Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry ogłosił 965 mln dolarów straty w II kwartale fiskalnym

BlackBerry ogłosił 965 mln dolarów straty w II kwartale fiskalnym

LuiN 30 Września 2013 21:06

7 0

BlackBerry ogłosił wyniki za II kwartał fiskalny 2014 roku, zakończony 31. sierpnia. Kanadyjski producent smartfonów odnotował 965 mln dolarów straty i sprzedał zaledwie 3,7 mln telefonów.

Sytuacja kanadyjskiego BlackBerry z miesiąca na miesiąc rysuje się w coraz ciemniejszych barwach. Firma ogłosiła, że zwolni do 40% swoich pracowników, pojawiły się zapowiedzi dużej straty kwartalnej, rzędu 1 mld dolarów i niestety się sprawdziły. Wreszcie, 23. września ogłoszone zostało planowane przejęcie przejęcie BlackBerry przez Fairfaix, spółkę ubezpieczeniową, która jest mniejszościowym udziałowcem BlackBerry.




Wśród ciekawostek dostępnych w raporcie kwartalnym warto zwrócić uwagę na to, tylko niespełna połowa sprzedanych smartfonów to urządzenia oparte o BlackBerry OS 10. Aż 934 mln dolarów składających się na stratę firmy to koszty powstałe w wyniku zobowiązań na dostawy i magazynowania bardzo słabo sprzedającego się BlackBerry Z10.

Przez pewien czas analitycy doszukiwali się szansy dla BlackBerry w planowanym modelu BlackBerry Z30, z większym wyświetlaczem i lepszym procesorem. Po zaprezentowaniu oficjalnej specyfikacji emocje ostygły.

Źródło tekstu: BlackBerry, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~Murek  2013-10-01 13:34:25  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    applefan chcesz jablko? tylko uwazaj bo bedziesz placil kare swojemu panowi zza oceanu

  • -1

    20.  2013-10-01 13:45:04

    @18 o czym tu pisać. Wykorzystują łudząco podobne logo do Apple to muszą mieć tego świadomość, ze mogą się narazić na takie sytuacje. Dla mnie to normalne walczyć o własną markę, logo i nazwę. Co w tym dziwnego? Wolę się wypowiadać na temat efektywności operacyjnej, user experience, customer service i value for money. W tych wszystkich aspektach BB nie istnieje i dlatego bankrutuje (podobnie jak Nokia), a Apple jest w tym mistrzem i dlatego też w związku w wczorajszymi komunikatami jest najbardziej wartościową marką na świecie przed Google (ilość Androidowych badziewii nie przekłada się na jakość i rozpoznawalność oraz pożądanie marki). Tylko tyle ode mnie. Aha, nie pyszczę, ale piszę...

  • 0

    21. ~Murek  2013-10-01 13:49:09  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    @20 PODOBNY to ty jestes do malpy jak widzisz podobienstwo

  • 0

    22. ~  2013-10-01 14:36:23  host: user-94-254-145-237.play-internet.pl

    Błąd - 2gi kwartał 2014 roku

  • 0

    23.  2013-10-01 14:43:44

    20: sorry, ale "value for money" to w przypadku apple sprawa dyskusyjna, przytoczony zaś temat jabłka z fresh24 to kiepski żart apple, nie mają co z kasą robić tylko się błaźnią głupimi roszczeniami - pozwą wszystkie firmy z całego świata mające jabłko w logo, nawet kompletnie niezwiązane z biznesem apple inc?

  • 0

    24. ~Goral  2013-10-01 14:53:34  host: 212.160.172.70

    @20 - (ilość Androidowych badziewii nie przekłada się na jakość i rozpoznawalność oraz pożądanie marki) - pożądanie marki jest zwymiarowane ilością sprzedaży - raczej trudno by konsument kupował coś, czego nie pożąda, nie ? ;> Więc sorry ale 'pożądanie' produktów Twojego chlebodawcy jest nieporównywalnie niższe do 'pożądania' produktów z Andkiem :) Jakość - sorry ale od Applowskiego plastiku 5s to i BB Z10, i część fonów z Andkiem jest o niebo lepsza. Przy tych porównaniach zapominasz też, że iPhone=iOs=Apple, podobnie jak np. Z10=bbOS=bb (d.RIM) , natomiast Andek to cała gama produktów - lepszych i gorszych, zacinających się i chodzących płynnie. Wracając do BB - szkoda naprawdę upadku kolejnej legendy. Moim zdaniem zemściło się wprowadzenie Z10 z niedopracowanym softem (np. brak map dla części krajów), słaba specyfikacja sprzętowa. Nie jestem fanem BB ale przyznaję że system jest (był?) przynajmniej ciekawy, po prostu coś innego, szkoda że prawdopodobnie zniknie. Takie msg z rynku to z kolei gwóźdź do rynkowej trumny - kto kupi teraz z10 czy z30 przy obawie, że za chwilę nie będzie aktualizacji, serwisu, supportu. Tak że ja zostaję przy andku, a Ty, applefanie - zostań przy tym swoim - jak to nazwali inni komentatorzy powyżej - Fap-fonie od fAp-ple ;>

  • 0

    25.  2013-10-01 15:11:31

    @22 jest dobrze. U nich rok fiskalny rok kalendarzowy.

