Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry Curve 9360 od dziś w ofercie Play

BlackBerry Curve 9360 od dziś w ofercie Play

LuiN 20 Marca 2012 07:57

0 0

blackberry curve 9360 Od 20. marca w ofercie podstawowej sieci Play dostępny jest smartfon BlackBerry Curve 9360, wyposażony w najnowszy system operacyjny kanadyjskiego koncernu RIM - BlackBerry 7 OS.

W płaskiej obudowie umieszczono procesor 800 MHz, 1 GB pamięci wewnętrznej, kamerę 5 Mpix oraz wygodną sprzętową klawiaturę QWERTY. Jest to ciekawy wybór dla fanów szybkiego pisania i bycia w kontakcie ze znajomymi - komunikator BlackBerry Messenger zapewnia niespotykaną wygodę komunikacji. Telefon dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym oraz białym.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: zmiany w cenniku telefonów sieci Play (plik .pdf; 35 kB).

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2012-03-20 08:28:46

    Design mi się bardzo podoba,ale cena i brak autofocusa przekreśla telefon... Już chyba lepsza nokia e6 o połowę tańsza

  • 0

    4. ~ursus2400  2012-03-20 08:52:10  host: host-89-231-76-217.lapy.mm.pl

    Może nie do pstrykania zdjęć, ale bez autofocus'a to nawet tekstu porządnie nie "pstrykniesz", a właśnie po to umieszcza się te pseudo-aparaty w takich urządzeniach.

  • 0

    5. ~abc  2012-03-20 09:28:10  host: z45-14.opera-mini.net

    ja sie za takie curvy nie biore :D pewnie fon w cennikach play drogi jak na alegro

  • 2

    6.  2012-03-20 09:49:11

    Nie rozumiem tej polityki Nokii, a zwłaszcza blackberry kastrowania telefonów biznesowych z autofocusa. Przecież dla biznesmenów aparat w telefonie służy w 95% przypadków do archiwizacji dokumentów a nie pstrykania pięknych pejzaży... No cóż trzeba będzie poczekać na następną generację tego typu telefonów

  • 0

    7. ~bbmaniax  2012-03-20 10:35:39  host: v03-16.opera-mini.net

    5 Nie zmienia t o faktu ze BB ma wielu wiernych fanow a ci beda kombinowac jak zdobyc ten lub inny model jezynki. Moze Play pomysli o wprowadzeniu PlayBooka tabletu od RIM, ceny poszly w dol (200$) wiec warto o tym pomyslec.

  • 0

    8.  2012-03-20 11:14:10

    wg Waszego katalogu ma 512 MB Ram, a tutaj 1 GB. Gdzieś jest chyba błąd ;)

  • 0

    9. ~  2012-03-20 11:55:47  host: z27-01.opera-mini.net

    A nie pomyślałeś, że chodzi o pamięć flash?

  • 0

    10. ~  2012-03-20 12:04:11  host: p20-03.opera-mini.net

    Kupuję tą Curve ładna jest.

  • 0

    11. ~  2012-03-20 12:59:35  host: z31-03.opera-mini.net

    Sam posiadam bb9360 od jakichs 3 tygodni. Jestem z niego bardzo zadowolony, dziala szybko, nie wiesza sie. Przerzucilem sie z htc wildfire, co okazalo sie wielka ulga! Brak autofocusa nie jest AZ tak uciazliwe, trzeba dbac aby reka nie drzala i chwilka skupienia. Poza tym wspomniana wczesniej nokia E6 tez nie ma AF, o ile sie nie myle.

  • 0

    12. ~  2012-03-20 15:01:01  host: z30-06.opera-mini.net

    800MHz ale procek marvell, dostal tez radio i NFC.Wady to blyszczaca klapa z tylu.

  • 0

    13. ~Octopus  2012-03-20 15:40:15  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    Sprzęt z 2010 roku? :))

  • 0

    14.  2012-03-20 17:46:22

    Jak dla mnie wizualnie najlepszy model od BB, świetnie leży w dłoni, w piątek miałem przyjemność "bawić" się tym sprzętem. Idealny jeśli chodzi o telefon służbowy, bardzo ładny ekran, trochę drażniący tauchpad, mała, ale wygodna klawiatura i jej układ, do którego musiałbym się przyzwyczaić, zdecydowanie fajniejszy sprzęt niż moja służbowa E72. I tylko w roli służbowego telefonu widzę to urządzenie, możliwości co do ceny dyskwalifikują go jako telefon dla normalnego użytkownika, bo w takich pieniądzach jak stoi na allegro (od 700 do nawet 1400 zł)można mieć dużo bardziej funkcjonalne i ciekawsze telefony. I nie mówcie, że AF nie jest potrzebny, jak nawet zdjęcie wizytówki będzie ciężko zrobić :/

  • 0

    15. ~  2012-03-20 20:10:46  host: z09-05.opera-mini.net

    Co to jest autofocus?

