Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry - brak zysków w ciągu roku uśmierci dział mobilny

BlackBerry - brak zysków w ciągu roku uśmierci dział mobilny

orson_dzi 12 Października 2015 18:14

8 1

Jeśli w ciągu najbliższego roku dział mobilny BlackBerry nie odnotuje zysku, firma może przestać produkować smartfony.






Te słowa padły w ostatnim czasie z ust prezesa BlackBerry podczas jednego z wywiadów. Informacja ta stała się na tyle popularna, że John Chen wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Jak informuje prezes kanadyjskiej firmy, taka wypowiedź nie zdarzyła mu się pierwszy raz. Dział mobilny firmy przyniesie zyski w momencie, kiedy w ciągu roku sprzeda się 5 mln egzemplarzy smartfonów BlackBerry.

Wszystko zależeć będzie głównie od nadchodzącego smartfonu BlackBerry PRIV z Androidem, znanego dotąd jako BlackBerry Venice.

Źródło tekstu: BlackBerry; wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry

w sumie: 22
  • 1

    4. ~8000  2015-10-12 18:37:31  host: xdsl.069.c93.petrotel.pl

    Sami sobie są winni. Firma nigdy nie może zamykać się na inne rozwiązania, poprzestając tylko na swoim (BB) !!!, gdyż nie odrzuca się "króla systemów" jakim jest android. Wyjątek jest tu apple gdzie jest to marka sama w sobie "kultowa".

  • 2

    5. ~@4  2015-10-12 19:00:11  host: user-164-127-18-68.play-internet.pl

    A jagodzianka nie jest kultowa? To że w Polsce ze względu na ceny i polityke operatorów firma jest mniej popularna nie oznacza że tak jest wszędzie.

  • 0

    6. ~Fokus  2015-10-12 19:02:07  host: n28-06-01.opera-mini.net

    @3. Niedługo to chinole będą wszystko produkować, a ty staniesz się zbędny i... do piachu :-)

  • 1

    7. ~medyk Suisse  2015-10-12 19:22:50  host: 83.150.29.228

    cóż, ja więcej BB nie kupię. Mam 2 Passporty, jednego Z30... ale... dla mnie koniec słuchawek z BB OS to koniec BB

  • -2

    9. ~user_delete27  2015-10-12 19:25:40  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    Szkoda, cholernie szkoda...
    Mam nadzieję że dział mobilny kupi jakiś chiński rzemieślnik i nadal będą się pojawiać telefony z fizyczną qwerty.

  • 0

    10. ~  2015-10-12 19:45:06  host: public-gprs352193.centertel.pl

    To co? Telepolisowcy do dzieła tzn. do kupowania BB :)

  • -3

    11.  2015-10-12 21:53:47

    @10 no właśnie, tak wszyscy jęczą jakie to super BB jest, bo BB OS, bo fizyczna klawiatura itd, a na końcu nikt nie kupuje.

  • 0

    12. ~  2015-10-12 22:41:59  host: 89-79-89-120.dynamic.chello.pl

    @11 Moja firma (koncern z branży żywnościowej) daje w NL i Francji pracownikom BB i w Polsce iPhone. Smutno patrzeć na to, ile rzeczy im nie działa na tym cudownym BB OS i jak często potrzebny jest restart, którego na iP6 i Lumii 830 nie potrzebowałem nigdy :)

  • 0

    13. ~user_delete27  2015-10-12 23:00:18  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @12 podaj przykłady rzeczy które nie działają na BB a działają na iP i WP. Chętnie to zweryfikuje.

  • 0

    14. ~Zzzz  2015-10-13 08:02:45  host: 188.146.136.178.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @12 - w Nutricii (Danone) macie tyle aplikacji wewnętrznych ze hoho

  • 0

    15.  2015-10-13 08:44:43

    BB się skończyło już 4-5 lat temu - pisałem o tym. Jak tylko iPhone zaczął skokowo zwiększać sprzedaż było pewne, że takie marki padną co się teraz na naszych oczach dzieje. Teraz kolej na całą resztę na Androidzie - te zostaną wykończone przez chińczyków.

  • 0

    16. ~  2015-10-13 08:49:24  host: 91.222.58.84

    15 "było pewne, że takie marki padną" - a skąd ta pewność?