  • -1

    26.  2013-10-01 15:14:10

    @24 na BB zemścił się brak wizji oraz zapóźnienie we wprowadzaniu zmian do systemu.

  • 0

    27.  2013-10-01 17:12:45

    @26 : czy ty jak widzisz iphona to się jarasz na potęgę? człowieku , iphone to tylko kupa metalu i szkła ....która jest krucha . twój nick musi być "psychoapple" ... bo ty jesteś psychol na maxa. Ja mam Androida i co ty masz do tego? Apple ci płaci za promocje? albo za "zaśmiecanie" innych telefonów? BB z 2011 roku było lepiej wykonane niż fapple i do tego 10000 razy bardziej wytrzymały...

  • 0

    28. ~JustMe  2013-10-01 19:52:22  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    Drogi Applefanie, jak zwykle piszesz bzdury. Nie masz pojęcia o BlackBerry 10, nie uzywales wiec nie wiesz a do tego piszesz bzdury. Moim zdaniem to najlepsza platforma obecnie na rynku. Problemy finansowe? Drobnostka, w planach jest pozostanie w kręgu biznesu i rozwój w tej dziedzinie. BlackBerry obecnie jest w tyle w stosunku do Androida i iPhone, po prostu na rynku dla dzieci te dwie "firmy" nie mają równych. Można wiele pisać gdzie i kiedy BlackBerry zawinilo, ale nie można pisać ze BlackBerry 10 to coś nie udanego. Jest wręcz przeciwnie. Po Prostu ciężko oderwać ludzi od zabawek... Mnie zastanawia jedno, jakim cudem ani androidowe marki ani apple/iphone nie mają tego co ma BlackBerry? Przecież to takie extra marki... O czym pisze? O bezpieczeństwie danych. Np dzisiaj BlackBerry 10 otrzymało Certyfikat NATO, to już kolejny... IPhone takiego nie posiada :), ciekawe czemu.

  • 0

    29.  2013-10-01 20:36:58

    @28 to teraz dales... Ostatnia afera szpiegowania netu przez USA pokazala ze wlamy do BB maja opanowane conajmniej od 2009 roku wiec sorry krol bezpieczenstwa jest nagi, a bez aplikacji i ekosystemu jest biedakiem. 1 mld usd strat kwartalnie to nie sa tylko "drobne problemy finansowe" ale koniec tej firmy. Nie dotrwaja do polowy 2014. Zaklad?

  • 0

    30. ~JustMe  2013-10-01 20:57:22  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    A Ty nadal swoje. A ja powiem tak: "upadajaca" firma jest bardziej godna zaufania niż iPhone :) Mnie to śmieszy, nie wiem jak Ciebie...

  • 0

    31.  2013-10-01 21:31:29

    widać ten certyfikat NATO nie jest wiele wart na rynku ogółnym

  • 0

    32. ~JustMe  2013-10-01 21:41:53  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginmedia.com

    @31 Widać to ze tylko "upadajacy" BlackBerry spełnia normy, reszta robi w pop zabawie.

  • 0

    33. ~hens  2013-10-01 22:50:19  host: 46.238.221.17

    Strata to "księgowo rozumując "są to również inwestycje o których nikt nie mówi.

  • 0

    34.  2013-10-02 08:32:13

    @32 musisz przyjąć do wiadomości fakty: BB jest tak samo bezpieczny jak iPhone. NSA łamie co chce, kiedy chce i jak chce. Nie ma skutecznych zabezpieczeń. W obliczu tych faktów i spadku zamówień instytucji rządowych na BB firma ta musiała paść na pysk i 1 mld kwartalnie strat to właśnie pokazuje. Za rok już nie będzie śladu po tej firmie i co Ci po certyfikacie?

  • 0

    35.  2013-10-02 08:34:14

    @33 O czym Ty piszesz. Jakie inwestycje. Armia ludzi do wyżywienia, serwerownie do utrzymania. Firma chce się sprzedać za 4,7 mld USD a ma 1 mld USD strat kwartalnie. w Gotówce niecałe 2 mld USD. Umiesz liczyć do dwóch...? To wiesz ile jeszcze miesięcy przetrwają. Dla ułatwienia dodam że kwartał = 3 miesiące. Hmm, fakt musisz do sześciu umieć liczyć... :)

  • 0

    36. ~Calm7  2013-10-02 09:08:17  host: v51-01.opera-mini.net

    Ciekawe, gdyby BB skupiało się wyłącznie na telefonach, czy też takie straty by mieli...

  • 0

    37. ~gmozabija  2013-10-03 00:48:34  host: c-98-228-230-205.hsd1.il.comcast.net

    Bb za pozno wyposcila dotykowce ale podstawavupadku to btak applikacji w sklepie to samo bedzie z firefoxem na madrefony nikt normalny nie bedzie pisal apps na pare telefonow

  • 0