Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości BlackBerry - brak smartfonów z BB OS w 2016 roku

BlackBerry - brak smartfonów z BB OS w 2016 roku

orson_dzi 8 Stycznia 2016 11:12

4 1

Prezes BlackBerry potwierdził na trwających tarach CES, że w 2016 roku jego firma zamierza produkować wyłącznie smartfony z Androidem.



Jak poinformował John Chen w rozmowie z portalem Cnet w 2016 roku BlackBerry zamierza wypuścić na rynek dwa urządzenia z systemem Android, w tym jedno z nich będzie smartfonem. Tym samym przez cały rok firma nie będzie produkować nowych urządzeń z systemem BlackBerry OS.




Pomimo tego, że sprzedaż modelu BlackBerry Priv nie jest zachwycająca, prezes BlackBerry z optymizmem patrzy w przyszłość, porównując sprzedaż smartfonów do premiery filmów - na początku zawsze jest ekscytacja czymś nowym, a ostateczny sukces zależy od kolejnych tygodni i miesięcy.

Fani systemu BlackBerry 10 nie muszą jeszcze popadać w rozpacz. Nie zostało jeszcze powiedziane, że firma całkowicie rezygnuje z urządzeń opartych o własny system operacyjny, a modele już w niego wyposażone, jak BlackBerry Classic będą cały czas dostępne w sprzedaży.

Źródło tekstu: cnet; wł     

Dodaj do:

Tagi: blackberry os | blackberry

w sumie: 22
  • 0

    3. ~medyk suisse  2016-01-08 11:57:05  host: 199.204.164.109.static.wline.lns.sme.cust.swisscom.ch

    dla mnie to koniec BB bez BB OS. Cukierkino nie kupie, malzonka ma teraz S6 Edge plus...i zadowolona

  • 1

    4. ~$orn  2016-01-08 11:57:06  host: 89-73-124-84.dynamic.chello.pl

    Wiedziałem, że tak będzie...
    Dlatego kilka dni temu wystawiałem swojego Passporta na sprzedaż...

  • -2

    5.  2016-01-08 12:21:20

    @4 bardzo dobra decyzja. Kto to będzie teraz wspierał i aktualizował? Proponuję kupić iPhona - 5 lat spokoju. Mam podejrzenia graniczące z pewnością, że Apple nie porzuci iOS :)

  • 0

    6. ~  2016-01-08 13:46:04  host: 178-37-234-123.adsl.inetia.pl

    NSA zabija kolejny niezalezny system. Zabito Symbiana, zabito Presto, zabito BB. Bedzie tylko jeden wlasciwy (bo i niczym sie one nie roznia): Android/AppleOS/Windows - czyli 101% inwigilacji w praktyce.

    Pogratulowac!!!

  • -1

    7.  2016-01-08 14:10:52

    @6 NSA zabiła? Wydaje mi się, że zrobili to klienci kupujący iPhony, a potem smartfony z Androidem. Czy ktoś zabił polskiego Poloneza i Fiata 125p ze złośliwości i niecnych celów czy po prostu na rynku były deklasujące polskie klasyki produkty...?

  • 0

    8. ~  2016-01-08 14:55:56  host: bxw27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nic nie trwa wiecznie, panie/pani applefan_. Jak apple padnie, co wtedy? Emigracja na księżyc?

  • -1

    9.  2016-01-08 14:58:56

    @8 Apple nie padnie. A jeśli już to nie za naszego życia. Apple jest gigantem na skalę światową (nr 1 pod względem kapitalizacji) z potężnymi zasobami finansowymi.

  • 0

    10. ~Wielebny Jobs  2016-01-08 15:07:46  host: 104.131.14.167

    applefan - nie kapitalizacji tylko kapłanizacji. Jesteśmy ogólnoświatową sektą dla półgłówków dowartościowujących się zakupem bubla w cenie 5x większej niż realna jego wartość. Teraz jedziemy z różem... kupują szaleńcy. W przyszłym roku będzie sraczko-buraczkowy - dla lepszej identyfikacji marki. Szalom.

  • 0

    11.  2016-01-08 15:16:15

    Smutna wiadomość. Zawsze lubiłem Blackberry i mam je do dziś.

  • 0

    12. ~  2016-01-08 15:25:12  host: bxw27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @9 Nokia byla nieporównanie większym gigantem i co? Kto by powiedział 10 lat temu, że w 2015 marka Nokia praktycznie zniknie z rynku.? Patrząc na wtórność produktów Apple i zero innowacji/rewolucji, upadek Apple nastąpi szybciej niż można się spodziewać.

  • -1

    13.  2016-01-08 15:55:31

    @12 ah ten kult Nokii i zakłamywanie faktów. Nokia w swojej historii osiągnęła największą kapitalizację na poziomie 116mld USD i było to w 2007r. Apple maksymalnie osiągnął 775 mld USD w 2015 więc jest prawie 7 razy większy od Nokii w jej czasach maksymalnej świetności. Więc Apple to supergigant największy na świecie, a Nokia była tylko bardzo duża. Jednak Apple się dopiero rozpędza. Zobaczycie co będzie po przytłaczających konkurencję wynikach za 2015 rok...

  • 0

    14. ~  2016-01-08 16:38:23  host: 95-155-112-165.internetia.net.pl

    Gdyby pokusili się o dualboot, czyli android i bb os 10 w jednym, to byłbym jednym z pierwszych w kolejce po ich tele. A tak... pozostaje dbać o swojego passporta, bo do czego wracać? Do androida? Bez sensu :(

  • 0

    16. ~  2016-01-08 19:33:33  host: 159-205-78-15.adsl.inetia.pl

    japcokfan, o tym gigancie bełkoczesz? http://tlp.is/8mm

  • 0

    17. ~vaingloriois  2016-01-08 22:00:27  host: user-94-254-133-98.play-internet.pl

    Ooo, dualboot to byłoby coś! Faktycznie szkoda że nie poszli w takim kierunku...

  • 0

    18.  2016-01-08 22:27:16

    Może teraz będzie okazyjnie można kupić smartfony z BB OS?

  • 0

    19. ~Ja±  2016-01-08 23:19:35  host: n23-01-06.opera-mini.net

    5). co ty chrzanisz? mając dobry fon (BB) nikt nie musi się martwić o aktualizację. Nie masz czego się przyczepić, to się czep pociągu.

  • 0

    20. ~Pablo  2016-01-09 15:09:18  host: user-94-254-209-123.play-internet.pl

    Kurde, najlepszy system wykończą. Za moment to trzeba będzie zaopatrzyć się w jakąś komórkę bez tych badziewi typu Winda/IOS/ Andek. Same szpiegi.

  • 0

    21.  2016-01-10 12:28:02

    @19 BB stanie się białym krukiem - jeśli już nim nie jest biorąc pod uwagę te śladowe ilości jakie w tej chwili sprzedają. Z drugiej strony, skoro jest takie dobre i miało kiedyś masę kasy np na marketing (bo na lepsze produkty jej nie przeznaczyło) to dlaczego jest tak źle? @3 Medyk, wyjaśnisz?

  • 0

    22. ~Ha±  2016-01-10 12:40:28  host: n16-10-03.opera-mini.net

    21). przestań rzesz się wreszcie tak tym apple chełpić, człowieku.

  • 0

    23.  2016-01-11 09:03:52

    @22 nie wspomniałem przecież słowem o Apple, o co Ci chodzi? Pisz na temat.

Dodaj swoją opinię