Chociaż udział BlackBerry OS na rynku mobilnych systemów w drugim kwartale tego roku spadł do 0,6%, to jednak nie przeszkodziło mu to w zdobyciu tytułu najlepszego systemu mobilnego według magazynu Digit. System kanadyjskiego koncernu wyprzedził w tym wyścigu Androida w wersji 4.4, iOS 7.1.2 oraz Windows Phone 8.1.

Jury uznało BB OS za najlepszy system do zarządzania kontaktami, e-mailami, a także do rozmów telefonicznych, łatwości robienia zdjęć, wyszukiwania i odtwarzania wideo. W teście wziął udział BlackBerry Z30, który stanął do boju z Nexusem 5, iPhonem 5S oraz Lumią 1520. Centrum testowe magazynu Digit spędziło ponad 400 roboczogodzin na przetestowaniu ponad tysiąca indywidualnych parametrów każdego systemu.

Jesteśmy bardzo podekscytowani wynikami testu, ponieważ jest świadectwem naszego zaangażowania, aby zapewnić najlepszą jakość dla naszych klientów, bez żadnych kompromisów - powiedział Sunil Lalvani, dyrektor zarządzający, BlackBerry w Indiach. BlackBerry 10.2 OS jest zbudowany na solidnym fundamencie, zapewniając konsumentom szereg innowacyjnych funkcji, takich jak potężne BlackBerry Hub, aby pomóc im być tak wydajnm, jak tylko jest to możliwe, w pracy i codziennych czynnościach.

Według zapowiedzi BlackBerry, nadchodzący BB OS 10.3 ma być jeszcze szybszym, płynniejszym i bardziej dopracowanym systemem z nowymi funkcjami. A zobaczyć go będziemy mogli w modelu BlackBerry Passport.

Źródło tekstu: BBnews     

w sumie: 46
  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    27.  2014-08-25 20:14:10

    "Nie marnujcie czasu na androida czy iPhone, stać Was wbrew pozorom, kupujcie BlackBerry!!!" - Do tego zdania piję. @25 może i masz rację....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~JustMe  2014-08-25 20:15:38  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @26 No widzisz, a dzieci wymienionych pewnie android albo iPhone, podział musi być :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    29.  2014-08-25 20:22:52

    Po prostu wychodzę z założenia, że każdemu wg potrzeb. Wybacz, z tym Applefanem ostro przesadziłem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    30. ~stz  2014-08-25 20:33:51  host: 078088122189.zuromin.vectranet.pl

    @26 widać z tych danych, że BlackBerry wybierają świadomi klienci. Reszta to tylko moda lub marketing.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    31. ~JustMe  2014-08-25 20:37:35  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @29 Ja tam obrazliwy nie jestem, wszystko jest ok, po części rozumiem... Niesmak pozostał po tym człowieku, strach ze wroci albo zamiennik się pojawi :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~Calm7  2014-08-25 22:03:12  host: n05-07-07.opera-mini.net

    27). Maniuś, bo ja przeważnie mam rację :-> Głowa do góry :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~a_lex  2014-08-25 22:35:33  host: 91.222.57.138

    Miałem BB Z30 do testów w "Testuj z Orange" - rzeczywiście jest świetny, lepszy od WP i Androida. Co do iOS to nigdy nie używałem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    34.  2014-08-26 06:30:58

    Zapewne jest wygodny i funkcjonalny ale... mało popularny w Europie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~  2014-08-26 07:30:05  host: rtr-5-225.interkar.pl

    Mało sprzętu z tym systemem. Jak komuś zależy na posiadaniu dobrego aparatu przy sobie to ma brać BB czy L1020/L925 ? 3/4 z was na laptopie ma system MS i co najlepiej się z nim integruje? WP. Bo jak zaraz pewnie powiecie, ze po Win7 przechodzicie na Ubuntu to tylko wyprodukujecie uciech na buźkach wszystkich :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~  2014-08-26 07:55:37  host: rtr-5-225.interkar.pl

    Bb jest w kiepskiej formie, nie dadzą rady mając tak mało klientów. Nie mają żadnych innych działów, które mogą ich wspierać w sytuacji kiepskiej sytuacji finansowej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~Misiek  2014-08-26 08:33:30  host: 87-206-249-185.dynamic.chello.pl

    Odkąd odstawili zgodność ze starym BESem i kazali sobie płacić kupę kasy za upgrade, "moja" firma pokazała BlackBerry środkowy palec. Kiedyś większość ludzi u nas miała BB, dziś nie ma ani jednego. Nic dziwnego, że nawet operatorzy wycofują się z roaming packa dla BB. Szkoda, bo to była jedyna sensowna platforma do maili. Włącznie z programowym klientem na Nokiach z Symbianem - to była świetna kombinacja.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~kkk  2014-08-26 09:28:09  host: owq145.internetdsl.tpnet.pl

    szkoda ze BB się kończy, niezależnie od tego czy ktoś je lubi czy nie konkurencja jest niezbędna... nie chciałbym się obudzić któregoś poranka i dowiedzieć się że do otwarcia lodówki, czy uruchomienia samochodu potrzebuję tabletu samsunga z dostępem do sieci ;(