  • 0

    17.  2015-10-13 09:33:26

    @16 mała sprzedaż, spadające zainteresowanie, brak rozwiniętego ekosystemu - a co za tym idzie bazy aplikacji, które już miała konkurencja, brak wystarczającej ilości dev'ów (bo z uwagi na małą sprzedaż nie opłaca się inwestować czasu na dostosowanie aplikacji z iOS lub Androida) powyższe czynniki wpływają pogłębienie się kryzysu oraz na zmniejszanie się ilości kasy przeznaczanej na R&D i nowe modele - co powoduje, że konkurencja nie zaczęła im odchodzić, ale oddalać się w sprinterskim tempie. Takie oto oczywistości skłaniały mnie już parę lat temu do postawienia tezy że BB jest skazane na wymarcie lub ewentualnie na pożarcie - lecz w tym wypadku będzie to owoc niezjadliwy. Kolejne jest Sony - już prezes sugeruje zamknięcie działu mobilnego, HTC, LG, a potem Samsung - tam problem jest z Androidem, który ich powoli wykańcza, a firmom chińskim dodaje skrzydeł. Jeśli ktoś ma jakieś kontr argumenty przeczące moim tezom lub istniejącej rzeczywistości to chętnie poczytam.

  • 0

    18.  2015-10-13 09:35:53

    @6 typowe myślenie wyrobnika, który nie chce się uczyć i rozwijać tylko jęczy że mu ktoś zabiera pracę, bo taniej i szybciej pracuje.

  • 0

    19. ~hu  2015-10-13 09:56:55  host: google-proxy-66-102-9-21.google.com

    @12 widzisz, u mnie jest to samo, tyle, że na odwrót. Nam kupili iphony, a żebyśmy poczuli prestiż, a reszta firmy jedzie na BB. I bez dwóch zdań oni mogą zdecydowanie więcej i lepiej.

  • 0

    20. ~Mucus  2015-10-13 11:18:08  host: cpc9-live22-2-0-cust70.know.cable.virginm.net

    O to prawie jak uwielbiaby przez wielu Sony:)

  • 1

    21. ~medyk Suisse  2015-10-13 11:48:31  host: 83.150.29.228

    a mnie zastanawia jak korporacje, obracające miliardami $ mogą się tak pogrążać i nie słuchać ani głosów z rynku, ani swoich ekspertów - bo nie uwierzę że akcjonariusze nie zatrudniają poprzez zarząd takowych...

    w takim Blackberry nie brak mądrych głów - jakim cudem nikt wenątrz firmy nie slucha tego co się dzieje - oni przespali parę lat niczym zahibernowani. Po tym to już jest tylko cięzej i ciezej - wypuscili dobrego passporta, potem po roku prawie te same podzespoly w odswiezonej obudowie i troche poprawiona stylistyka

    gdzie slider z BB OS na ktory fani BB czekali... okej, co by tu zrobić by najbardziej wiernych marce userow wkurzyc i ygonic do konkurencji -aaa wiemy, zrobmy naszego slidera z androidem. Wtedy na pewno go nie kupią bo.. na rynku mają ybor kupić androidową słuchawkę od kogoś kto ma doswiadczenie w ich produkcji a nie nowy beta test Blackberry na androidzie.

    BB pozostało drogie i dobre. To za mało. Brak im efektu skali. Foxconn inaczej rozmawia z firmami zamawiającymi miliony smartfonow.

    A Apple to taka zabaweczka, przecietna i ulomna, ale... od jej producenta powinno się BB wiele lat temu uczyc. Uczyc marketingu - bo majac dobry jakosciowo produkt trzeba go jeszcze sprzedac. Umiec sprzedac i wypromowac.

    BB ma system, najlepszy system mobilny, nie ma aplikacji, marketing lezy, deweloperzy nie wspieraja bo sprzedaz znikoma,

    Gorszy pieniadz zawsze wypiera lepszy. Jednak to co BB latami robilo i robi teraz to tylko pomoc sobie szybciej splajtowac.

    Mowie to jako użytkownik dwóch Blackberry Passport i jednego Z30. A Iphone ze wzgledu na infantylnosc i ograniczenia systemu nie kupie nigdy

  • 0

    22. ~Fujitsu  2015-10-13 17:34:47  host: google-proxy-66-102-9-10.google.com

    @21 To co kupisz? Androida? To jest przecież porażka, po przesiadce z BB. Windows Phone? Też aplikacji brak, system ograniczony. Iphone? Infantylna, okej jak uważasz. To co? Zostaje Jolla?

  • 0

    23.  2015-10-13 18:12:30

    Śmieszny facet, a to nie za późno na zmiany ? Trzeba było przejść na WP xD Android mógł im coś dać, ale parę lat temu, jeśli pokazaliby słuchawki z różnych półek cenowych itd. cała kompleksowa strategia, a nie takie głupie gadanie.

  • 0

    24. ~#22  2015-10-13 19:21:05  host: apn-5-60-212-228.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak nie umiesz używać WP to raczej ty jesteś ograniczony niż system o którym piszesz :)

Dodaj swoją opinię