Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry Classic za 449 dolarów

BlackBerry Classic za 449 dolarów

LuiN 17 Grudnia 2014 21:30

11 2

blackberry classicKanadyjski BlackBerry oficjalnie zaprezentował swój nowy, klasyczny w formie smartfon - BlackBerry Classic w cenie 449 dolarów.



Zgodnie z przeciekami z listopada, BlackBerry zaprezentował dziś swój nowy smartfon, tańszego brata modelu Passport - BlackBerry Classic. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie jest ukłonem w stronę miłośników klasycznej formy smartfonów producenta. Urządzenie ma 3,5-calowy dotykowy ekran 720 x 720 pikseli (chroniony szkłem Gorilla Glass 3) i charakterystyczną klawiaturę QWERTY tuż pod nim.

Zobacz: BlackBerry Classic już w grudniu




Smartfon bazuje na BlackBerry OS w wersji 10.3.1, rozwinięciu wersji 10.3, którą widzieliśmy w Passporcie. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 1,5 GHz, z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnymi za pomocą kart microSD (do 128 GB). Główny aparat fotograficzny ma matrycę 8 Mpix i diodową lampę, a przedni 2 Mpix. Nie zabrakło HSPA+ DC z pobieraniem do 42 Mb/s, LTE Cat 4 (150/50 Mb/s), Wi-Fi dual-band, Bluetooth 4.0, NFC, GPS-u czy radia FM.

Zastosowanie akumulatora o pojemności 2515 mAh (niewymienialny) i stosunkowo niewielkiego ekranu zaowocować ma długim czasem pracy (o 50% dłuższy niż w Boldzie 9900). Classic poprosi o ładowarkę dopiero po 22 godzinach ciągłego użytkowania.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: BlackBerry, wł     
Źródło zdjęć: BlackBerry

Dodaj do:

Tagi: blackberry classic | blackberry

w sumie: 25
  • 1

    7.  2014-12-17 22:45:40

    6, dwaeuro - dzięki!

  • 0

    8. ~M.  2014-12-18 00:33:34  host: ip-62-69-221-177.globalconnect.pl

    Wszystko fajnie, tylko cena...

  • 1

    9. ~Tatkoo  2014-12-18 04:28:41  host: CPE788df74f6471-CM788df74f6470.cpe.net.cable.rogers.com

    Cena jest zachecajaca

  • 0

    10.  2014-12-18 07:47:06

    Świetny telefon który niestety pozostanie niszą, podobnie jak pozostałe modele. BB przespało zbyt wiele i mimo że mają świetne telefony trudno będzie im odrobić to co stracili na rynku. Mimo wszystko wolę mojego 9900 :) bo mam net po APN BB na całym świecie za 100 pln/mc :)

  • 0

    11.  2014-12-18 09:44:22

    Gdyby to był BB w formacie Nokii 225 i z HD Voice to bym brał za tę cenę. Qwerty mi nie potrzebne.

  • 0

    12.  2014-12-18 10:50:19

    Wydłużyć czas pracy w stosunku do 9900 o 50% to akurat nie jest powód do dumy:) Urządzenie fajne, ale za tę kasę polecam Q10.

  • -1

    13.  2014-12-18 11:36:30

    Skoro zbieram minusy (nie, że mnie to rusza), za wytknięcie niewymienialnej baterii, to może o oświeceni powiecie, jaka jest tego ZALETA? Teoretycznie bardziej dopasowana, a więc i z reguły cieńsza obudowa. Koniec zalet. Wada? Kiedy do was dotrze, że bateria to jest element telefonu, który zużywa się od jego pierwszego uruchomienia i choć dobrej klasy (jak tu), może mieć x-gwarantowanych cykli, to i tak się w końcu zużyje, więc dobrze móc ją samemu wymienić... To mnie właśnie razi w dzisiejszym społęczeństwie. Wszycy chą być tacy modni, tacy ekologiczni, a kupują rzeczy nietrwałe... Ten telefon, jak większość qwerty BB jest prakrycznie niezniszczalny, z wyjątkiem baterii. CZy wy nie widzicie, że brak możłiwości wymiany to plan producenta, który zmusza tym do kupna nowego (no i gdzie ta pseudoekologia?)? O trudniejszej odsprzedaży nawet nie wspomnę...
    No, ale co ja tam wiem.

  • -1

    14. ~swe  2014-12-18 11:42:35  host: 89-69-28-153.dynamic.chello.pl

    Bo taki wielki problemem jest pójście do serwisu, zakupienie baterii i poproszenie o wymianę. Przynajmniej ludzie nie będą kupować tanich chińskich podrób.

  • 1

    15.  2014-12-18 12:08:50

    Stosunkowo niewielki ekran?Ale to jest kwadrat,więc całkiem spory,przy fizycznej klawiaturze.

  • -1

    16.  2014-12-18 12:11:05

    @13. niewymienna bateria - 6 miesięcy gwarancji. cały telefon ze zintegrowaną baterią - 24 miesiące.

  • 0

    17. ~dav  2014-12-18 12:32:31  host: host-52-67.compi.net.pl

    czyli u nas standardowo >2000zł. A w takiej cenie to popularności raczej nie zdobędzie...

  • 0

    18. ~thorn  2014-12-18 14:21:15  host: 46.239.160.189

    Miłe zaskoczenie, telefon jest poniżej 2k :) http://tlp.is/4v7

  • 0

    19. ~ziutasek  2014-12-18 14:32:22  host: abyb70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tyle pierdzenia na około o ekologii, mocnych żarówkach itd. a takie niewymienne baterie powinny być zakazane właśnie ze względów ekologicznych nie tylko w telefonach ale szczególnie w tabletach ... nie piszcie o wymianie w serwisie bo koszty są takie że lepiej kupić nowy "podstawowy model" niż oddać komuś (np z rodziny) całkowicie sprawne "stare" urządzenie ale z "padniętą baterią" i o to właśnie chodzi producentom ...

  • 0

    20. ~Calm7  2014-12-18 16:53:24  host: n09-07-03.opera-mini.net

    14). A jaki problem zrobić wymienną? Przecież wystarczy dodać dwie śrubki blokujące baterię, i już będzie unieruchomiona, a każda wymiana - łatwa /możliwa dla usera.

  • 0

    21. ~Lomax  2014-12-18 17:27:46  host: 91-193-208-105.eimperium.pl

    Blackberry Passport również dostępny dla wybrańców: http://tlp.is/4vb

  • 0

    22.  2014-12-19 08:37:10

    @pragmatyk - wszystkie BB z systemem 10.. są z HD Voice

  • 0

    23. ~Punk  2014-12-22 01:53:08  host: 5.174.40.26

    Nie wiem czemu ale przeczytałem 449 zł i pomyślałem sobie że go kupie i dopiero po przeczytaniu nagłówka ochota na ten telefon mi przeszła, myślę ze za cenę ok 600 zł byłby niezłym wyborem i większość osób chcących fizyczne qwerty by nim się zainteresowała.

  • 0

    24. ~Stanley13  2014-12-23 00:16:06  host: ip-94-42-232-146.multimo.pl

    @23 - za 500pln można kupić na allegro BB Q5 z również fizycznym QWERTY pierwsza klasa, chociaż może nie taka jak tu.

  • 0

    25. ~as  2015-01-24 19:43:40  host: 5.134.65.148

    @punk
    Dobry jestes - widac jakie masz pojecie i nawet nie kryjesz sie ze swoja ignorancja... BB za 400zl...

  • 0