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    39.  2014-08-26 09:47:03

    Na co dzień mam do czynienia z różnymi systemami - praca w b2b jednego z operatorów.
    Codziennie słucham narzekań/pochwał klientów dotyczących sprzętu. W większości są to poważni ludzie, potrzebujący telefonu, nie zabawki. Zauważyłem taką fajną tendencję. Jeśli właściciel firmy/osoba decyzyjna ma do 25 lat, to kupuje androidy. Starsi ios, często dla pracowników "niższego szczebla" wp. BB nie idzie ze wzg. na nasze ceny sporo wyższe niż na wolnym rynku.
    Spora część klientów po prostu pyta mnie o bb, kiedy wyciągam z10 z kieszeni. Ta marka ma opinię telefonu do pracy, kojarzy się z niezawodnością, świetną jakością rozmów.
    A modę mamy taką, jaką mamy. *** chodzą z androidami, żeby zainstalować na nim jakieś durne gry. Jeśli chcesz się polansować i masz trochę kasy - ajfon, nic innego. Zresztą ile razy na forum ktoś doradzacie kupno bb?
    WP czy BB to świadomy wybór, niepodyktowany zewnętrznymi czynnikami;)
    Oczywiście, że BB OS ma jakieś swoje wady, brakuje mi jakiś nielicznych funkcji które miałem w androidzie. Nie zapominajmy jednak, że to praktycznie system w wieku dziecięcym, a już zbiera mega dobre opinie.
    BB łączy ze sobą zalety wszystkich systemów. Jest snap do portowania aplikacji z androida - ale praktycznie wszystkie, które naprawdę są przydatne macie w bb world. Działa bardzo płynnie, kontakty nie otwierają się kilka sekund jak w andr - u mnie cos ok. 200 kontaktów z e-mailami itd. Meeeega dobra jakość rozmów - z 2 stron z10, ~100km a kobietę słyszę jakby była obok, całkowicie zlikwidowane dzwięki otoczenia. No i największa zaleta - HUB - jeśli ktoś uważa, że jest niepotrzebny/niedopracowany to powinien zbadać sobie głowę.

    Tak oto ująłem w dwóch zdaniach moje stanowisko wobec bb. Androida już nie chcę

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    40.  2014-08-26 10:47:47

    @39: a ile Twoim zdaniem ma trwać ten "wiek dziecięcy"? BBOS10 jest na rynku 1,5 roku, to chyba dość długo, żeby wyeliminować wady?
    Badano mi głowę kilka razy i dalej uważam, że HUB nie jest dla wszystkich. Nie używam Twittera, sporadycznie korzystam z FB, lubię mieć osobne powiadomienia o mailach służbowych, prywatnych, smsach. Nie podoba mi się wrzucanie wszystkiego do jednego wora.
    Podoba mi się Z10 i Z30 (klawiaturowców nie używam), podoba mi się stabilność BB OS i wiele jego rozwiązań. Nie podobają mi się za to nikłe możliwości personalizacji i ustawień. Używam smartfonów prawie 10 lat i niektórych nawyków nie chcę zmieniać, bo się po prostu do nich przyzwyczaiłem.
    Nie ma czegoś takiego jak "najlepszy OS na rynku", podobnie jak nie ma najlepszego samochodu, telewizora czy aparatu. Klienci mają różne potrzeby i wymagania, a każdemu nie da się dogodzić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    41. ~Jacek  2014-08-26 11:20:01  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Tu macie filmik i wstepna recenzje BB Passporta.Jak ktos zna czeski to niech przetlumaczy http://tlp.is/3k9

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    42. ~bb  2014-08-26 15:04:36  host: public-gprs515230.centertel.pl

    @40 android jest na rynku od około 5 lat i ma mnóstwo wad. A osobne powiadomienia do maili sluzbowych i prywatnych jak najbardziej mozna ustawic. Jedno może przychodzić jak sms, drugie moze być tylko mryganiem czerwonej lampki. A jeśli chcesz rozdzielić przestrzen prywatna od sluzbowej w BlackBerry - to również jest taka możliwość :). Nie wiem co chcesz personalizac, jeśli styl czcionki, to fakt nie da sie. Mi, jedyne czego brakuje w Z10 to licznik pobranych danych. Ale w 10.3 ma juz być ta opcja

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    43. ~Waldek  2014-08-26 15:09:50  host: user-94-254-129-116.play-internet.pl

    BlackBerry Hub można sobie personalizacji jak ci się rzewnie podoba. Google pracuje nad nowym androidem i chce coś na wzór hiba stworzyć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    44. ~  2014-08-27 20:44:44  host: rtr-5-225.interkar.pl

    @39 poczytaj sobie o dostawcach OEM toru radiowego dla BB i dowiesz się, ze jest to pewna znana fińska firma, która te twoje odczucia jakościowe zapewnia nawet w najtańszej noki 520, która ma czułość i jakość rozmów na poziomie legendarnej nokii 5110

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45.  2014-09-01 09:31:18

    @44 W sumie to jej jedyna zaleta