  • 0

    16. ~  2012-03-20 22:27:02  host: staticline22441.toya.net.pl

    @15 Focus to taki raper ponoć to tu pewnie chodzi o jego auto ;). a na poważnie czy poza procesorem jest jakaś różnica w stosunku do modelu 9780bold???

  • 0

    17. ~zbyszek  2012-03-20 23:26:12  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @16: system, wsparcie OpenGL, radio, NFC, gorszy aparat i słabsza bateria oraz gorsze materiały z których 9360 jest wykonany. @14: zależy co jest normalnym użytkowaniem, nie każdy ma takie same priorytety:-P

  • 0

    18.  2012-03-21 09:07:43

    Pojemność baterii to w dzisiejszych czsach śmiech na sali... Podobno jest problem aby starczyła na 1 dzień. Szkoda bo gdyby nie to i brak AF pokusiłbym się na 9360.

  • 0

    19. ~  2012-03-21 09:15:15  host: z03-04.opera-mini.net

    18). Musisz poczekać z tymi bateriami jakieś 4 lata, bo wtedy mają wejść na rynek nowe ogniwa.

  • 0

    20. ~zbyszek  2012-03-21 12:49:03  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @18: niby masz rację, ale przy dzisiejszych wymaganiach jakie mamy od telefonu, przy tym co nim robimy potrzeba na prawdę wielkich baterii, zobacz że takie BB to prawdziwe centrum dowodzenia, wiele osób je torturuje w porównaniu z intensywnością działania wcześniej, przy wcześniejszych modelach. Ja np. mam teraz 9930, wcześniej miałem 9700, której bateria trzymała mi znacznie lepiej, ale dlaczego, dlatego bo 9700 na mniej mi pozwalał, nie używałem praktycznie przeglądarki, nie używałem gier, bo były nieciekawe, nie używałem tak mocno twittera, bo przeglądarka, czy szybkość działania, teraz znacznie mocniej używam telefonu i jak na dwa dni się musiałem przerzucić na 9700 już z nawykami z 9930 to pomimo ponoć gorszej baterii, 9700 mnie zawiodło, bateria nie wystarczyła tyle ile ta w 9930.

  • 0

    21.  2012-03-21 14:35:09

    20 --> wiem, ale wydaje mi się że telefon biznesowy typu BB lub Nokia e72 te 2 dni powinien spokojnie móc wytrzymać. Nie ma przecież jakiegoś ogromnego prądożernego wyświetlacza, hardware też nie drenuje baterii, a po forach czytam, że wielu osobom BB9360 pada przed końcem dnia przy intensywnym użytkowania, co w biznesie nie jest mile widziana. Bateria rzędu 1200-1450 mAh z pewnością nie wpłynęłaby jakoś znacząco na koszt telefonu, a byłaby mile widziana. Korci mnie by jakiegoś BB wypróbować, ten model designersko mi podszedł, ale bateria i aparat go przekreślają (przy moim typie pracy)

  • 0

    22. ~zbyszek  2012-03-21 15:13:08  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @21: masz rację, tylko to wszystko zależy jak bardzo intensywnie używasz telefonu, BB daje pełną wielozadaniowość i na tą wielozadaniowość pozwala, więc używa się go troszeczkę inaczej, wg mnie intensywniej, ale to wszystko zależy od osoby. Ja akurat teraz mniej używam telefonu w pracy, a bardziej dla rozrywki, ale był czas gdy mocno katowałem telefon z punktu widzenia pracy i z moich obserwacji na HTC Desire, BB9700 i krótko iP3GS oraz teraz 9930 wynika że BB pozwala na najwięcej przez wiele małych szczegółów które dopracowują efekt używania tego telefonu, wiele rzeczy robię znacznie szybciej i chętniej, chociażby piszę cokolwiek, a przez poprawę działania w 9930 używam go bez ograniczeń i suma sumarum muszę powiedzieć że najlepiej bateria mi trzyma w 9930, chociaż najbardziej jest krytykowana, w Desire i 3GS też nieźle trzymały, ale były mniej wygodne, przez wiele dziwnych rozwiązań disajnerskich, ale nie ergonomicznych i w trakcie intensywnej pracy oba nigdy nie wystarczały na cały dzień pracy, gdzie 9930 robi to dość łatwo, lepiej było w 9700, ale on mniej potrafił i mniej od niego wymagałem.

Dodaj swoją opinię