Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry Mercury dopiero w lutym

BlackBerry Mercury dopiero w lutym

LuiN 4 Stycznia 2017 19:21

4 0

TCL, który od niedawna zajmuje się produkcją smartfonów BlackBerry, nie podzielił się na CES zbyt wieloma informacjami na temat nadchodzących smartfonów.

Wszystkie nowości zostaną zaprezentowane dopiero w lutym, w czasie barcelońskich targów Mobile World Congress 2017. W tym BlackBerry Mercury, który zaoferuje klasyczną dla tej marki sprzętową klawiaturę QWERTY:




Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Specyfikacja BlackBerry Mercury nadal pozostaje w sferze domniemywań - przynajmniej do czasu pojawienia się go w jakichś benchmarkach. No i TCL nie szykuje jednego, lecz kilka smartfonów, które mają wyraźnie różnić się od siebie pod względem designu. Nadal kluczowymi aspektami telefonów BlackBerry mają być bezpieczeństwo i niezawodność.

Zastąpienie z okazji CES-u kilkusekundowej zapowiedzi wideo, na film 20-sekundowy, nie wróży zbyt dużego tempa premier smartfonów TCL - choć chcielibyśmy się mylić.

Źródło tekstu: TCL, GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry mercury | blackberry | tcl

w sumie: 13
  • 0

    1. ~sads  2017-01-04 20:03:30  host: 212.160.169.44

    Gdyby dostal atrakcyjna cene, to bylby hitem. Brakuje takich telefonow

  • 1

    2. ~  2017-01-04 20:29:24  host: 80.54.47.145

    Nie musi miec topowej spec. Rozsądna cena, dobre wykonanie i ze sprzetowym qwerty jest bajer

  • 1

    3.  2017-01-04 20:41:17

    @2, Sęk w tym, że to już nie BB OS, tylko typowo dotykowy Android. Obawiam się, że ta QWERTY może bardziej przeszkadzać niż pomagać.

  • 0

    4. ~j  2017-01-04 20:53:13  host: 89-64-47-80.dynamic.chello.pl

    @3 Co masz na myśli, mówiąc, że bardziej przeszkadzać niż pomagać?

  • 1

    5.  2017-01-04 21:08:06

    @4, j - będziesz musiał dalej sięgać palcem po ikony czy dotykać znajdujących się wyżej przycisków menu. Telefoniczny Android optymalizowany jest pod ekrany zajmujące cały przedni panel telefonu, z możliwością błyskawicznego schowania klawiatury. Podstawowe aplikacje producenta zapewne będą przystosowane do tej klawiatury, ale aplikacje z Google Play mogą być mniej wdzięczne w obsłudze.

  • 0

    6. ~tomunia  2017-01-04 23:47:19  host: bcde0d5f.skybroadband.com

    Kilka lat się zbierałem żeby kupić jakieś blackberry i doopa... Nie zdążyłem. Szkoda

  • 0

    7.  2017-01-05 07:48:20

    @6 Nie jesteś sam ;) Chorowałem swego czasu na 8900, ostatnio patrzyłem na Priva... I jakoś ciągle mi nie po drodze.

  • 0

    8. ~  2017-01-05 07:55:10  host: 89-64-26-51.dynamic.chello.pl

    Ja 8900 mialem i to dobry sprzet jak na moje potrzeby byl. Mikrofon musialem wymienic tylko a tam jeat lutowany.
    Niedawno sprzedalem i uzytkuje androida

  • 0

    9.  2017-01-05 09:01:44

    Nie dość że brak BBOS to jeszcze klawiatura, lipa z tego będzie przy androidzie. Ale co to za BB skoro to już tylko podrzędny chińczyk :(

  • 0

    10. ~  2017-01-05 10:24:35  host: 212.160.172.71

    Ja czekam na specyfikację i cenę - BB Priv choć jest jedynym sprzętem na Androidzie z fizyczną klawiaturą to już odstaje specyfikacją i dlatego ciągle wstrzymuje się z wymianą prywatnej komórki [BB Priv jest gorszy od służbowego P9 Lite]

  • 0

    11. ~  2017-01-05 14:55:36  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    @3 luin, moze i tak, ale od jakiegos czasu strasznie wkurza mnie dotykowa klawiatura, choc uzywam takiej od czasow, kiedy trzeba bylo uzywac stylusa zeby cos napisac. Napalilem sie na Priva, ale sporo ludzi raportuje o problemach, przegrzewaniu, zamulaniu, zjadaniu baterii... a TCL juz wzglednie sensownie ogarnia optymalizacje andka, wiec mysle ze moze cos z tego wyjsc, BB musial by sie jeszcze dlugo uczyc.

    niestety placzę nad polityką BB, bo zabrakło chęci do wybicia się ze swoim OSem - mozliwosc portu a nawet uruchamiania apek z andka mogla postawic ten system na nogi - zabraklo srednich modeli w cenie dla ludzi, dobrej reklamy, sampli w sklepach, dostępnosci... latwosc portu apek z andka mogla zachecic deweloperow i zapelnic appworld, co kusilo by kolejna rzesze userów na te słuchawki...
    mam sporo znajomych, preferujacych androidowe flagowce - o privie slyszeli nieliczni...

  • 0

    12.  2017-01-05 15:13:15

    @11, TCL = Alcatel. Touch 4 grzał się strasznie; właściwie parzył w palce. Tylko w etui dało się tego używać. Klawiatura sprzętowa była dobra, gdy do tego był system pod nią stworzony. Patrz BB OS, Symbian. W pierwszych urządzeniach z Windowsem też była o niebo wygodniejsza niż stylus i oporowy ekran. Ale gdy przyszły ekrany pojemnościowe, stała się po prostu balastem. Od zawsze zakochany byłem w klawiaturach QWERTY w smartfonach (a już Nokia 9300 pochłonęła mnie zupełnie), niestety od wielu lat każda przymiarka do telefonów z taką klawiaturą kończy się u mnie ergonomicznym fiaskiem. Ekran powinien być w pełni obsługiwany z poziomu klawiatury - bez odrywania rąk. I tyle w temacie.

  • 0

    13.  2017-01-05 23:09:47

    W sieci pojawił się filmik, który ma prawie 3 minuty i jest recenzją wersji przedprodukcyjnej BB Mercury / DTEK70
    http://tlp.is/ca4

Dodaj swoją opinię